نشانه‌هاى کمبود محبت میان زوج‌ها و راههایی برای محبت کردنجملات محبت آمیز , محبت به همسر , عشق و محبت

کمبود محبت

 

هر شخصی در زندگی خویش احتیاج به توجه و دریافت احساس عاطفی و محبّت از اطرافیان دارد که اگر به این نوع رفتارهای احساسی توجهی نشود ضربه عاطفی سنگینی به دنبال دارد. در این بین بنا بر ذهنیات عمومی زنان بیش از شخص دیگری احتیاج به محبّت دارند ولی موضوعی که از همه مهم تر است ابراز محبّت زوج ها به یکدیگر است.

شاید بتوان امار بالای طلاق را در دنیای امروز، به مشغله های زندگی امروزی و غافل شدن از یکدیگر نسبت داد. بیشتر اوقات ، گذر زمان سبب می شود ارتباطات عاطفی بین زوجین کمرنگ شود. همیشه طلاق بهترین راهکار نیست، گاهی با اندکی سعی می توانیم ارتباط مان را با شریک زندگی مان به روزهای نخست بازگردانیم.

 

برای ترمیم ارتباط، لازم است بدانیم چطور به همسر خویش محبّت کنیم. برای این که به همسرمان نشان بدهیم هنوز دوستش داریم و ارتباطی که با وی داریم برای مان بسیار مهم است، باید بدرستی به وی محبّت کنیم. اینگونه می توانیم وی را هم برای حل مشکلات مان تشویق کنیم.

 

نشانه های کمبود محبّت

 

مشکلات شک و بدبینی بین زن و شوهر

هنگامی که بی توجهی( به هر دلیلی) از طرف همسر شروع می گردد، کم کم عشق و محبّت بین آن ها کم رنگ خواهد گردید و زوجین از یکدیگر فاصله خواهند گرفت.

 

در این جا است که بخاطر کمبود محبّت دریافتی زوجین دچار طلاق عاطفی خواهند گردید و شک و تردید( عدم اطمینان به همسر) وارد زندگی می شود و این فکر که مبادا همسرم به دیگری علاقمند شده باشد و ... در ذهن هر یک متبادر خواهد شد و به علت احساس مالکیتی که زن و شوهر نسبت به دیگری دارند، تلاش در کنترل همسر خواهند کرد، در اینصورت ديگر حریم شخصی بي معنا خواهد بود و تنش و دل نگرانی راه خود را به زندگی باز می کند که از جمله عوامل ویرانگر زندگی خواهد بود. زنان به این محبّت های شوهران شان احتیاج دارند.

 

جملات محبت آمیز , محبت به همسر , عشق و محبت

راههای جلب محبت همسر

 

شنیدن جمله دوستت دارم

افرادی دیگری که به گفتن جمله دوستت دارم باوری ندارند اشخاص بی انصافی هستند که فکر می کنند اگر از این کلمه استفاده کنند سبب سواستفاده طرف مقابلشان می شود و در نهایت دسته دیگری که از گفتن کلمه دوستت دارم پرهیز می کنند افرادی درون گرا و کم حرف هستند که معتقدند به علت این که دوست داشتن خویش را در عمل نشان میدهند نیازی به گفتن این کلمه و تکرار آن نیست در حالیکه اعتقاد ما این است همان طور که یک گل برای رشد خود احتیاج به آب، آفتاب و خاک و کود مناسب دارد بکار بردن این کلمه در ارتباطات انسانی تاثیرگذار بوده و برای تفاهم و تحکیم ارتباطات زوجین و مادر و فرزند و یا پدر و فرزند و ... احتیاج به تکرار این کلمه است و در واقع استفاده از این کلمه کمک کننده به ارتباطات انسانی بوده و نقش موثری در سلامت روان اشخاص دارد.

 

درک کردن و بخشش

روزهایی در زندگی هر زوج وجود دارد که هر کدام مرتکب خطاهایی میشوند که در این روزها دوام آوردن و یا تحمل کردن شرایط کار آسانی نیست ولی باید این مسئله را در نظر بگیرید که هیچ شخصی کامل نیست. همسرتان از شما انتظار دارد که وی را بفهمید، ارزش وی را بدانید و وی را ببخشید و مطمئن باشید که زندگی شما با بخشش دوام می آورد.

 

خانم ها معمولاً نوسانات هورمونی بالایی را در طول ماه تجربه می کنند که در این شرایط هیچوقت نباید طوری عکس‌العمل نشان دهید که گویی وی دیوانه شده است. وی در این زمان ها مهربانی، درک و دلسوزی شما را می خواهد.

 

جملات محبت آمیز , محبت به همسر , عشق و محبت

ابراز محبت به همسر

 

اعطای حس استقلال

هرکدام از همسران نباید توقع داشته باشند که همسر او شبیه او فکر کند و سلیقه وی را داشته باشد و حس و علاقه هایش مانند وی باشد.چون خلقت الهی و از آیات خداوند این است که هر شخص نظام مغزی، فکر، سلیقه و جسم و روح و... متفاوت باشد.یعنی تنوع خود باعث تکامل است.یکسانی و یکنواختی باعث رکود وجمود می شود. یکی از محبّت های مرد نسبت به همسرش شاید ایجاد احساس استقلال در وی و فراهم کردن شرایط مطلوب برای تنها بودن اش باشد.

 

روش محبت کردن 

از کارهایی که همسرتان برای کسب کردن محبّت شما انجام می دهد انتقاد نکنید، به عنوان مثال چنانچه همسرتان برای جلب محبّت شما به شیوه ای ابراز محبّت می کند آنرا بيش از اندازه لوس ندانید.

 

همسرتان را به روش خویش دوست نداشته باشید بلکه به روش همسرتان در محبت کردن توجه کنید و گاهی ان طور رفتار نمایید. چنانچه برای سالگرد ازدواج تان، میخواهید هدیه ای به همسرتان دهید از قبل در مورد هدیه مورد علاقه اش اطلاعاتی بدست آورید.

 

جملات محبت آمیز , محبت به همسر , عشق و محبت

افزایش محبت بین زن وشوهر

 

راههای محبّت به همسر

– چنانچه غمگین است به احساسش احترام بگذار.

– هنگامی که خسته است به وی کمک کن.

– هر وقت به تنهایی نیاز دارید و میخواهید با خودتان خلوت کنید، به وی بگو که می خواهی زمان کوتاهی تنها باشی و بزودی نزد وی خواهی بود.

– درصورتی که دیگر نیازی به تنهایی نبود و نزد وی بروید، با بیانی دوستانه به وی دلیل ناراحتی خویش را بگو و وی را مطمئن ساز که تقصیری متوجه ی وی نبوده است.

 

– درحضور اشخاص دیگر به وی احترام بگذار از خوبی هایش تعریف و تمجید کن.

– در جمع و میهمانی به وی بیش از دیگران توجه کن.

– در مناسبت های خوب زندگی، مثل سالروز ازدواج یا تولد و غیره با نوشتن مطلبی کوتاه اظهارعشق و علاقه کن.

– تلاش کن حال و حس وی را درک نموده و بعد حرف بزنید. به عنوان مثال درصورتی که حالش خوب است، بگو امروز شادمان بنظر می رسی و یا درصورتی که سرحال نبود بگو« فکر می کنم خسته هستی».

 

– تلاش کنید، رفتارتان مانند روزهای اول آشنایی باشد. نخستین روزهای آشنایی را همواره به یاد داشته باشید.

– به کارهای خانه رسیدگی کن و چنانچه چیزی نیاز به تعمیر دارد انجام بده و از وی بپرس، کاری هست که بتوانید انجام دهید.

– صمیمیت را چاشنی زندگی کنید و به جای این که در در برابر یکدیگر بایستید به موازات یکدیگر حرکت کنید و به« ما شدن» بیندیشید. بال پرواز یکدیگر باشید.

 

– هنگامی که کاری برایتان انجام می دهد، تشکر خود را بیان نما.

– با هم طوری حرف بزنید که از خواسته های یکدیگر به خوبی آگاه شوید.

– از هم‌دیگر نظرخواهی کنید.

– به کارهای روزانه اش علاقه نشان بده، و از کارهایی که انجام می دهد سؤال کن.

 

– تلاش کنید در خارج شدن از خانه، لباس هر دوی شما منظم و شیک باشد.

– سفرهای کوتاه در زندگی ترتیب دهید.

– برایش هدایای مناسبی تهیه کن.

– از محل کار به وی تلفن بزن، حالش را جویا شو، به ویژه در شرایطی که بیمار است و یا درصورتی که خبر جالب و خوشایندی دارید.

 

گردآوری: بخش زناشویی بیتوته

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  منتخب های زناشویی(دانستنیهای ازدواج، نامزدی، عقد، بارداری و زایمان، سالمندی، دانستنیهای جنسی و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2022