روز خلاقیت و نوآوری چه روزی است؟روز خلاقیت و نوآوری ,نامگذاری روز جهانی خلاقیت و نوآوری,تاریخ دقیق روز جهانی خلاقیت و نوآوری

نامگذاری روز جهانی خلاقیت و نوآوری

 

نامگذاری روز جهانی خلاقیت و نوآوری

روز جهانی خلاقیت و نوآوری یکی از روزهای جهانی سازمان ملل متحد است که هر سال با هدف آگاهی در مورد مهم بودن خلاقیت و نوآوری در رفع مشکلات با توجه به به انجام رساندن اهداف گسترش پایدار انجام می‌شود. این روز با قطعنامهٔ ۷۱/۲۸۴ سازمان ملل متحد و با حمایت ۸۰ کشور به وجود آمد. نخستین گرامیداشت روز جهانی خلاقیت و نوآوری، در ۲۱ آوریل ۲۰۱۸ بود.

تعریف خلاقیت

خلاقیت عبارت است از پیمودن راهی تازه یا طی کردن یک راه پیموده شده قبلی به شکلی جدید. بعضی بکارگیری توانایی‌های ذهنی برای به وجود آوردن یک فکر یا ترکیب ایده‌ها و ایجاد پیوستگی میان ایده‌ها را خلاقیت می‌دانند.

 

روز خلاقیت و نوآوری ,نامگذاری روز جهانی خلاقیت و نوآوری,تاریخ روز جهانی خلاقیت و نوآوری

روز جهانی خلاقیت و نوآوری

 

تعریف نوآوری

بهره برداری از ایده‌های نوین به وجود آمده از خلاقیت را نوآوری می‌گویند. در واقع نوآوری عملی ساختن ایده به وجود آمده از خلاقیت است.

 

روز خلاقیت و نوآوری ,نامگذاری روز جهانی خلاقیت و نوآوری,روز خلاقیت و نوآوری جهانی

روز خلاقیت و نوآوری چه روزی است

 

روز جهانی خلاقیت و نوآوری 

در تقویم جهانی هر ساله روز ۲۱ آوریل به عنوان روز جهانی خلاقیت و نوآوری شناخته شده است که در مورد زمان نامگذاری آن باید بدانید که روز جهانی خلاقیت و نوآوری یا WCID در ۲۵ ماه می، سال ۲۰۰۱ در تورنتو کانادا نامگذاری گردید. افرادی که این روز را مشخص کردند، جزء سگال کانادایی بودند که در زمینه خلاقیت در سال ۱۹۷۷ مطالعاتی را به سرانجام رسانده بودند.

 

زمانی که بحران خلاقیت در کانادا به یک تیتر تبدیل شد، آن ها تصمیم گرفتند که روز نوآوری و خلاقیت جهانی را نامگذاری کنند چون در آن دوره بحران، احتیاج به تصمیمات جدید، فعالیت های جدید و رسیدن به نتایج مورد نظر بودند تا بتوانند دنیا را به جای بهتری برای زندگی تبدیل کنند.

 

روز خلاقیت و نوآوری ,نامگذاری روز جهانی خلاقیت و نوآوری,روز خلاقیت و نوآوری چه روزی است

تاریخ دقیق روز جهانی خلاقیت و نوآوری

 

روز جهانی نوآوری و خلاقیت نخستین بار در آوریل سال ۲۰۰۲ به کمک دانشجویانی که مردم را تشویق می کردند تا از خلاقیت خود استفاده کنند، جشن گرفته شد. پس از موفقیت چنین جشنی، انواع گوناگونی از افراد در کشور های مختلف همه جهان تشکیل شد که این روز را جشن می گرفتند. روز جهانی خلاقیت و نوآوری در سال ۲۰۰۶ به یک جشن جهانی تبدیل گردید.

 

هدف اصلی جشن گرفتن چنین روزی، تشویق افراد برای استفاده از ایده های تازه، تصمیمات نو و فکر خلاقانه است و خلاقیت است که سبب پیشرفت جهان می گردد.

 

گردآوری: بخش فرهنگ و هنر بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------