5 نوع ماسك براي پوست 

5 نوع ماسك براي پوست

 

مواد غذايي حاوي تمامي مواد مغذي مورد نياز براي بدن است و باعث نرمي و لطافت پوست مي‌شود. در اينجا 5 نوع ماسك كه حاوي مواد غذايي است و باعث لطافت و نرمي پوستتان مي‌شود را معرفي مي‌كنيم.

 

ماست توت‌فرنگي: قسمت گوشتدار توت‌فرنگي تازه براي پوست‌هاي چرب قابض‌كننده‌اي عالي است. براي تهيه اين ماسك صورت مقداري توت‌فرنگي تازه را له يا ميكس كنيد و با نصف پيمانه ماست و يك قاشق سوپخوري بادام زميني مخلوط كنيد. سپس مانند يك كرم آن را روي پوست بماليد و به مدت 15 دقيقه صبر كنيد. سپس آن را بشوييد.

 

ماسك تخم‌مرغ :براي تهيه اين ماسك 2 زرده تخم‌مرغ را همراه با يك قاشق آب و مقداري روغن با يكديگر مخلوط كنيد. سپس با يك پنبه روي پوست خود بماليد و به مدت 10 دقيقه روي پوست خود بگذاريد و سپس آن را بشوييد. اگر مقداري از اين ماسك باقي ماند مي‌توانيد آن را در يخچال نگه داريد و روز بعد دوباره از آن استفاده كنيد يا آن را روي پوست دستتان بماليد.

 

ماسك روغن بادام: اگر شما پوست خشكي داريد مخلوطي مساوي از روغن بادام شيرين و مخمر تازه تهيه كنيد و با پنبه روي صورت بماليد و به مدت 15 دقيقه صبر كنيد سپس آن را بشوييد.

 

ماسك ليمو:اگر پوست چرب داريد سفيده تخم‌مرغ را خوب بزنيد طوري كه كف كند و اگر ظرفتان را سروته كرديد مواد داخل آن بيرون نريزد.سپس چند قطره ليموي تازه به آن اضافه كنيد و روي پوست صورتتان بماليد و صبر كنيد تا سفيده تخم‌مرغ روي صورتتان خشك شود. بعد از 10 دقيقه با يك پارچه خيس كه آغشته به آب ولرم است، با نرمي و لطافت پوستتان را پاك كنيد.

 

ماسك خيار: تركيبات گياهي موجود در اين سبزي براي پوست شگفت‌انگيز و عالي است. كافي است كه آن را رنده كنيد و روي پوست خود بماليد تا پوستي نرم و لطيف داشته باشيد.

 

منبع: ريدرزدايجست

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------