تازه های مناسبت در ایران و جهان

روز جهانی دست خط چه روزی است,روز جهانی دست خط ,علت نامگذاری روز جهانی دست خط

روز جهانی دست خط چه روزی است؟

روز جهانی دست خط روز جهانی دست خط و تاریخچه آن ۲۳ ژانویه در سال ۱۹۷۷ به نام روز جهانی دستخط…

روز جهانی خاک چه روزی است؟روز جهانی خاک چه روزی است, روز جهانی خاک, روز خاک

روز جهانی خاک

 

روز جهانی خاک چه روزی است؟

فرهنگ بزرگداشت روز جهانی خاک برای ارزش گذاشتن به اهمیت خاک و پیشگیری از نابودی آن همه ساله در جهان در روز 5 دسامبر اجرا می شود که کشور ما هم برای حفظ خاک کشور خود کارهایی انجام می دهد.

با توجه به مهم بودن خاک به عنوان یکی از با اهمیت ترین اجزاء طبیعت، اتحادیه جهانی علوم خاک (International Union of Soil Science) در سال ۲۰۰۳، در راستای ارزش گذاشتن به اهمیت خاک و پیشگیری از تخریب و نابودی آن، روز ۵ دسامبر را به عنوان روز جهانی خاک نامید. این روز جهانی، بزرگداشتی است که اهمیت خاک و ضرورت بهره‌برداری پایدار از آن را برای جامعه های گوناگون در  همه جهان روشن می‌ کند.

 

لازم به گفتن است سازمان ملل متحد هم در همین راستا سال ۲۰۱۵ را به عنوان سال جهانی خاک‌ها مشخص کرد. برگزاری مراسم روز جهانی خاک در ایران سابقه ای چند ساله دارد.

 

روز جهانی خاک چه روزی است, روز جهانی خاک,بزرگداشت روز جهانی خاک

روز خاک

 

خاک برای انسان ها بسیار با ارزش است چون وجود ما از خاک است و ادامه و حیات ما به آن بستگی دارد. خاک در کنار همه فوایدی که دارد به علت بی دقتی امکان دارد به آلودگی هوا و به وجود آمدن ریزگردها بیانجامد و امنیت غذایی را به خطر اندازد.

 

خاک در اثر فعل و انفعالات فیزیکی، شیمیایی و بیو شیمیایی در پوسته زمین در طی سالیان دراز تشکیل شده و نقش زیادی در زندگی همه موجودات زنده دارد. حفاظت خاک به جز کمک به حفظ منابع آبی، در تولید غذا و نیز در به وجود آمدن تنوع زیستی کمک بسیاری به پایداری زندگی برای انسان‌ها می‌کند.

 

ایجاد پوشش گیاهی مناسب مهمترین راه برای حفاظت از این عنصر با ارزش و پیشگیری از فرسایش آن است که به تقویت قسمت کشاورزی و جلوگیری از سیلاب‌های ویرانگر نیز کمک بسیاری می‌کند.

 

خاک بسیار اهمیت دارد و باید به خوبی مدیریت گردد.

 

گردآوری: بخش فرهنگ و هنر بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

      Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2022