تصفیه آب راد گستر نوینX

تازه های مناسبت در ایران و جهان

روز شبکه های اجتماعی,روز جهانی شبکه های اجتماعی,شبکه های اجتماعی

روز جهانی شبکه های اجتماعی چه روزی است؟

روز شبکه های اجتماعی روز جهانی شبکه های اجتماعی شبکه‌های اجتماعی، راه‌های ارتباطی بین افراد،…

20 مهر؛ روز اسکان معلولان و سالمندانروز اسکان معلولان و سالمندان,20 مهر روز اسکان معلولان و سالمندان,مشکلات سالمندان

20 مهر، به نام "روز اسکان معلولان و سالمندان" نامگذاري شده است

 

20 مهر؛ روز اسکان معلولان و سالمندان
بيستم مهر، به نام "روز اسکان معلولان و سالمندان" نامگذاري شده است.

سالمندان و معلولان حق دارند از زندگي سالم، در رفاه و بانشاطي برخوردار باشند و صرفا وجود يك سري ضعف‌هاي جسماني نبايد باعث شود كه آن‌ها لذت زندگي را تجربه نكنند. فقط كافي است با رعايت يك سري نكات زندگي را براي آن‌ها شيرين‌تر كنيم. اگر آن قدر خوشبخت هستيد و خانه‌تان به نعمت همجواري با يك پير فرزانه مزين است، براي راحتي بيشتر آن‎ها كافيست برخي نكات را رعايت كنيد.

 

کف اتاق‌ها، بايد صاف و غير لغزنده بوده و فرش‌ها به صورت مناسب، ثابت شده باشند ضمن اينكه چيدمان درست وسايل منزل به گونه‌اي که مزاحم سالمند و مانعي در مسير رفت و آمد سالمند نباشد، كمك بزرگي به آن‌ها مي‌كند. توصيه مي‌شود از انباشت لوازم غيرضروري در اتاق‌ها پرهيز شده و وسايل با کاربري کمتر در محل مناسبي نگهداري شود.


در انتخاب مبلمان منزل سالمندان و معلولان پيشنهاد مي‌شود از مبلمان بزرگ، جادار و سنگين استفاده گردد تا به هنگام استفاده احتمالي به عنوان تکيه‌گاه و يا در هنگام نشستن و برخاستن موجب سر خوردن و افتادن سالمند نشود.


روشنايي مناسب در مسير رفت و آمد سالمند بسيار مهم است. بنابراين پيشنهاد مي‌شود با نصب چراغ خواب در اتاق خواب سالمند و نيز در مسير اتاق خواب سالمند تا دستشويي و يا آشپزخانه از ايجاد آسيب‌هاي احتمالي جلوگيري شود. همچنين نصب زنگ خطر حساس به دود (به ويژه وقتي سالمند سيگاري است) در محيط خانه و به ويژه اتاق خواب سالمند بسيار مهم و حياتي است و مانع از خطرات احتمالي و آتش‌سوزي خواهد شد.


از موارد ديگري که توجه به آن از اهميت ويژه‌اي برخوردار است، وجود يک دستگاه تلفن مناسب در دسترس سالمند و معلولان است و نيز پيشنهاد مي‌شود شماره تلفن‌هاي ضروري با حروف و شماره‌هاي بزرگ نوشته شده و در دسترس سالمند باشد و يا در حافظه تلفن وي ذخيره شده باشد تا در مواقع نياز به راحتي قابل دسترس باشد.

منبع : isna.irدر ادامه بخوانید

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------