تجربه کردن چند روز تفریح ، بدون فرزندانوقت گذراندن زوجین بدون فرزند, تفریح بدون فرزندان, فواید وقت گذراندن زوجین بدون فرزند

سفر رفتن زوجین بدون فرزند

 

چنانچه زوج ها بتوانند هر چند وقت یک بار قدری از کودکان دور شوند و فقط به رابطهٔ بین خودشان توجه کنند، به نفع شان خواهد بود. با این کار میتوانند تا حدودی احساسات اولیهٔ دوران آشنایی را مجدداً تجربه کنند و انرژی بیشتری براي زندگی بگیرند؛ مثل این که در روابط، دکمه ای براي شروع دوباره داشته باشید.

زندگی مشترک شما بدون هیجان و فراز و فرود شده است؟ حس می کنید در کش و قوس سختی های روزانه، فرصتی براي خلوتی عاشقانه با همسرتان ندارید و روز های خوب اول ازدواج تکرار نمی شود؟

 

احتمالا اهل تفریح و سرگرمی و گردش هستید، ولی حضور فرزندان تان مانع از این ميشود که با همسرتان حرف بزنید و روابط عاطفی تان را تقویت کنید. حتماً شما هم اصطلاح طلاق عاطفی را شنیده باشید؛ وضعیتی که بانوان ، روابط عاطفی و حتی کلامی چندانی با هم‌دیگر ندارند، ولی به واسطه مسایل دیگری، مانند وجود کودک، هنوز زیر یک سقف زندگی ميکنند . اگر در زندگی دچار روزمرگی و تکرار می شوید ديگر حرفی براي گفتن با همسرتان ندارید. زمانیکه روابط ما به همسرمان آن گرمای قبلی را ندارد، جز سکوت یا در نهایت ، گله و گلایه هیچ کار دیگری از دست ما بر نمی آید.

 

درست است که امدن کودکان به زندگیِ زوج ها ثبات می دهد و آنها میتوانند براي بلندمدت برنامه ريزي کنند و هر روز کاری براي انجام دادن داشته باشند. ولی در سوی ديگر، میتواند صمیمیت بین زوج ها را کمرنگ کند. در زندگی روزانه، کنار کودکان ، زن و شوهر ديگر نمی توانند حضور عمیق یکدیگر را حس کنند؛ یا آنکه حالت های ازخودبی خودیِ ابتدای زمان آشنایی شان را تجربه کنند.

 

اما با درنظرگرفتن راهکارهای مناسب، امکان اینگونه تعاملات، حتی با حضور کودکان هم وجود دارد . ولی قبل از این راهکارها، چنانچه زوج ها بتوانند هر چند وقت یک بار قدری از کودکان دور شوند و فقط به رابطهٔ بین خودشان توجه کنند، به نفع شان خواهد بود. با این کار میتوانند تا حدودی احساسات اولیهٔ دوران آشنایی را مجدداً تجربه کنند و انرژی بیشتری براي زندگی بگیرند؛ مثل این که در روابط، دکمه ای براي شروع دوباره داشته باشید.

 

هنگامی که می خواهید بعد از مدتی طولانی از کودکان جدا شوید و زمانی را صرفا به خودتان اختصاص بدهید، اندکی مردد می شوید و نمی دانید کار درستی انجام می دهید یا خیر. اینگونه حس ها کاملاً منطقی و طبيعي است.

 

وقت گذراندن زوجین بدون فرزند, تفریح بدون فرزندان, فواید وقت گذراندن زوجین بدون فرزند

وقت گذراندن زوجین بدون فرزند

 

هنگامی که براي چند وقتی از زندگی روزانه و گرفتاری های آن دور می شوید و می خواهید با شریک زندگیتان تنها سر کنید، امکان دارد خجالت بکشید و ندانید چه طور باید با هم رابطه برقرار کنید. بهرحال ، تجربه ای کاملاً تازه است و هیچ شباهتی با زندگی روزانه ندارد. این وضعیت برایتان نااشنا خواهد بود. همهٔ این ها کاملاً طبيعي است.

 

ولی مسأله اینجاست که تجربهٔ این حس ها لزوما چیز بدی نیست. میتوانید از این تنهایی بعنوان فرصتی براي شناخت بهتر یکدیگر و بهبود روابط بهره بگیرید و از زوایایی جدید به شخصیت یکدیگر توجه کنید.

 

اگر نمی توانید چند روزی به سفر بروید، میتوانید هر ازچندگاهی نزديک منزل در شهر خودتان برنامه ای تدارک ببینید. این برنامه هم تا حد زيادي تأثیر سفر را خواهد داشت. به عنوان مثال ماهی یک بار بدون کودکان براي صرف شام بیرون بروید و بعد هم اندکی دو نفری وقت بگذرانید. بخشی از تأثیر، مستلزم آن است که از کودکان دور شوید. ولی مسئلهٔ مهم تر این است که کنار هم وقت تان را چه طور می گذرانید. برنامه ای انتخاب کنید که موردعلاقهٔ هر دونفرتان باشد.

 

« نباید انتظار داشته باشید تجربهٔ تنها وقت سپری کردن کنار هم را در طول زندگی روزانه هم داشته باشید. ولی میتوانید از انرژی مثبت آن براي بهترشدن زندگی بهره بگیرید.»

 

« به عنوان مثال ، اگر قرار است بخاطر اتفاق یا دستاورد خوبی جشن بگیرید، این تجربه را با هم شریک شوید. کنار هم و به هنگام جشن گرفتن، کاری را انجام دهید که دوست دارید و شادتان ميکند . براي مدتی گوشی تلفن همراه و این جور چیزها را کنار بگذارید. میتوانید هفته ای یک بار این کار را انجام دهید. حتی بیست دقیقه هم که زمان بگذارید کافی است. بعد از آن به زندگی و کارهایتان برگردید. با این روش، رابطه عمیق تری بین تان شکل خواهد گرفت و تأثیر آن را در بهبود روابط تان حس خواهید کرد.»

 

وقت گذراندن زوجین بدون فرزند, تفریح بدون فرزندان, فواید وقت گذراندن زوجین بدون فرزند

فواید وقت گذراندن زوجین بدون فرزند

 

پنج فواید وقت گذراندن زوجین بدون فرزند

 

1- شما احتیاج به شارژ شدن و انرژی مجدد دارید:

بیایید صادق باشیم. مهم نیست که شما چه قدر بر کودک های خود عشق می ورزید. شما مدام باید انرژی و منابع خود را به این فرد کوچک بدهید. علاوه بر هزینه ها و تمام کارهایی که براي آن ها انجام می دهید و تمام این موارد انرژی شما را خالی خواهند کرد و شما مسلما به یک تعطیلات بدون کودک براي شارژ شدن مجدد احتیاج دارید. انرژی که با خواب در سفر و حتی تمرکز به سادگی به شما باز می گردد.

 

2- شما احتیاج دارید که کودکان خود را مجدداً بخاطر بیاورید:

احتمالا در ابتدا جدا شدن از فرزند بسیار دشوار است  و حتی ممکن است استرس جدایی براي شما ایجاد کند ولی این سبب ميشود که هر دوی شما متقاعد شوید که میتوانید به دور از یکدیگر از خودتان نگهداری کنید. این باعث ميشود که شما در سفر بفهمید که چه قدر کودکانتان را دوست دارید و چه قدر به آن ها عشق می ورزید. البته دریابید که به دور از هم و جدا از هم میتوانید زندگی کنید و قادر هستید از خود نگهداری کنید.

 

3- شما احتیاج دارید از فرد دیگری نگهداری کنید یا شخصی از شما نگهداری کند:

به عنوان والدین بد نیست که بعضی وقت ها در سفر بیش تر و تمام حواستان را به همسرتان بدهید و یا همسرتان حواسش را به شما بدهد و از شما نگهداری کند. بجاي این که هر دو کاملا در اختیار کودکان باشید. در وعده های غذایی بجاي این که بطور مداوم به نیازهای کودکانتان توجه کنید به یکدیگر توجه بیشتری خواهید داشت و سبب ميشود که در سفر از خوردن غذا لذت ببرید. این که در سفر نیاز نیست ریخت و پاش های کودکان را جمع کنید.

 

4- شما احتیاج دارید با ديگر بزرگسالان رابطه برقرار کنید:

اکثر پدر و مادرها متوجه نیستند که چه قدر از وقت روز خود را در اطراف کودکان می چرخند. براي بسياري از زوج های متاهل این تعطیلات بدون کودک یک شانس بزرگ براي حرف زدن و ارتباط با ديگر بزرگسالان است و حتی این ارتباط با ديگر بزرگسالان و استفاده از تجربه های آن ها امکان دارد در پایان شما را به بهترین پدر و مادر دنیا تبدیل کند.

 

5- شما نیاز دارید که به یاد داشته باشید که شما به غیر از پدر و مادر وظیفه ها دیگری هم دارید:

احتمالا یک تعطیلات بدون حضور کودکان به شما یاد آوری کند که شما فقط پدر یا مادر نیستید و نباید کارها و احساسات شما تحت فشار نگهداری از کودکان شما قرار گیرد. دور شدن از کودکان احتمالا به شما این اجازه را بدهد که به یاد داشته باشید که شما چیزی بالاتر از حد یک کلمه به نام “والدین” هستید. پس در زمان سفر خود حتی میتوانید به پیاده روی و یا خواندن کتاب و یا چیزهایی که عاشق آن ها هستید بپردازید و فراموش نکنید که یک پدر و مادر خوب بعضی اوقات به فکر خود هم هستند.

 

گردآوری: بخش زناشویی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------