علت اینکه همسرتان شما را درک نمی کند؟درک کردن , راههای درک همسر

درک نکردن همسر

 

بی توجهی به نیازها ریشه بسياري از اختلافات و درگیری ها و ... در کانون زندگی می شود. برای حل این مشکل باید موانع این بی توجهی و درک نکردن شناسایی و بعد رفع شود. در ادامه خواهیم گفت که چگونه این مشکلات و موانع را رفع کنیم.

ریـشـه بـسـیارى از درگیری ها، اختلافات، جدایی ها و از هم پاشیدگى خـانـواده به مسئله عـدم درک هـمـسـران برمی گردد؛ در حالیکه بـى تـوجـهـى بـه نـیازهاى همسر وعدم هـمـدلى و هـمـدردى زنـدگـى را بـى روح و ملال آور مى سازد. ولی باز هم می شود این مسئله را حل کرد.

 

در خصوص چگونگى درک شوهر باید توجه داشته باشید که با استفاده از مشترکات روحى و اخلاقى تا اندازه اى میتوان به درون اشخاص من جمله شوهرتان پى برده و از شرایط روحى آنان در جهت درک شان آگاه شد. ولی لازمه آشنایى با روحیات شوهرتان این است که از حالات روحى خویش آگاهى داشته باشید تا بـتـوانـید درکـى صـحـیـح از روحـیات همسرتان پیدا کند.

 

درک کردن , راههای درک همسر

علت درک نکردن همسر

 

شما باید سعی نمایید با شناخت روحیات و اخلاق خاص همسرتان در مواقع مختلف و جریانات متفاوت زندگی، تصویر دقیقترى از شخصیت او برای خویش ایجاد کنید تا به این وسیله شوهرتان هم به درک متقابل شما برسد. در این راستا باید موانع درک همسرتان را شناسایی کنید و زمینه های آنرا در خویش از بین ببرید من جمله این موانع؛

 

1. خودبرتربینی:که سبب می شود مشکلات و خواسته هاى همسرتان را نادیده بگیرید.

2. بى توجّهى به نقش شوهر:شما نباید تنها بکار خویش در خانه توجه کنید و از سعی شوهرتان در زندگی بی خبر شوید.

 

پس باید نقش شوهرتان را در خانواده درک کنید، چرا‌که ارامش در خانواده نتیجه سعی و کوشش زن و شوهر با هم می باشد.

 

برای ایجاد و تقویت درک و تفهیم متقابل باید به همسرتان فرصت دهید تا احساسات خود را به راحتی برای شما بیان کند. باید به سخنانش کاملاً گوش دهید و به او اطمینان دهید که سعی دارید مانند او به مشکلات و مسائل زندگی نگاه کنید. شما می توانید احساسات خود را شمرده شمرده بیان کنید تا همسرتان احساس آرامش بیشتری برای درک کردن شما داشته باشد.

 

با توجه به احساسات وی به او بفهمانید که برایش اهمیت، ارزش و احترام قائل هستید و قبل از هر حرف و یا عملی، لحظه ای هم که شده خود را به جای وی قرار دهید. در نهایت هم هنگام بروز مشکلی در رابطه خود و همسرتان، احساسات خود را با وی در میان بگذارید و برای این که توجه کردن وی را تضعیف نکنید، بهتر است به ارتباط های عاطفی وی با شما بیشتر توجه کنید و به هیچ وجه در میزان توجه و درک کردن ، شوهرتان را با کسی دیگرمقایسه نکنید.

 

درک کردن , راههای درک همسر

درک نکردن شرایط همسر

 

به صورت روزانه برنامه ریزی کنید و هرروز بطور منظم و مرتب روی رشد درونی خویش کار کنید. میتوانید کتاب هایی را مطالعه کنید که در زمینه دیدگاه مثبت در زندگی می باشند، در سمینارهای موفقیت شرکت کنید، تمرین های مختلفی را انجام دهید و …..

 

یک قانونی موجود است که می گوید:شما روی هر چیزی که تمرکز کنید، توسعه پیدا می کند. حال باتوجه این که روی ارتباط سردی که همسرتان با شما دارد متمرکز شوید، این ارتباط روز به روز سردتر می شود، البته این مسئله را هم در نظر داشته باشید که ارتباط سرد شما با همسرتان و اطرافیانتان یک شبه اتفاق نیفتاده است و یا شما این بیماری قلبی را که به آن اشاره نمودید، یک شبه اتفاق نیفتاده است و به مرور زمان( به علت بی اعتنایی به برخی موضوع ها) اتفاق افتاده اند.

 

پس صبور باشید، و در برنامه رشد درونی خویش استمرار داشته باشید و تا زمانیکه به نتیجه موردپسند برسید به این روند ادامه دهید. استمرار در مطالعه و به عمل درآوردن مطالبی که در این کتاب ها نگاشته شده است، باعث می شود که به مرور زمان به اقتدار شخصی برسید. کسی که به اقتدار می رسد ، کسی است که نسبت به تمام اتفاقاتی که در زندگیش می افتد واکنش مثبتی نشان می دهد و خوشحالی، ارامش و عشق را به عوامل بیرونی وابسته نمی کند.

 

مقاصد جدیدی برای خویش در زندگی تعيين کنید و برای رسیدن به آن ها تلاش کنید. به مرور زمان که رشد درونی شما بیشتر می شود، برخود مثبت و موثرتری میتوانید با مشکلات زندگیتان داشته باشید. چون به موقع مقابله با مشکلات اساسی زندگی، نمی توانیم از همان سطح تفکری که آن مشکلات را بوجود آوردیم، آن ها را رفع کنیم.

 

شما هم همسرتان را درک کنید

چنانچه انتظار دارید که همسرتان شما را درک کند، لازم است که نخست شما این کار را بکنید و به نحوی رفتار کنید که بفهمد وی را درک می کنید. درک متقابل زمانی اتفاق می افتد که هر یک از زوج ها از خودش آغاز کند و در انتظار طرف مقابل نماند. به محض اینکه شما در زمان های خستگی و کم حوصلگی همسرتان، دلخوری ها و مشکلات خویش را مطرح نکنید، از جبران خودداری کنید و به خصوصیت های مثبت او هم اشاره داشته باشید، بیانگر درک کردن ایشان است و احساس خوبی را به او منتقل می کند.

 

گردآوری: بخش زناشویی بیتوته

 

 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

    Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2022