درماپن چیست و کاربردهای آن کدامند؟درماپن چیست,کاربردهای درماپن چیست,دوران نقاهت درماپن

درماپن چیست

 

همه چیز درباره درماپن

میکرونیدلینگ با درماپن تکنولوژی نسبتاً جدیدی است که از طريق وارد کردن سوزن های ظریف به پوست عمل می کند. این شیوه سبب بالا رفتن غلظت کلاژن و تحریک کلاژن سازی در پوست می گردد.

درماپن چیست؟

در چند سال گذشته شیوه میکرونیدلینگ مکانیزه شده که با ابزاری به اسم درماپن که شبیه یک قلم است و تعدادی سوزن بر روی سر دستگاه تعبیه شده و با حرکت رفت و بر گشتی سوزن ها و جابجا کردن آن، عمل سوراخ شدن پوست انجام می شود.

 

در دستگاه درماپن عمق نفوذ سوزن ها قابل تغيير است و از 0.25 تا 2.5 میلی متر قابل تنظیم می باشد. بعلاوه سرعت ضربه زدن هم از 25 تا 90 ضربه در ثانیه قابل تنظیم میباشد ، که بسیار سریعتر از درمارولر است. سوزن های درماپن یک بار مصرف هستند و تعداد آن قابل تنظیم است و بر اساس تعداد این سوزن ها و سرعت دستگاه تعداد 300 تا 1000 سوراخ در ثانیه در سطح پوست ایجاد می شود.

 

درماپن چیست,کاربردهای درماپن چیست,دوران نقاهت درماپن

کاربردهای درماپن چیست

 

مشخصات فنی دستگاه های درماپن

دستگاه های درماپن در کره جنوبی در یک کارخانه مورد تائید ISO 13485 به نمایندگی Equipmed استرالیا تولید می شود. واحدهای نهایی در استرالیا مونتاژ می شوند.

 

هندپیس قلم مثل درماپن 3MD که به یک کابل برق متصل می شود، دارای یک سری یکبار مصرف است که در درجات 0 تا 2.5 میلی متر و سرعت های مختلف قابل تنظیم است.

 

گفته شده است که درماپن 3MD، قادر به ایجاد 1300 سوراخ میکروسکوپی در ثانیه است.

 

درماپن چیست,کاربردهای درماپن چیست,دوران نقاهت درماپن

دوران نقاهت درماپن

 

کاربردهای درماپن چیست؟

- درمان اسکارهای ناشی از جای جوش

- درمان خطوط پیرامون لب در اشخاص سیگاری

- افتادگی و شلی پوست

- چین و چروک های ظریف پوست

- استرچ مارک( استریا بارداری)

- لکه های پوستی مقاوم به درمان

- کوچک کردن منفذهای باز پوستی

- کاهش چین و چروک های پوست

- جوانسازی پوست

- قوام پوست

- درمان اسکارهای ناشی از اعمال جراحی قبلی سوختگی ها و عفونت ها

 

درماپن چیست,کاربردهای درماپن چیست,دوران نقاهت درماپن

انجام درماپن در پوست های گوناگون

 

برای دریافت نتایج مناسب از میکرونیدلینگ پوست توجه به چند مورد ضروری میباشد :

- انتخاب دستگاه مناسب در انجام میکرونیدلینگ

- ترکیب درست شیوه میکرونیدلینگ با دیگر روشها 

- انتخاب تعداد جلسات درمانی مناسب با فواصل صحیح

 

بر اساس موارد ذکر شده استفاده از دستگاه درماپن میتواند در بعضی اشخاص انتخاب مناسبی باشد. تعيين تعداد جلسات درماپن بر اساس تشخیص متخصص پوست خواهد بود. از جمله مهم ترین مراقبتهای پس از درماپن استفاده از ضد افتاب مناسب می باشد. یکی از محدودیت های استفاده از درماپن( و بطور کلی میکرونیدلینگ) این است که تأثير درماپن بر پوست پایدار نخواهد بود و به درمان نگهدارنده احتیاج خواهیم داشت.

 

دوران نقاهت درماپن

در این شیوه واکنش های التهابی پوست بسیار کم است و ظرف چند ساعت از بین می رود. رنگ قرمز پوست هم به رنگ صورتی درمی آید و امکان دارد 12 الی 48 ساعت باقی بماند. جهت کاهش قرمزی بعد از عمل، استفاده از اسید هیالورونیک توصیه می شود و جهت محافظت از پوست بهتر است از ضد افتاب دارای زینک استفاده شود. بعد از این عمل میتوان از لوازم آرایشی ملایم استفاده نمود.

 

درماپن چیست,کاربردهای درماپن چیست,دوران نقاهت درماپن

موارد منع استفاده از درماپن

 

انجام درماپن در پوست های گوناگون

درماپن را میتوان با خیال راحت برای انواع پوست با رنگ های مختلف انجام داد. درماپن سبب ایجاد تیرگی در پوست نخواهد شد. برای این که ملانوسیت ها در این شیوه دست نخورده می مانند. در مجموع میتوان گفت فواید درماپن به علت عدم اسیب به اپیدرم بیش از خطرات احتمالی آن می باشد.

 

موارد منع استفاده از درماپن چیست؟

عفونت های فعال پوستی مانند تبخال و همینطور سابقه کلوئید در اثر اسیب به پوست از موارد منعمیکرونیدلینگ می باشد. استفاده داروهای ضد انعقاد مانند وارفارین میتواند باعث خونریزی شدید پس از نیدلینگ شود و قطع این داروها که برای درمان یک بیماری جدّي است به منظور انجام یک جراحی زیبایی به هیچوجه توصیه نمی شود.

 

ضعف سیستم ایمنی بدن به هر دلیلی( استفاده داروها، دیابت کنترل نشده و بیماریسیستم ایمنی) میتواند منجر به عفونت پس از میکرونیدلینگ و تأخیر در التیام پوست شود. باتوجه به جنس سوزن ها که ترکیب فولاد ضد زنگ و تیتانیوم میباشد ، افرادی که به این فلزات حساسیت دارند نیز نباید تحت این درمان قرار گیرند چرا‌که امکان دارد باعث کهیر و خارش بلند مدت پس از میکرونیدلینگ شوند.

 

در خانم های باردار میکرونیدلینگ بدون استفاده از مواد و داروهای موضعی بی خطر است ولی توصیه نمی شود. بعداز تزریق بوتاکس انجام میکرونیدلینگ باعث پخش بوتاکس به نقاط دورتر می شود و تا ۴۸ ساعت پس از بوتاکس نباید انجام شود. پس از تزریق ژل میکرونیدلینگ باعث واکنش التهابی در ناحیه می شود و تا دو هفته پس از تزریق فیلر میکرونیدلینگ باید به تعویق افتد.

 

درماپن چیست,کاربردهای درماپن چیست,دوران نقاهت درماپن

عارضه های جانبی انجام درماپن

 

عارضه های جانبی انجام درماپن

در صورت بروز هر یک از شرایط زیر انجام درماپن میکرونیدلینگ توصیه نمی شود:

سابقه آلرژی. نیدلینگ تهاجمی شکم یا ران ها امکان دارد شروع یک واکنش آلرژیک باشد؛ زیرا این کار در درماپن باعث تولید بیشتر هیستامین و بروز کهیر پوستی و خارش آن برای چند روز می شود.

 

داروهای ایمنوساپرسیو. استفاده ازطریق درماپن میکرونیدلینگ در افرادی که سیستم ایمنی آنها مهار شده است توصیه نمی گردد؛ زیرا این شیوه در این اشخاص خطر عفونت ثانویه پس از درماپن میکرونیدلینگ را بالا می برد.

 

دیابت. تأخیر در بهبودی زخم های پس از درماپن در اشخاص مبتلا به دیابت خطر بروز عفونت ثانویه پس از درماپن میکرونیدلینگ را افزایش می دهد.

 

روزاسه ندولار یا پوستولار. انجام درماپن میکرونیدلینگ در نواحی که دچار التهاب شده اند تا هنگامی که این التهاب رفع نشده است، توصیه نمی گردد. نیدلینگ میتواند در اطراف نواحی ملتهب و نواحی که ملتهب نیستند انجام شود.

 

استفاده همزمان از داروی ضد انعقاد خون. داروهایی زیرا وارفارین امکان دارد باعث خونریزی طولانی مدت پس از درماپن میکرونیدلینگ شوند. در صورت امکان و عدم وجود بیماری جدی، استفاده این داروها پیش از انجام درماپن میکرونیدلینگ قطع می گردد.

 

شیوه های زیبایی تزریقی. انجام درماپن تا 48 ساعت پس از تزریق به عنوان مثال بوتاکس توصیه نمی شود؛ زیرا نیدلینگ ناحیه ای که در آن تزریق بوتاکس انجام گردیده است باعث توزیع غیر مناسب توکسین تزریق شده می گردد.

 

فیلرهای پوستی. انجام درماپن میکرونیدلینگ باید دو هفته پس از تزریق فیلرهای پوستی یا حجم دهنده ها صورت گیرد تا از بروز جواب التهابی ناخواسته پیشگیری شود.

 

بارداری. انجام درماپن میکرونیدلینگ بدون استفاده از ترکیبات موضعی یا دیگر ترکیبات توصیه نمی گردد.

 

اسکار کلوئیدی کف دست یا کف پا. استفاده از دستگاه درماپن بدین منظور امکان دارد اسکار کف دست یا پا را تشدید کند. هنگامی که درماپن میکرونیدلینگ برای اسکارهای کلوئیدی انجام می شود، آنتی هیستامین درمانی امکان دارد بروز التهاب را مهار کند.

 

خال ها و ضایعات پوستی. نیدلینگ خال ها و دیگر ضایعات برآمده پوستی با دستگاه درماپن توصیه نمی شود. پیش از انجام شیوه درماپن، متخصص پوست هر گونه ناهمواری پوستی را مورد بررسی قرار می دهد و در صرت لزوم از انجام این شیوه جلوگیری می کند. انجام درماپن میکرونیدلینگ در نواحی تیره پوستی که غیر طبیعی بنظر می آیند هم ممنوع است.

 

ملانوما نوعی سرطان پوست است که اغلب در نواحی از بدن که دارای ملانوسیت (melanocytes) هستند ایجاد می شود. استفاده ازطریق درماپن در ناحیه های درگیر ملانوما کاملاً ممنوع است.

 

گردآوری: بخش آرایش و زیبایی بیتوته 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------