زنان و مردان در چه ساعتی از روز از نظر میل جنسی فعال هستند؟اوج میل جنسی در زنان, اوج میل جنسی در مردان, ساعت اوج میل جنسی در مردان

اوج میل جنسی در زنان و مردان

 

مردان و زنان چه زمانی به اوج میل جنسی خود می رسند؟

ساعاتی خاص از روز میل جنسی مردان و زنان به اوج خود می رسد و تمایل و آمادگی بیشتری برای رابطه جنسی در این ساعات از خود نشان میدهند. در این مطلب از بیتوته شما را زمان اوج میل جنسی زنان و مردان آشنا می کنیم.

میل جنسی یکی از موضوعات بسیار پیچیده در زندگی انسان است چرا که افراد از نظر میل جنسی سیستم های متفاوتی باهم دارند و عوامل درونی از جمله ترشح هورمون ها و عوامل بیرونی مانند تغییر فصل یا شب و روز میتواند بر میران میل جنسی زنان و مردان تاثیر گذار باشد.

 

یکی از عواملی که باعث می شود تصور کنید مردان در ساعات اولیه صبح میل جنسی بیشتری دارند، نعوظ صبحگاه است ، ولی این تصور کاملا اشتباه است. در ابتدای صبح بین ساعت 7-9 میزان هورمون تستوسترون و کورتیزول در بدن افزایش پیدا میکند که ترشح همزمان این دو هورمون در بدن مردان باعث ایجاد نعوظ صبحگاهی می شود که هیچ ارتباطی به تمایلات جنسی ندارد مگر این که خود فرد بخواهد از این موقعیت استفاده کند. 

 

از نظر بیولوژیک بهترین ساعت برای برقراری رابطه جنسی در مردان ساعت 5 – 7 بعد از ظهر است چرا که سطح انرژی مردان در حداکثر حالت ممکن قرار گرفته و تمام حواسش بیدارند. 

اوج میل جنسی در زنان به ساعت خاصی ارتباط ندارد و اغلب وابسته به سیکل ماهانه آنها است ، اوج میل جنسی زنان نزدیک به زمان تخمک گذاری در بالاترین حد ممکن خواهد بود ، درست همان روزهایی که تمایل بیشتری به برقراری ارتباط جنسی دارید یعنی نزدیک به زمان تخمک گذاری هستید. 

 

ساعت مورد علاقه زنان برای رابطه جنسی, بالا بودن سطح هورمون های جنسی, آمادگی زنان برای رابطه جنسی

ساعت مورد علاقه زنان برای رابطه جنسی

 

میل جنسی مردان و زنان در چه ساعاتی به اوج می رسد

میل جنسی مردان و زنان در ساعات صبح : صبح قبل از این که مردان از خواب بیدار شوند سطح هورمون تستوسترون در خونشان در اوج قرار دارد ، این هورمون به عنوان هورمون جنسی مردانه شناخته می شود که ارتباط مستقیمی با میل جنسی مردان دارد. تولید این هورمون در طول شب در بدن مردان رو به افزایش است ، این هورمون در بدن زنان هم تولید می شود ولی میزان تولید آن در طول شب تغییر زیادی نمی کند. 

 

سطح تستوسترون در مردان هنگام صبح به این بستگی دارد که چقدر خواب عمیقی داشته باشند. بر اساس پژوهشی که در ژورنال انجمن پزشکی آمریکا انجام شده ، بیش از 5 ساعت خوابیدن میتواند سط هورمون تستوسترون را تا 15 درصد در بدن مردان افزایش دهد. مردان 2 – 3 بار در هفته با افزایش سطح هورمون تستوسترون برای ایجاد نعوظ صبحگاهی روبرو می شوند و معمولا بیشترین میل جنسی را در صبح ها احساس می کنند. 

 

میل جنسی مردان و زنان در چه ساعاتی به اوج می رسد, زمان افزایش میل جنسی مردان و زنان, میل جنسی مردان و زنان

میزان میل جنسی زنان و مردان

 

میل جنسی مردان و زنان در طول روز : تولید هورمون تستوسترون در بدن مردان هر 90 دقیقه افزایش و افت دارد . دیدن یک زن جذاب میتواند سیستم عصبی مرد را تحریک ند و انتقال دهنده عصبی اندورفین که باعث ایجاد احساس خوب می شود در مغز آزاد شده و خون را به سمت آلت تناسلی سرازیر کند ، به همین دلیل است که مردان به سمت کسی که درباره اش خیال بافی میکنند جذب میشوند ولی سطح تستوسترون زنان فقط زمانی که انتظار نزدیکی با شریک عاطفیشان دارند ، افزایش پیدا میکند. 

 

میل جنسی مردان و زنان در ساعات عصر : سطح تستوسترون مردان نزدیک به عصر کاهش پیدا میکند ولی هورمون جنسی در زنان در عصر به تدریج افزایش پیدا میکند. زنان در عصر سعی میکند با گوش دادن به موسیقی یا دوش گرفتن و استراحت به خودشان از شر تنش های روز خلاص شوند ، این تمدد اعصاب با غلبه بر استرس روزانه به نوبه خود باعث افزایش هورمون تستوسترون در بدن زنان می شود و باعث می شود میل جنسی بیشتری در ساعات عصر داشته باشند و در اوج قرار بگیرند. 

با نزدیک شدن به زمان خواب هورمون تستوسترون در مردان در کمترین حالت ممکن و در زنان به بالاترین میزان خود می رسد. 

 

میل جنسی مردان و زنان در چه ساعاتی به اوج می رسد, زمان افزایش میل جنسی مردان و زنان, میل جنسی مردان و زنان

ساعت مورد علاقه مردان و زنان برای انجام رابطه جنسی

 

ساعت مورد علاقه زنان و مردان برای رابطه جنسی

خانم ها میل بیشتری برای رابطه جنسی در شب ها دارند در حالی که مردان نیمه شب و صبح ها تمایل بیشتری به برقراری رابطه جنسی نشان میدهند.

اغلب خانم ها ، صبح احساس خواب الودگی دارند در حالی که مردان فعال تر و سرحال تر هستند و زمانی که شب فرا  میرسد خانم ها سرحال و روی مورد برقراری رابطه جنسی هستند ولی مردان خسته اند.

 

بالا بودن سطح هورمون های جنسی برابر است با انرژی بیشتر و داشتن خلق و خوی عالی ، این اتفاق در مردان صبح ها و نیمه شب پیش می آید و برای زنان عصرها و نزدیک به زمان خواب به همین دلیل است که اغلب مردان و زنان در ایجاد هماهنگی برای داشتن رابطه جنسی به مشکل می خورند.

 

گردآوری : بخش زناشویی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------