راز هایی برای داشتن دست هایی زیبادست زیبا و سفید, دست زیبا, دستان زیبا

دست زیبا و سفید

 

چگونه دست های زیبا داشته باشیم؟

دستان زیبا احتیاج به مراقبت های لازم و تغذیه درست دارند و چنانچه حس می کنید که پوست دستانتان تغییر کرده‌ و به سمت چروکیده گی می روند، حتما برای درمان اقدام کنید.

دستان شما بعد از صورت مهم‌ترین عضو بدن است که اشخاص دقت بیشتری باید به آن داشته باشند. با این وجود، از دست و پا نسبت به دیگر اعضای بدن کم‌تر مراقبت می‌شود. چنانچه دست‌هایتان زیبا نباشند، ناخن‌های جذاب و لباس‌های زیبا نیز نمی‌تواند آن‌ها را جذاب کند.

 

به علت دست‌ها استفاده‌ی زیاد، شست و شو و قرار گرفتن در معرض آب و هوای مختلف، زودتر از بخش های دیگر بدن پیر می‌شوند. چنانچه به روش مناسب از دست‌های خود مراقبت نکنید، آن‌ها می‌توانند سن شما را بیشتر از چیزی که واقعاً هست نشان دهند.

 

چگونه دست زیبا و سفید داشته باشیم؟

دستکش بپوشید

پیش از تماس دست با خیلی از مواد شیمیایی، آب و یا انجام کارهایی مثل باغبانی حتماٌ از دستکش استفاده کنید. در زمستان، هنگامی که در بیرون از منزل هستید، از دستکش استفاده کنید چون که هوای سرد، رطوبت پوست دست‌های شما را از بین خواهد برد.

 

استفاده همیشگی از مرطوب کننده با کیفیت

شستن دست بیش از اندازه و استفاده از مواد شوینده یا الکل های ضد عفونی باعث خشکی پوست شده و طبق توصیه پزشکان در طول روز حداقل ۳ بار استفاده از مرطوب کننده خوب پیشنهاد می شود.

 

برای استفاده‌ی روزانه، یک لوسیون مرطوب کننده‌ سبک و بر پایه‌ آب حتی با جذب سریع را باید انتخاب کنید. در عوض برای استفاده شب، یک کرم سنگین ‌تر بر پایه‌ روغن مناسب است، تا آن زمان که خواب هستید، پوست دستتان آب رسانی شود و در طول چند روز متوجه معجزه آن خواهید شد تا دست‌های مرطوب و نرمی داشته باشید.

 

دست زیبا و سفید, دست زیبا, چگونه دست های زیبا داشته باشیم

دست زیبا

 

از آب داغ کمتر استفاده کنید

چنانچه می خواهید دست زیبایی داشته باشید، استفاده از آب داغ  را کاهش دهید. آب داغ پوست را خشک می کند. بهترین آب برای پوست، آب ولرم یا سرد است.

 

از کوتیکول های ناخن خود مراقبت کنید

کوتیکول های سالم به معنی داشتن ناخن های سالم است. هر وقت فرصت داشتید، یک قطره روغن زیتون، نارگیل یا بادیام را بر روی بستر هر یک از ناخن های خود ماساژ دهید. این کار به خصوص وقتی که سن بالا می رود و رطوبت خود را از دست می دهد، خیلی موثر است. هر چند روز یکبار با یک وسیله ی فلزی، کوتیکول ها را عقب بکشید، اما هیچ وقت آنها را قیچی نکنید. وجود کوتیکول ها علت خاصی دارد و آن نیز مواظبت در مقابل عفونت است. برعکس پوست ریشه شده ی انتهای ناخن ها باید حتما گرفته شود تا به جایی گیر نکند.

 

ناخن های خود را مانیکور کنید

مانیکور ناخن ها نباید بیش از اندازه انجام شود، بلکه هر چند وقت یکبار به سالن بروید و ناخن های خود را مانیکور کنید و به آنها شکل دهید.

 

دست زیبا و سفید, دست زیبا,چگونه دستانی زیبا داشته باشیم

چگونه دست های زیبا داشته باشیم

 

ضد آفتاب بزنید

پوست پشت دست شما خیلی نازک است و به سرعت نشانه های پیری را مشخص می کند. درست مثل مرطوب کننده ها از ضد آفتاب استفاده کنید.

 

تزریق چربی

همان گونه که می دانید مراقبت از پوست و … نقش خیلی موثری در ارتباط با ظاهر شما دارد، دستان هم در ظاهر شما بی اثر نبوده و نقش زیادی در ظاهر شما خواهند داشت. با بالا رفتن سن یا لاغر شدن بیش از اندازه دست ها شروع به لاغر شدن خواهند کرد و رگ های زیر پوست و استخوان های دست ها پیدا خواهند شد. لاغر شدن دست ها و از بین رفتن چربی زیر پوست دست ها سبب می شود تا ظاهر دستان شما دچار مشکل شده و گاهی در بعضی از موارد سبب شود تا لک های قهوه و تیره هم بر روی پوست به وجود آید.

 

تزریق چربی همان گونه که اشاره شد می تواند از پیدایش این عوامل و مشکلات پیشگیری کرده و زیبایی دستان شما را دو مرتبه بازگردانده و سبب شود تا پوست دست به زیبایی و جوانی گذشته خود بازگردد. تزریق چربی یکی دیگر از خصوصیات مثبتی که دارد پوست را به انجام کلاژن سازی وادار می کند. در حقیقت با تزریق چربی به دستان شرایطی به وجود خواهد آمد تا تولید کلاژن در دستان از سر گرفته شود و طراوت و شادابی به پوست شما برگردد.

 

ماساژ

ماساژ درمانی راه حل مناسب برای داشتن دستان جوان و زیبا می باشد. ماساژ با بهبود بخشیدن در عمل خونرسانی می تواند زیبایی در فرم و ظاهر دستان را برای فرد به دنبال داشته باشد. برای استفاده از این شیوه باید از روغن های گیاهی و تکه ای پارچه استفاده کنید. اول پارچه را پهن کرده و دستان خود را آغشته به روغن گیاهی کنید، آنگاه با ساعد و پشت دستان خود را به آهستگی ماساژ دهید. این عمل را تا هنگامی ادامه دهید که حرارت را در پشت دستان خود احساس کنید. حرارتی که به دلیل ماساژ به وجود خواهد آمد می تواند به کار خونرسانی کمک کرده و این کار به عملکرد بهتر عضلات دست و فرم گرفتن آنها کمک خواهد کرد.

 

دست زیبا و سفید, دست زیبا, برای زیبا شدن انگشتان دست چه کنیم

 برای زیبا شدن انگشتان دست چه کنیم

 

ژل ضدعفونی کننده دست های زیبای شما

ژل ضد عفونی کننده دست گیاهی پوست را خشک نمی کند و در حقیقت به علت وجود آلوئه ورا پوست را تغذیه می کند. 

 

الکل ، ۱/۲ ق گلیسیرین ، ۱/۴ فنجان ژل آلوئه ورا ، ۱۰ قطره روغن دارچین ، ۱۰ قطره روغن درخت چای ، آب مقطر ، همه این مواد را با هم ترکیب کنید و روی دست بزنید.

 

لایه برداری پوست دست

لایه برداری ملایم روشی دیگر برای مراقبت از پوست دست است. بعضی اوقات یک لایه برداری ملایم کمک می‌کند که سلول‌های مرده پوستی حذف شوند و سلول‌های جوان‌تر روی کار بیایند. این کار به لطافت هر چه بیشتر پوست دست‌ها کمک می‌کند. شیوه های گوناگونی وجود دارد که به کمک آنها می‌توانید اسکراب خانگی تهیه کرده و پوست دست خود را لایه برداری کنید.

 

لایه برداری از پوست دو بار در طول هفته کافی است. ولی چنانچه پوستی خشک یا حساس دارید، لایه برداری پوست را فراموش کنید؛ چرا که این کار باعث تحریک و حساسیت بیشتر پوست می‌شود.

 

استفاده از مایع دستشویی دارای نرم کننده

شستن دست ها با مایع دستشویی که دارای نرم کننده باشد از خشک شدن بیش از اندازه پوست دست پیشگیری میکند. همین طور شستن دست با مایع دستشویی دارای نرم کننده، روغن های طبیعی پوست را از بین نمی برد و دست شما را جوان تر و زیباتر نشان می دهد.

 

دست زیبا و سفید, دست زیبا,زیبایی دست

دست های زیبا

 

ورزش دست

ورزش دست باعث انعطاف بیشتر و بهبود جریان خون در پوست دست می‌شود و هنگامی که خون در پوست شما جریان داشته باشد، پوست لطیف و بهتری خواهید داشت. بهتر است ماساژ دست در طول روز حداقل 6 بار انجام شود.

 

برای ورزش دادن دست‌ها مراحل زیر را دنبال کنید: دستان‌تان را محکم مشت کنید و بعد از ۱۰ ثانیه پنجه خود را به صورت کامل باز کنید و انگشتان خود را در حالت کشیده قرار دهید. کف دست خود را با فشار روی میز بگذارید و انگشتان خود را محکم به یکدیگر فشار دهید و بعد از ۵ ثانیه انگشتان را تا حد ممکن از هم دیگر باز کنید. دستان خود را به صورت کاملاً آزاد قرار دهید و آنگاه از قسمت مچ آن را ۵ مرتبه در جهت گردش عقربه‌های ساعت بچرخانید. در انتها ۵ مرتبه در جهت خلاف گردش عقربه‌های ساعت بچرخانید.

 

گردآوری: بخش آرایش و زیبایی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------