تحقیق برای ازدواجخیلی از جوانان تصور می كنند كه اولین پله نردبان زندگی عشق است. یعنی اول باید عاشق شوند بعد ازدواج نمایند. اما یقیناً صرف اینكه فردی از خواستگارش خوشش بیاید و یا عاشق او باشد برای ازدواج كردن و خوشبخت شدن كفایت نمی كند.

 

تحقیق برای ازدواج,زندگی زناشویی

 

 

البته این بدان معنا نیست كه عشق و محبت جایی در زندگی زناشویی ندارد بلكه به دل نشستن فرد مقابل یكی از معیارهای انتخاب همسر محسوب می شود. اما عاقلانه تر آن است كه ابتدا فرد مقابل و روحیات و اخلاقیاتش به صورت درست و كامل شناخته شود بعد پای محبت و عشق به میان بیاید. همه بزرگان و متخصصین نیز بر این اصل صحه می گذارند كه عشق انسان را كر و كور كرده و از واقعیات به دور می سازد.

  

حال سوال اساسی این است كه راه های شناخت فرد مقابل (خواستگار) چیست؟

 

مهم‌ترین راه‌های شناخت خواستگار، گفتگوی رو در رو در جلسات خواستگاری و تحقیق و تفحص در مورد وی است. از دید بسیاری تحقیق از گفتگو مهم‌تر است زیرا معمولاً در گفتگوهای مستقیم کشش و جاذبه جنس مخالف مانع از شناخت درست و دقیق وی می شود. علاوه بر آن در این ملاقات‏ ها چون هر یک از طرفین سعی می‏کنند بهترین تصویر را از خود نشان داده و نقطه ضعف هایشان را پنهان کنند، شناخت و درك فرد مقابل بسیار سخت تر می شود. اما افراد می توانند با یك تحقیق درست و همه جانبه صحت گفته های فرد مقابل را دریافته و او را بهتر و كاملتر بشناسند.

 

تحقیق درست و همه جانبه چیست؟

 

برای اینکه از طریق تحقیق بتوانیم به شناختی جامع وکامل نسبت به فرد مقابلمان دست یابیم باید وی را از منظر برخی از افراد و گروه های مرتبط با وی بررسی نماییم تا از این طریق با تمام زوایای شخصیتی و روحی وی آشنا شویم.

 

-پرس و جو از اقوام و آشنایان فرد (خواستگار): یكی از مهمترین منابع اطلاعاتی برای شناخت افراد، اقوام و آشنایان وی می باشند. بسیاری از ویژگی های ریز اخلاقی و روحی فرد مقابل تنها از این طریق قابل شناسایی می باشد.

 

-تحقیق از همسایگان: همسایگان و هم محله ای ها یكی دیگر از راه های شناخت می باشند. این گروه بهترین منبع شناخت برخی از رفتارها، حركات و ویژگی ها چون چشم چرانی،‌ اهل دعوا و مرافعه، فرهنگ پایین فرد و خانواده اش و... محسوب می شوند.

 

-تحقیق و پرس و جو از همكاران و دوستان: دوستان و همكاران نزدیک فرد که مدتی است با او در تماس و معاشرتند، موارد خوبی برای تحقیق بوده و از دو جهت ما را با فرد مقابل آشنا می سازند.

 

دوستان هر فرد از سویی تا حد بسیاری نشاندهنده روحیات و ویژگی های او هستند و از سوی دیگر همین افراد می توانند ما را با برخی از ویژگی های فرد مقابل چون نحوه برخورد او با ارباب رجوع، نحوه مراوده با همکاران و دوستان، میزان همکاری وسازش با دیگران، پایبندی به اعتقادات دینی و... آشنا سازند.

 

-پرس و جو از معرف: گاه فردی در قالب معرف واسطه آشنایی دختر و پسری با یكدیگر می شود. معرفین نیز منبعی مهم برای شناخت طرفین نسبت به یكدیگر محسوب می شوند. البته این در صورتی است كه معرف خود با شناخت كامل از طرفین آنها را به یكدیگر معرفی كرده باشد.

منبع:  تبیان

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------