درد و ناراحتی خانم ها در حین معاشقهتلمبه زدن, معاشقه چیست, چرا زن ها هنگام دخول جیغ می زند

درد هنگام رابطه جنسی

 

چرا خانم ها در حین رابطه جنسی درد دارند؟

معاشقه به مجموعه‌ای از حرکات و رفتارهای روانی یا جسمی بین دو نفر، گفته می‌شود که باعث انگیزش جنسی آنان شده، و بیش‌تر مقدمه‌ای برای آمیزش جنسی، به وجود می آید. زنانی هستند كه هنگام معاشقه درد زیادی حس میكنند و علیرغم میل آنها به معاشقه و هم آغوشی این تجربه درد مانع كار می شود.

علائم درد هنگام نزدیکی

- درد شدید در ناحیه تناسلی

- کاهش میل جنسی به علت درد

- سوزش

- خارش یا سوزش ادرار

- درد زمان ورود تامپون

- عدم رسیدن به ارگاسم

 

تلمبه زدن, معاشقه چیست, چرا زن ها هنگام دخول جیغ می زند

علت معاشقه دردناک

 

درد هنگام نزدیکی و دلیل آن

علل درد در رابطه جنسی فرق دارند و شامل عوامل فیزیکی، روحی یا هر دو می‌شوند. محل درد امکان دارد در تعیین دلیل درد تاثیرگذار باشد.

 

خشکی واژن

درد به هنگام دخول امکان دارد به دلیل خشکی واژن اتفاق بیفتد. خشکی واژن به دلیل کاهش ترشحات واژینال در زمان رابطه جنسی است. عدم رطوبت کافی باعث درد هنگام رابطه جنسی ‌می‌شود. عدم پیش نوازی و معاشقه پیش از رابطه جنسی هم یکی از علل مهم درد هنگام رابطه است.

 

کاهش استروژن به خصوص بعد از زایمان و دوران یائسگی باعث خشکی واژن و درد می‌شود. لازم به گفتن است که استفاده از بعضی داروها مثل داروهای ضد افسردگی، آنتی هیستامین‌ها و قرص‍‌‌‎‎‎‎های جلوگیری از بارداری سبب پیدایش خشکی واژن می‌شود. 

 

در صورت استفاده از داروی ضد افسردگی و خشکی واژن حتما به پزشک خود خبر دهید تا داروی شما را عوض کند.

 

واژینیسموس

انقباض غیرارادی عضلات کف لگن باعث واژینیسموس و دردناک شدن رابطه ی جنسی می شود. زنان با واژینیسموس با معاینات مربوط به زنان و استفاده از تامپون های واژنی مشکل دارند. انواع گوناگونی از واژینیسموس وجود دارد که نشانه های آن میان افراد از خفیف تا شدید فرق دارد. همینطور واژینیسموس می تواند به وجود آمده از مشکلات پزشکی، عاطفی یا هر دو باشد.

 

صدمه به ناحیه تناسلی

هرطور صدمه به قسمت های تناسلی می‎تواند باعث درد در رابطه جنسی شود. مثلا جراحی لگن، ختنه زنان یا آسیب ناحیه تناسلی به همراه تصادف منجر به رابطه جنسی دردناک می‌شود.

 

تلمبه زدن, معاشقه چیست, چرا زن ها هنگام دخول جیغ می زند

دلایل رابطه جنسی دردناک

 

عفونت و التهاب

به التهاب اطراف واژن، ویستیبولیت گفته می‌شود که درد هنگام رابطه جنسی را به همراه دارد. عفونت‌های قارچی واژن، عفونت ادراری یا آمیزشی هم از دلایل درد در زمان رابطه جنسی است.

 

اختلالات پوستی یا تحریک پذیری

درد زمان نزدیکی امکان دارد در اثر اگزما یا خشکی پوست، لیکن پلانوس (بیماری ژنتیکی خارش دار مزمن در پوست با ضایعات کوچک برجسته ی بنفش رنگ)، لیکن اسکلروز (عارضه ی پوستی التهابی مزمن با لکه های سفید رنگ) یا دیگر مشکلات پوستی در قسمت تناسلی باشد. تحریک و یا واکنش های آلرژیک به لباس، مواد شوینده یا محصولات بهداشتی شخصی هم سبب درد شوند.

 

مسائل روحی

اضطراب، ترس و افسردگی تحریک و تهیج جنسی را مهار می‌کند و سبب خشکی واژن و واژینیسموس می گردد. استرس همینطور سبب سفت شدن عضلات کف لگن و درد می‌ شود. سابقه سوء استفاده جنسی یا خشونت جنسی هم در به وجود آمدن درد تاثیر گذار است.

 

شیوه فعالیت و تحرک شریک جنسی 

در خیلی از وقتها شكل و شیوه فعالیت و تحرك شریك جنسی شما سبب این درد می شود . به طور مثال افراد بی تجربه ، تلمبه زدن یا همان عقب و جلو رفتن ها را خیلی تند و سریع و دخول با فشار زیاد و بدون توجه به احساس و تحمل زن انجام می دهد. 

 

اقدامات درمانی: چنانچه درد در زمان دخول عمیق یا در موقعیت های خاص حادتر است، امکان دارد نتیجه ی درمان های پزشکی یا بیماری باشد.

 

تلمبه زدن, معاشقه چیست, چرا زن ها هنگام دخول جیغ می زند

درد و ناراحتی خانم ها در حین معاشقه

 

درمان درد هنگام نزدیکی

مشاوره درمانی

اگر درد در رابطه جنسی به دلیل سوء استفاده جنسی، تروما، یا دیگر مشکلات روحی باشد، مشاوره درمانی کمک کننده است. کسانی که درد آنها منشا روحی ندارد هم میتوانند از مشاوره استفاده کنند. بهتر است زوجین با هم در جلسات مشاوره شرکت کنند تا بهتر بتوانند مشکلات خود را رفع کنند. 

 

دارو درمانی

درد به وجود آمده از عفونت به وسیله داروها درمان می‌شود. در صورتی که دارو باعث خشکی واژن شود از پزشک خود بخواهید تا جایگزین دیگری برای شما تجویز کند. استروژن موضعی هم در برطرف کردن خشکی واژن و کاهش درد مفید است.

 

تمرین کگل

انجام تمرینات کگل به درمان واژینیسموس و درد در رابطه جنسی کمک می‌کند. تمرینات کگل سبب تقویت عضلات کف لگن می‌شوند، این عضلات وظیفه حمایت از رحم، مثانه، روده کوچک و رکتوم را بر عهده دارند. عوامل زیادی مثل بارداری، زایمان، بالا رفتن سن، جراحی، یبوست مزمن، سرفه مزمن و چاقی سبب ضعف عضلات کف لگن می‌شوند. اگر در زمان سرفه، عطسه یا خنده دچار خروج ادرار غیرارادی می‌شوید یا بی اختیاری مدفوع دارید تمرینات کگل برای شما موثر خواهد بود.

 

تغییر سبک زندگی

بعضی تغییرات سبک زندگی می توانند سبب کاهش درد هنگام رابطه جنسی شوند که در ادامه به آنها پرداخته ایم:

تغییر رفتار جنسی: درد در رابطه جنسی را می‌توان با شیوه های زیر کم کرد:

- استفاده از لوبریکانت(روان کننده) برای روان سازی رابطه جنسی

- پیش نوازی برای آماده سازی بدن برای ترشح روان کننده طبیعی واژن

- افزایش مدت زمان رابطه با همسرتان

- انتخاب موقعیت‌های جنسی آسان برای کاهش درد

 

حفظ سلامت جنسی: با انجام چک آپ‌های به موقع نزد پزشک زنان می‌توان مانع عفونت لگن و عفونت ادراری گردید که باعث درد زمان نزدیکی می‌شوند.

 

گردآوری: بخش زناشویی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------