پیشگیری از پیری زودرس و افزایش کلاژن سازی پوست با سرم ویتامین cافزایش کلاژن سازی پوست, مصرف ویتامین C, اسید اسکوربیک

سرم ویتامین سی

 

8 خاصیت اثبات شده سرم ویتامین C برای پوست 

سرم ویتامین C یکی از محصولات شناخته شده برای پیشگیری از پیری زودرس و افزایش کلاژن سازی پوست است که طرفداران زیادی دارد. 

سرم یکی از محصولات مراقبت از پوست است که باید بعد از شستشو و پاکسازی پوست و قبل از کرم های روزانه یا کرم مرطوب کننده از آن استفاده کنید. 

سرم نسبت به کرم قابلیت نفوذ بیشتری در پوست دارد و ترکیبات قوی تری را به صورت مستقیم به پوست می رساند. 

 

سرم ها از مولکول هایی کوچک ساخته شده اند که بتوانند در عمق پوست نفوذ کنند بنابراین می توانند بهترین اثر را برای آسیب های پوستی از جمله چین و چروک و لک های پوستی داشته باشند. 

 

سرم ویتامین c به عنوان یکی از بهترین محصولات مراقبت های پوستی ضد پیری شناخته می شود. بهتر است بدانید که ویتامین c فقط خاصیت نگه دارنده برای پوست ندارد بلکه می تواند به عنوان یک محصول پیشگیری کننده بسیار موثر برای انواع مشکلات پوستی استفاده شود.

 

مصرف ویتامین C, اسید اسکوربیک, فواید سرم ویتامین C

فواید سرم ویتامین c برای پوست

 

مصرف ویتامین C چه فایده ای دارد؟

ویتامین c یا اسید اسکوربیک یکی از ریزمغذی های ضروری و مهم برای سلامت کلی بدن ، سیستم ایمنی و پوست است. ویتامینث محلول در آب است و در واکنش های شیمیایی به عنوان حمل کننده الکترون محسوب می شود و ترکیب آنتی اکسیدانی بسیار ارزشمند است که به طور مستقیم باعث تقویت سیستم ایمنی می شود. 

 

از آن جایی که محققان متوجه تاثیر بسزای ویتامین c بر افزایش درخشندگی و شفافیت پوست شده اند بنابرین طیف متنوعی از محصولات پوستی حاوی ویتامین c وارد بازار شده اند. 

 

وجود ویتامین c برای رشد و نمو و ترمیم بافت های بدن ضروری است . شما می توانید ویتامین c بدن را از طریق خوردنی هایی مثل طالبی ،  پرتقال ، آناناس ، کلم بروکلی و بروکسل تامین کنید ولی بر اساس مطالعه ای که سال 2017 در مجله Nutrients منتشر شد ، خارجی ترین لایه پوست یا اپیدرم رگ های خونی کافی برای رساندن مواد مغذی از طریق خون به پوست را ندارد بنابراین شما باید ویتامین c را با استفاده از محصولات موضعی به لایه بیرونی پوست برسانید تا فرایند پیری را تا حد ممکن به تاخیر بیندازید. 

 

 سرم ویتامین سی, سرم ویتامین C برای پوست, پیشگیری از پیری زودرس با سرم ویتامین c

سرم ویتامین c چیست

 

سرم ویتامین C چیست؟

این سرم  بافتی رقیق تر از کرم دارد و دارای قوام مایع یا ژل است که به صورت موضعی روی سطح پوست استفاده می شود که باعث افزایش استحکام و تقویت کلاژن سازی و روشن شدن پوست می شود. 

 

سرم ویتامین C دارای ترکیبات ضد پیری است . ویتامین c کلید داشتن پوستی نرم ، صاف ، یکدست و درخشان است. 

اگر میخواهید حداکثر استفاده را از خواص ویتامین c برای پوست ببرید باید علاوه بر استفاده از آن در رژی غذایی روزانه از سرم ویتامین C هم برای مراقبت از پوست خود استفاده کنید. 

 

فواید سرم ویتامین C برای پوست

سرم ویتامین C  را می توان برای انواع پوست حتی پوست های حساس استفاده کرد. مصرف طولانی مدت از سرم ویتامین C عارضه جانبی خاصی ندارد به جز در مواردی که افراد دارای حساسیت شدید پوستی یا خشکی شدید پوست باشند که ممکن است بعد از مصرف سرم کمی احساس سوزش کنند. 

 

روشن شدن پوست با سرم ویتامین c

سرم ویتامین c به کمرنگ شدن رنگدانه های پوست و در نتیجه کاهش لک های پوستی کمک می کند همچنین باعث از بین رفتن تیرگی و کدر شدن پوست شده و حالتی درخشان به پوست می دهد. 

 

کاهش قرمزی پوست با سرم ویتامین c

سرم ویتامین c برای سرعت بخشیدن درمان درجه های مختلف التهاب پوستی اثر مثبتی دارد و با کاهش قرمزی پوست باعث یکنواخت شدن رنگ پوست می شود. 

 

کاهش لک های پوستی با سرم ویتامین c

افزایش سن و نور خورشید ، جوش و آکنه یا عوامل هورمونی می تواند باعث افزایش تولید ملانین در برخی قسمت ها و تجمع رنگدانه ها در پوست و ایجاد لک و ملاسما شود . استفاده از سرم ویتامین c از تولید ملانین پیشگیری کرده  در نتیجه نفاط تیره پوست محو شده و پوست همدست می شود.

 

مصرف ویتامین C, اسید اسکوربیک, فواید سرم ویتامین C

کاهش تیرگی و چین و چروک با سرم ویتامین c

 

کاهش تیرگی زیر چشم با سرم ویتامین c

سرم ویتامین c باعث ابرسانی بیشتر به ناحیه زیر چشم و در نتیجه صاف و هموار شدن و کاهش تیرگی زیر چشم می شود. 

 

افزایش کلاژن سازی با سرم ویتامین سی

یکی از بهترین روش های برای افزایش تولید کلاژن سازی در پوست استفاده از سرم ویتامین سی است. کلاژن پروتئین طبیعی پوست است که تولید آن با افزایش سن ، کاهش پیدا می کند و کمبود آن باعث ایجاد خطوط نازک و چین و چروک در پوست می شود. 

 

پیشگیری از شل شدن پوست با سرم ویتامین سی

افزایش تولید کلاژن باعث افزایش استحکام و انعطف پذیری پوست می شود و از شویی دیگر کاهش تولید کلاژن باعث افتادگی پوست خواهد شد. با مصرف سرم ویتامین سی می توانید کلاژن سازی در پوست را تحریک رکده و در نتیجه به استحکام و سفت شدن پوست خود کمک کنید. 

 

اسید اسکوربیک, فواید سرم ویتامین C, فواید سرم ویتامین C برای پوست

مراقبت از پوست در برابر آسیب های خورشیدی با سرم ویتامین c

 

سرم ویتامین سی و مراقبت از پوست در برابر آسیب های نور خورشید

تابش نور خورشید بر پوست باعث تولید مولکولهایی به نام رادیکال های آزاد در بدن می شود. اتم های موجود در این مولکول های یک الکترون کم دارند بنابراین به دنبال پیوند با سایر اتم ها هستند تا بتوانند کمبود الکترون خود را جبران کنند. پیوند اتم های رادیکال های آزاد با اتم های پوست و تجزیه کلاژن و الاستین باعث آسیب شدید پوستی و پیری زودرس می شود. 

 

سرم ویتامین سی با خاصیت آنتی اکسیدان قوی که دارد کمبود الکترون رادیکال های آزاد را جبران می کند و به آن ها الکترون می دهد به این ترتیب از سلول های پوست در مقابل تخریب محافظت می کند و رادیکال های آزاد را به مولکول هایی بی ضرر تبدیل می کند. 

 

بهبود آفتاب سوختگی با سرم ویتامین سی

سرم ویتامین سی سرعت تولید و تکثیر سلول ها را بیشتر می کند در نتیجه بعد از آفتاب سوختیگی سلول های سالم سریعتر جایگزین سلول های آسیب دیده خواهند شد و ترمیم پوستی سریعتر خواهد شد. 

 

روش صحیح استفاده از سرم ویتامین سی

اگر میخواهید سرم ویتامین سی را وارد روتین روزانه خود بکنید. باید نکاتی را رعایت کنید تا بتوانید حداکثر استفاده را از این سرم مفید داشته باشید. 

همیشه بعد از پاکسازی و شستشوی پوست استفاده از سرم ویتامین سی را در اولویت قراردهید تا مواد مغذی سرم بهتر جذب پوست شود و سایر کرم ها مانع نفوذ سرم به پوست نشوند. 

 

برای این که مواد موجود در سرم ویتامین سی بتوانند به سادگی به عمق پوست نفوذ کنند باید پوستتان عاری از هر گونه آلودگی یا مواد آرایشی و بهداشتی باشد.

در صورتی که همیشه از مرطوب کننده استفاده می کنید باید اجازه دهید سرم ویتامین سی جذب پوست شده و خشک شود و سپس از کرم خودتان استفاده کنید. 

 

اگر پوستتان حساس است اجازه دهید 15 دقیقه از شستشوی پوست بگذرد و پوستتان کمی مرطوب باشد ، سپس از سرم استفاده کنید. استفاده از محصولاتی که بر پایه آب هستند روی پوست خیس احتمال التهاب پوستی را بیشتر می کند. خشک بودن کامل پوست هم باعث میشود سرعت نفوذ سرم به پوست کمتر شود. 

کلید تاثیر گذاری سرم ویتامین سی استفاده منظم و مداوم از آن است بنابراین در کوتاه مدت نباید منتظر معجزه باشید. 

 

از آن جا که این محصول خاصیت لایه برداری ملایم دارد ، بهترین زمان از سرم ویتامین سی ، استفاده آن در روتین مراقبت از پوست شبانه است.

جذب سرم ویتامین سی بعد از لایه برداری عمیق تر و موثر تر خواهد بود ولی اگر پوست حساسی دارید احتمال این که سرم ویتامین سی بعد از لایه برداری باعث سوزش و قرمزی شود ، زیاد است پس قبل از استفاده روی تمام صورت، روی قسمت کوچکی از پوستتان تست کنید. 

 

گردآوری : بخش آرایش و زیبایی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

      Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2022