تکنیک کالر ملتینگ چیست؟ آموزش روش کالر ملتینگ موترکیب رنگ پیشنهادی برای کالر ملتینگ, آموزش تکنیک کالر ملتینگ, آموزش تکنیک کالر ملتینگ

کالرملتنیگ یعنی چی

 

آموزش تکنیک کالر ملتینگ 

در هم آمیختن رنگهای بدون تضاد و ایجاد طیف تیره به روشن را کالر ملتینگ میگویند. کالر ملتینگ میتواند یکی از بهترین گزینه ها برای افرادی باشد که هم نیاز به ایجاد تنوع در رنگ موهایشان دارند و هم علاقه ای به رنگ زدن ریشه موهایشان ندارند.

رنگ کالر ملتینگ چیست؟

کالرملتینگ یعنی چی؟ به آمیختن رنگها درون هم تکنیک کالرملتینگ می گویند . که این تکنیک راه حل خوبی برای ترکیب رنگها بدون تضاد است و در اثر آمیخته شدن رنگها روی مو، طیفی رنگی از تیره به روشن حاصل خواهد شد.

 

بر اساس نوع رنگ و کیفیتی که انتخاب میکنید کالرملتینگ ماندگاری مناسبی روی موها دارد ولی همانطور که میدانید استفاده از رنگهای فانتزی دوام و ماندگاری کمتری دارد. در بسیاری از سالن های زیبایی از تکنیک کالر ملتینگ برای ایجاد جذابیت و زیبایی بیشتر بر روی مو استفاده میشود.

 

 کالر ملتینگ مو, رنگ موی کالر ملتینگ, رنگ کالر ملتینگ

گالرملتینگ مو

 

تکنیک کالرملتینگ چیست؟

تکنیک کالرملتینگ تلفیقی از چند رنگ است به گونه ای که ریشه مو تیره تر از ساقه و نوک مو به نظر میرسد. موی اغلب خانم های ایرانی مشکی است و تکنیک کالر ملتینگ مناسب آن هاست. در کالر ملتینگ معمولا ریشه مشکی، وسط مو قهوه ای و انتهای مو بلوند است.

 

انتخاب رنگ یا توناژهای ضد نارنجی و زردی بهترین گرینه برای یکنواخت کردن رنگها است. بنابراین اگر به دنبال یکنواخت کردن مو بدون دکلره هستید. تکنیک کالرملتینگ بهترین و هوشمندانه ترین گزینه است. البته باید رنگها را از یک خانواده انتخاب نمایید.

 

روش کالرملتینگ

موهایتان را برس نمایید تا کاملا صاف و بدون گره شود هر چه قسمت های مختلف مو منظم تر باشد. نتیجه نهایی حرفه ای تر است.

 

ترکیب رنگ موی دلخواهتان را انتخاب نمایید. برای مثال سری رنگ های دودی ، نسکافه ای ، بژ.  شما از سه شماره رنگ ۶ و ۷ و هایلایت برای سه طیف رنگی تیره و متوسط و روشن باید انتخاب نمایید. اگر طرفدار رنگ های فانتزی هستید مسلما رنگهای فانتزی هم می توانند انتخاب شوند. مثلا آبی سرمه ای تیره ،آبی نفتی ، یخی . فقط دقت کنید که اصل کالرملتینگ و تفاوت آن با سایر روش ها  در همخوانی رنگها است پس رنگهای انتخابی باید از یک خانواده باشند.

 

برای کالر ملتینگ مو میتوانیددو یا سهکاسه رنگ آماده نمایید. اگر تمایلی به رنگ کردن ریشه موها ندارید میتوانید از انتخاب رنگ تیره صرف نظر کنید و از دو ترکیب رنگ که با رنگ اصلی موهایان همخوانی دارد استفاده کنید. کاسه شماره یک تیره ترین رنگ است که برای ریشه مو تا ده یا پانزده سانت پایین تر استفاده میشود. کاسه شماره دو رنگ میانه مو است. کاسه شماره سه روشن ترین رنگ مربوط به انتهای مو است.

 

اگر رنگ موهایتان مشکی است و نمیخواهید ریشه مو را رنگ بگذارید. برای کالر ملتینگ وسط موهایتان را قهوه ای و انتهای مو را  دکلره کنید. با انتخاب فرمول های مناسب می توانید یک ترکیب جذاب و یکنواخت به دست بیاورید و نیازی به رنگ کرن ریشه مو ندارید . ولی اگر برای کالرملتینگ خواهان رنگهای فانتزی هستید  مخصوصا سری آبی فانتزی و سورمه ای و سبز فانتزی حتما باید کل موهایتان دکلره شوند.

 

 کالر ملتینگ مو, رنگ موی کالر ملتینگ, رنگ کالر ملتینگ

کالرملتینگ مو

 

یک نمونه ترکیب رنگ پیشنهادی برای کالر ملتینگ

رنگ مو 10 تا 15 سانتی متر ابتدایی

پایه مو مشکی : برای کاسه شماره یک میتوانید از ترکیب نصف تیوپ تنباکویی شماره ۶ – یک چهارم تیوپ دودی پایه ۶– یک چهارم تیوپ زیتونی پایه ۷  - واریاسیون بنفش  دو بند انگشت - اکسیدان شماره ۲

 

رنگ مو قسمت میانی مو  

برای  کاسه شماره ۲ میتوانید از ترکیب یک چهارم تیوپ تنباکویی شماره ۷ – نصف تیوپ دودی پایه ۷ – یک چهارم تیوپ زیتونی پایه ۷   -واریاسیون آبی  یک بند انگشت و اکسیدان شماره ۲

 

رنگ مو انتهای مو

دکلره پایه ۹ و سپس شستشوی مو با شامپو ضد زردی . سپس رنگ کردن مو با یک چهارم تیوپ  بژ شماره نه – یک چهارم تیوپ دودی شماره نه  – نصف تیوپ شیر نسکافه شماره ۸  و اکسیدان شماره ۱

 

آموزش تکنیک کالر ملتینگ

 

 اموزش رنگ کالر ملتینگ, تکنیک کالر ملتینگ چیست, کالر ملتینگ مو

آموزش کالرملتنیگ مو

 

رنگ کاسه اول را از ریشه مو تا 10 الی 15 سانتی متر بزنید و  تمام سر را به طور کامل رنگ کنید. البته اگر تمایلی به رنگ زدن ریشه مو ندارید میتوانید از این مرحله عبور کنید.

 

ترکیب رنگ پیشنهادی برای کالر ملتینگ, آموزش تکنیک کالر ملتینگ, آموزش تکنیک کالر ملتینگ

آموزش کالر ملتینگ مو

 

برای رنگ کردن قسمت میانی باید کاسه شماره ۲ را بردارید. رنگ را از انتهای قسمت تیره به مو آغشته کنید و سپس با کمک انگشتان و کف دست بخش میانی مو را رنگی کنید و تا ۱۰ سانت پایین تر رنگ را بکشید و بلافاصله آن  قسمت را با فویل بپوشانید تا رنگ به قسمت های دیگر نفوذ نکند.

 

آموزش تکنیک کالر ملتینگ مو, اموزش رنگ کالر ملتینگ, تکنیک کالر ملتینگ چیست

آموزش تکنیک کالر ملتینگ مو

 

برای این کار بهتر است مخلوط رنگ و اکسیدان را در ظرف های خالی سس یا ظرف مخصوص ترکیب رنگ لورال بریزید تا کار رنگ آمیزی راحتتر شود.تمام قسمت های زیر و روی مو ر به رنگ آغشته کنید.

 

رنگ موی کالر ملتینگ, رنگ کالر ملتینگ, روش  کالرملتینگ

روش کالرملتینگ

 

در آخر قسمت انتهایی مو را باید به رنگ کاسه سوم آغشته نمایید سپس فویل های هر قسمت را برداشته و  دوباره رنگ هایلایت را از انتهای قسمت تیره مو به مو  بزنید تا رنگ ها کاملا در هم حل شوند . سپس با دست به قسمت وسط و انتهای مو می کشید دیگر نیازی به گذاشتن دوباره فویل ها ندارید. 

 

نکات مهم در آموزش تکنیک کالر ملتینگ مو

• قلم مو رنگ باید عمودی زده شود تا رنگ به طور منظم تری روی مو قرار می گیرد. 

 

• موها را به لایه های نازک تقسیم سپس رنگ بزنید تا نتیجه خوشایند و یکدستی پیدا کنید. 

 

• ابتدا موهای پشت گردن و وسط پشت را رنگ آمیزی کنید. سپس قسمت های کنار گوش و جلوی مو را به رنگ آغشته کنید. در ضمن قسمت های کنار مو بایستی به طور زاویه دار رنگ آمیزی شود تا طبیعی تر به نظر می رسد.

 

• برای تکنیک کالرملتینگ و ترکیب رنگ آن حتما به رنگ پوستتان توجه نمایید. و  سعی کنید پایه مویتان را با دکلره به پایه ۸ تا ۹ برسانید. در این صورت رنگ موهای مورد نظر را با روشنی و جذابیت بالاتری خواهید داشت.

 

• برای کاهش آسیب به موها میتوانید از اولاپلکس، خاویار مو و قطره آنتی دمیج در مواد رنگ و دکلره بهره ببرید.

 

• اگر موهایتان بلند است و میخواهید خودتان به تنهایی این کار را انجام دهید. می توانید در ظرف های خالی سس یا ترکیب رنگ لورال که حالت قیفی فشاری دارد ، اکسیدان و رنگ را مخلوط نمایید و برای رنگ کردن مو فقط کافیست این ظرف را روی مو فشار دهید و با دستتان مواد را روی مو بکشید و زیر و روی مو را به رنگ آغشته کنید. 

 

گردآوری : بخش آرایش و زیبایی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------