رتینول چیست و چه فوایدی دارد؟رتینول,رتینول چیست,فواید استفاده از رتینول

رتینول چیست

 

مزایا و عوارض مصرف رتینول برای پوست

رتینول، که همینطور بعنوان ویتامین A 1 شناخته می شود، ویتامین موجود در موادغذایی و بعنوان یک مکمل غذایی استفاده می شود.بهعنوان یک مکمل از آن برای درمان و پیشگیری از کمبود ویتامین آ استفاده می شود.رتینول مشتقی از ویتامین A است که در مراقبت از پوست و کاهش چین و چروک ها بسیار مؤثر می باشد.

رتینول چیست؟

رتینول مشتقی از ویتامین A است که بعنوان ماده ضد پیری مورد استفاده قرار می گیرد و در بیشتر محصولات مراقبت از پوست دیده می شود. این ماده میتواند متابولیسم سلول های پوستی را تحریک کند و تولید کلاژن را بیشتر نماید.

 

رتینول میتواند در داخل پوست جذب شود. هنگامی که با آنزیم های خاصی ترکیب می شود، این ماده به ترتینوین تبدیل می شود که شکل اسیدی ویتامین A است و با عنوان اسید رتینوییک هم شناخته شده است.

 

استفاده از محصول پایدار و با فرمول خوب بهمراه رتینول، میتواند ظاهر اسیب های وارد شده به پوست، لکه های قهوه ای، خطوط، چین و چروک ها و و منفذهای برگ را کاهش دهد. جادوی این ماده در توانایی آن برای سطح بخشیدن دوباره به بافت پوست و نرمتر کردن و شفافتر کردن آن است.

 

رتینول,رتینول چیست,فواید استفاده از رتینول

فواید استفاده از رتینول

 

فواید استفاده از رتینول چیست؟

رتینول و ترکیبات شبیه آن تأثير مستقیمی روی پوست دارند و با از بین بردن چین و چروک های سطحی فرآیند پیری را متوقف می کنند و با تحریک پوست به ترشح کلاژن ظاهر و جوانی پوست را بازمی گردانند و سبب خوشرنگ شدن و صاف شدن پوست می شوند.

 

رتین- آ همچنین اثرهای مثبت در جوانی و زیبایی پوست، روی بهبود اکنه هم تاثیرگذار است و جوش های سرفید، سرسیاه، کومدون های بسته و روزنه های گرفته پوست را هم از بین می برند بنابراین برای افرادی که پوست مستعد اکنه دارند این نوع از رتینوئید توصیه می شود.

 

رتینول را بعد ازاستفاده از کرم مرطوب کننده به صورت بمالید. مطمئنا پس از شست و شو هم میتوانید از آن استفاده کنید ولی ممکن است احتمال بروز عارضه های جانبی نا خواسته افزایش یابد. استفاده از رتینوئید بعنوان آخرین مرحله در شب و پس از مرطوب کننده حائلی بین پوست شما و مواد اکتیو ایجاد می کند. تحقيقات نشان می دهد که هم چنان میتوانید همان استفاده را با خطر کم تر تحریک کنندگی ببرید.

 

کرم را روی بخش کوچکی از صورت خود بمالید. این یک تست اولیه است و مقدار کمی از آن هم میتواند جوابگو باشد.به اندازه یک نخود از کرم را روی پیشانی – گونه ها و چانه خود بمالید آنگاه از انگشتتان برای پخش کردن کرم مانند یک لایه نازک روی کل صورت خود استفاده کنید. از مالیدن کرم روی منطقه های زیر چشمتان که بیش از حد نازک وحساس به استفاده از رتینوئید هستند اجتناب کنید.

 

رتینول,رتینول چیست,فواید استفاده از رتینول

فواید استفاده از رتینول چیست

 

فواید رتینول برای پوست:

اعمال کردن ویتامین آ به صورت موضعی به شکل رتینول میتواند فواید زیر را داشته باشد:

- جلوگیری از چین و چروک ها با استفاده از به حداقل رساندن اثرات پیری و چروک ها

 

- روشن کردن ظاهر کلی پوست از طريق لایه برداری که سبب لطافت بیشتر پوست شما هم می شود.

 

- تنظیم چربی پوست و به حداقل رساندن جوشها 

 

- محو کردن لکه های تیره پوست، لکه های آفتاب سوختگی و هایپرپیگمنتیشن و بهبود ظاهر کلی پوست در طول زمان

 

رتینول,رتینول چیست,فواید استفاده از رتینول

عوارض رتینول

 

عوارض رتینول

استفاده از رتینول سبب خشکی و التهاب پوست می شود که ميزان این عارضه ها در اشخاص مختلف متفاوت است و افرادی که پوست بسیار حساسی دارند یا دچار بیماری های پوستی مانند رزاسه و اگزما هستند امکان دارد نتوانند این عارضه ها را تحمل کنند.

 

همچنین ، استفاده از رتینول میتواند پوست را نسبت به نورخورشید حساس کند و به محض قرار گرفتن زیر نورخورشید دچار آفتاب سوختگی شدید شوید. همینطور استفاده از این درمان در دوران حاملگی توصیه نمی شود.

 

تنها در صورتی نباید از رتینول استفاده کنید که پوست بسیار حساسی دارید ولی بعضی از افردی که مبتلا به رزاسه یا اگزما هستند تحت شرایطی میتوانند از رتینول استفاده کنند به شرطی که رژیم درمانی درستی را در پیش بگیرند و تحت نظر پزشک درمان را انجام دهند که در اینصورت بیماری اولیه آنها هم درمان خواهد شد.

 

به عنوان مثال این اشخاص تنها باید هفته ای یکبار رتینول استفاده کنند و پیش از آن حتماً مرطوب کننده قوی روی پوست بکار ببرند. رتین- آ هم اگرچه یک درمان مؤثر برای آکنه است ولی همه اکنه ها یکسان نیستند و افرادی که پوست قرمز و جوش های ملتهب دارند نباید از رتینول استفاده کنند و استفاده از آن امکان دارد شرایط پوستشان را بدتر از قبل کرده و التهاب و جوش را افزایش دهد.

 

علاوه‌براین هر نوع پوستی هم که داشته باشید هم زمان با درمان رتینوئید باید مراقبت از پوست در مقابل افتاب را بیش از قبل جدّي بگیرید در غیر اینصورت امکان دارد این درمان عارضه های جبران ناپذیری روی پوست به جا بگذارد.

 

رتینول,رتینول چیست,فواید استفاده از رتینول

رتینول را چه زمانی استفاده کنیم تا نتیجه بهتری بگیریم

 

رتینول را چه زمانی استفاده کنیم تا نتیجه بهتری بگیریم

رتینول را بعد ازاستفاده از کرم مرطوب کننده به صورت بمالید. مطمئنا پس از شست و شو هم میتوانید از آن استفاده کنید ولی امکان دارد احتمال پیدایش عارضه های جانبی نا خواسته افزایش یابد. استفاده از رتینوئید بعنوان آخرین مرحله در شب و پس از مرطوب کننده حائلی بین پوست شما و مواد اکتیو ایجاد می کند. تحقيقات نشان می دهد که هم چنان میتوانید همان استفاده را با خطر کم تر تحریک کنندگی ببرید.

 

گردآوری: بخش آرایش و زیبایی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   X پزشکی ، بهداشتی ، درمانی,سایر موارد

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023