وازلین برای پوست صورت و مو ها چه کاربرد هایی دارد؟مزایای استفاده از وازلین

خواص وازلین برای پوست

 

خواص وازلین برای پوست صورت و بدن:

"وازلین" یا ژل پترلیوم روغن بسیار موثر و پرکاربرد است که در سال 1859 به وسیله یک شیمیدان 22 ساله بریتانیایی به اسم رابرت آگوستوس چیسبوری در شهر پنسیلوانیا کشف گردید. این ماده اول براي درمان سوختگی و زخم افرادی که در حفاری های نفتی دچار سوختگی می شدند استفاده ميشد .

وازلین در دهه 1870 به علت خواص بی نظیرش به اسم “ژل حیرت انگیز” هم معروف بود.

 

روغن وازلین ماده ای ارزان قیمت، خالص، طبيعي و عاری عطر هست که معمولاً هیچ واکنش آلرژیک روی پوست به وجود نمی آورد و با مرطوب کردن و آبرسانی پوست به سلامت و بهبود عملکرد سلول های پوست کمک ميکند .

 

از اعجاز وازلین براي صورت و موهایتان اطلاعی دارید؟ شاید در کنار اینهمه مارک لوازم آرایشیِ جذاب، ذهن کم تر کسی سمت استفاده از وازلین براي صورت برود، ولی مطمئن باشید که با جدّي نگرفتن آن، صرفا خودتان را از فواید این محصول زیباییِ ارزان قیمت محروم نموده اید .

 

کاربردهای وازلین بسیار زیاد است به حدی که ممکن است خيلي از آن ها را حتی نشنیده باشید، چون با قدرت نرم کنندگی قوی و چربی بالایی که دارد میتواند براي کارهای فراوانی مورد استفاده قرار گیرد. در این مطلب شما را با وازلین بعنوان یک ماده کاربردی و مؤثر در زيبايي پوست و مو و لب و چشم و… اشنا می کنیم.

 

با وازلین پوست خود را نرم کنید 

اگر پوست شما بی اندازه خشک است و حالت ترک و پوسته پوسته روی آن به وجود می آید استفاده از وازلین میتواند مشکل شما را حل کند. این ماده با ایجاد یک لایه محافظ، رطوبت را روی پوست نگه می دارد و خشکی آنرا از بین می برد. اما این ماده پوست را بیش از حد برّاق ميکند و براي استفاده روزانه مناسب نیست و بهتر است شب ها استفاده شود. بر خلاف تصور همه وازلین روزنه های پوستی را نمی بندد اما اگر پوست شما مستعد اکنه است بهتر است پیش از استفاده از وازلین با پزشک خویش مشورت کنید. کاربردهای وازلین تنها محدود به صورت نیست و میتوانید از آن براي برطرف خشکی و ترک دست و پاشنه پا و … هم استفاده کنید.

  

بازسازی و احیا پوست خشک با وازلین

استفاده از وازلین براي صورت به پوست خشک و خسته شما کمک ميکند تا زیباتر و شاداب تر بنظر برسد و از خود دربرابر اشعه های روزانه مراقبت کند. همچنین وازلین نقش احیاء کننده داشته و میتوانید ترميم پوست خشک دست هایتان را به آن بسپارید.

 

با وازلین گونه‌ها را هایلایت کنید

درصورتی که علاقه ای به آرایش زیاد و استفاده از هایلایت کننده های برّاق که اکنون بسیار رواج یافته اند ندارید میتوانید براي برّاق تر کردن گونه ها و استخوان زیر ابرو، بدون آرایش از مقدار کمی وازلین استفاده کنید. وازلین را براي این کار به اندازه بسیار کم استفاده کنید زیرا استفاده زیاد از آن پوست را چرب و کثیف نشان خواهد داد.

 

خواص وازلین, وازلین, وازلین برای پوست صورت

مزایای وازلین برای صورت

 

با وازلین اطراف صورت را از آلوده شدن به رنگ مو حفظ کنید 

یکی از مشکلات رایج در رنگ کردن مو، الوده شدن پوست اطراف سر و صورت به رنگ مو و لک شدن ان است که ممکن است تا چند روز هم از بین نرود. براي پيش‌گيري از این مشکل اطراف صورت را که احتمال اغشته شدن آن به رنگ مو وجود دارد با وازلین بپوشانید. وازلین مانع از رسيدن رنگ به سطح پوست شده و از لک شدن آن جلوگيري ميکند . همچنين درصورتی که از کرم های برنزه کننده استفاده می کنید قدری وازلین روی مچ دست و پا و ارنج بزنید تا از رگ رگه شدن برنزه کننده روی آن جلوگيري شود.

 

کاربردهای وازلین در زیبایی و مراقبت از لب‌ها  

درصورتی که لب هایتان خشک و پوسته پوسته شده وازلین میتواند یک اسکراب مناسب براي از بین بردن سلول های مرده سطح لب باشد. قدری وازلین را با شکر مخلوط کنید و روی لب ها ماساژ دهید و بعد با دستمال پاک کنید. یا میتوانید یک لایه وازلین روی لب ها بمالید و قدری صبر کنید بعد با یک مسواک تمیز به آرامی پوسته ها را جدا کنید.

 

رفع چروک زیر چشم و صورت با وازلین

وازلین بعنوان یک مرطوب کننده قدرتمند پوست شناخته ميشود که میتواند براي پيش‌گيري و درمان چروک صورت و چروک دور چشم استفاده شود.

 

هر شب پیش از خواب پوست را خوب بشویید و خشک کنید، بعد قدری روغن وازلین را با عسل و سفیده تخم مرغ ترکیب کنید و بر روی پوست صورت و دور چشم بمالید و خوب ماساژ دهید، بگذارید 20 دقیقه بماند و بعد با آب سرد بشویید.

 

فواید وازلین برای ل

کاربردهای وازلین برای صورت

 

حفظ رطوبت پوست با وازلین

وازلین رطوبت پوست تان را حفظ ميکند . این ماده شیمیایی با مهر و موم کردن منفذهای پوستی و نفوذناپذیری پوست مانع از خشکی آن خواهد گردید. همچنین با جلوگيري از عرق کردن بیش از حد ميزان آب لازم براي پوست را حفظ خواهد کرد و به این شکل پوست تان خشک نخواهد گردید.

  

وازلین و درمان موخوره

موخوره جزء آن بیماري های مو هست که اکثر ما با آن درگیریم. داشتن موهای بلند و خوش حالت همیشه بین خانم‌ها طرف دار دارد؛ ولی در اثر یکسری عوامل، موهای سر دچار موخوره میشوند و اغلب در اثر موخوره مجبور به کوتاه کردن مو می شویم. قدری وازلین را با آب مخلوط نموده و سر موهایتان را با آن اغشته کنید و آنرا یک شب روی مو هایتان باقی بگذارید و صبح روز بعد با شامپو تمیز کنید. در اینصورت خواهید دید که پس از گذشت مدت کمی، موخوره ی موهایتان درمان شده است.

 

با وازلین رژ لب مات خود را براق کنید 

اگر از رژ لب مات خویش خسته شده اید به کمک وازلین به سادگی میتوانید رژ لب خویش را تغيير دهید. رژ لب مات را مثل همیشه استفاده کنید و بعد با انگشت مقدار کمی وازلین روی لب ها بزنید تا برّاق شوند.

  

با وازلین به مژه‌های خود حالت دهید 

درصورتی که میخواهید مژه هایی بلند و پرپشت داشته باشید وازلین میتواند چاره کار شما باشد. پیش از خواب با یک برس تمیز کوچک یا انگشت مقدار کمی وازلین روی مژه ها بمالید و شاهد تأثير آن باشید. حتی میتوانید وازلین را بعنوان ریمل بدون رنگ در طول روز هم استفاده کنید.

 

خواص وازلین, وازلین, وازلین برای پوست صورت

خواص وازلین برای مو

 

با وازلین ابروها را حالت دهید 

درصورتی که ژل ابروی شما تمام شده است برس آنرا بردارید و درون وازلین فرو ببرید و به کمک آن به ابروهای خویش حالت دهید.

  

با وازلین سایه مات خود را براق کنید 

مقدار اندکی وازلین را روی پلک و زیر ابرو بمالید و بعد مثل همیشه سایه بزنید، خواهید دید که سایه شما خوشرنگ و برّاق شده و حالت خسته کننده قبلی را ندارد.

  

آرایش ضدآب را با وازلین پاک کنید 

روغن وازلین یک راه مؤثر براي پاک کردن آرایش صورت و آرایش چشم میباشد . با استفاده از پد پنبه ای مقداری وازلین را بر روی چشم بمالید تا آرایش پاک شود و بعد با آب بشویید. توجه داشته باشید که وازلین به درون چشم نرود.

  

وازلین برای درمان شوره:

مقداری وازلین را براي رفع خارش و شوره سر روی پوست سر بمالید و ماساژ دهید.

 

رشد موها با وازلین

یکی از کاربردهای فوق العاده وازلین مدد به رشد سریعتر موها است. کافی است مقدار کمی وازلین به کف سر خویش زده و به آرامی با دست ماساژ دهید. این کار هم از ریزش موها جلوگيري نموده و هم میتواند سبب محکم ترشدنِ ریشه موهایتان شود.

 

وازلین باعث ماندگاری بیشتر بوی عطر می‌شود 

اگر از کم دوام بودن عطر محبوبتان خسته شده اید کافی است اندکی وازلین روی مچ دست و قسمت هایی که معمولاً عطر می زنید بمالید و بعد عطر را مثل همیشه استفاده کنید. چربی وازلین سبب دوام بیش تر عطر ميشود اما باید از وازلین بدون بو استفاده کنید.

  

با وازلین می‌توان موها را حالت داد 

درصورتی که دچار موخوره و وز بودن موها هستید به سادگی میتوانید این مشکل را با استفاده از وازلین حل کنید. مقدار کمی از آنرا به نوک موها بزنید تا از وز شدن و ایجاد موخوره پيش‌گيري شود.

  

زدن وازلین به در بطری لاک از کیپ شدن آن جلوگیری می‌کند 

یکی ديگر از کاربردهای وازلین در آرایش ناخن است. درصورتی که در بطری لاک یا چسب ناخن شما بعد از چند وقتی کیپ ميشود میتوانید کمی وازلین به لبه های آن بمالید تا به آسانی باز شود.

  

با وازلین می‌توان از آلوده شدن اطراف ناخن به لاک جلوگیری کرد 

درصورتی که موقع لاک ناخن زدن اطراف ناخن های شما الوده ميشود کافی هست کمی وازلین را با گوش پاک کن به اطراف ناخن بمالید و به راحتی لاک بزنید.

 

گردآوری: بخش آرایش و زیبایی بیتوته

 

 رازهای زیبایی

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------