راهنمایی برای خرید خط چشمخرید خط چشم ,خط چشم,استفاده از خط چشم

راهنمایی برای خرید خط چشم

 

به علل ظرافت بالایی که در کشیدن خط چشم وجود دارد ، استفاده از خط چشم براي برخی از خانم ها قدری سخت است؛ به همین علت، امروزه براي آسانی بیش تر خط چشم با تنوع بالایی در بازار موجود هست ، بسته به سبک آرایش میتوان از خط چشم های ژله ای، مایع، ماژیکی و مدادی استفاده کرد.

چشم ها نقطه عطف صورت افراد و مرکز زيبايي صورت هستند. در واقع نخستین عضوی که در صورت جلب توجه ميکند چشم است. خط چشم یکی از ابزارهایی است که زيبايي چشم ها را برجسته تر کرده و به رخ میکشد . ولی این ابزار قدرتمند چنانچه از مواد خوب ساخته نشده باشد و شما تسلط کافی براي استفاده از خط چشم نداشته و نسبت به خط چشم مناسب چشمان خود بی توجه باشید، ظاهر شما را نا موجه و غیر زیبا خواهد کرد.

 

به علل ظرافت بالایی که در کشیدن خط چشم وجود دارد ، استفاده از خط چشم براي برخی از خانم ها قدری سخت است؛ به همین علت، امروزه براي آسانی بیش تر خط چشم با تنوع بالایی در بازار موجود هست ، بسته به سبک آرایش میتوان از خط چشم های ژله ای، مایع، ماژیکی و مدادی استفاده کرد.

 

امروزه کشیدن خط چشم براي افزودن به زيبايي و جذاب جلوه دادن چشم ها استفاده میشوند و در نافذ جلوه دادن چشم نقش دارد. موقع خرید خط چشم باید فرم و وضعیت چشم را معیار خرید قرار داد و حتی استفاده از مواد آرایشی مرغوب هم یکی از این معیار ها خواهد بود. چنانچه شیوه استفاده از خط چشم را ندانیم نه تنها در حالت و بزرگ و کوچک جلوه دادن آن نقش نخواهیم داشت بلکه سبب از بین رفتن حالت طبيعي چشم خواهیم شد.

 

انواع خط چشم 

خط چشم ماژیکی، ژله ای یا ژلی وخط چشم مدادی سه نوع خط چشم موجود در بازار لوازم آرایش هستند.

 

خط چشم مدادی

این مدل از خط چشم، کلاسیک ترین مدل خط چشم است که از سالها قبل خانم‌ها از آن استفاده میکردند. اگر شما در کشیدن خط چشم حرفه ای نیستید، خط چشم مدادی براي شما بهترین انتخاب است.

 

خرید خط چشم ,خط چشم,استفاده از خط چشم

خط چشم سایه ای

 

دو مدل خط چشم مدادی در بازار یافت ميشود : 

خط چشم های مدادی خشک

خط چشم های مدادی روغنی

 

مدل روغنی این محصول براي کشیدن خط چشم های ضخیم مورد استفاده قرار می گیرد و مدل خشک آن براي کشیدن خط چشم های نازک استفاده می شود. ولی نکته دارای اهمیت براي استفاده از خط چشم های مدل خشک این است که در صورت کشیدن مداوم و پاک کردن آن امکان دارد مشکلاتی جدّي براي چشم و بالاخص پلک ها به وجود  بیاید . پس اگر دارای چشمان حساسی هستید استفاده از خط چشم های مدادی خشک را به شما توصیه نمی کنیم.

 

یک مدل ديگر از خط چشم مدادی مدل وکسی میباشد . به افرادی که به دنبال کشیدن خط چشم های پهن هستند پیشنهاد می کنیم که حتماً این مدل از خط چشم ها را در فهرست خرید خود قرار دهند. بهترین خط چشم های مدادی که پایه وکسی دارند از نرمي فوق العاده بالایی بهره مند هستند. این مدل از خط چشم ها معمولاً ضد آب هستند و این یک خصوصیت مثبت در بهترین خط چشم هاست که سبب ميشود در اثر عرق کردن و یا خیس شدن احتمالی صورت، خط چشم پاک نشود. اما این را هم بگوییم که بعضی از اینگونه خط چشم ها امکان دارد بعد از گذشت چند ساعت بر روی پلک پخش شوند که این بستگی به برند مورد استفاده و مدل پوست شما دارد.

 

خط چشم ماژیکی 

مدل دوم خط چشم ها، خط چشم ماژیکی است که در استفاده از آن نسبت به خط چشم مدادی باید حرفه ای تر باشید. این مدل خط چشم براي کشیدن مدل گربه ای خيلي مورد استفاده قرار میگیرد.

 

خرید خط چشم ,خط چشم,استفاده از خط چشم

خط چشم ماژیکی

 

خط چشم ژله ای

این مدل از خط چشم دوام بالایی دارد بدین ترتیب آرایشگرهای حرفه ای، مخصوصاٌ افردی که کار عروس انجام می دهند چون ميزان دوام آرایش برایشان اهمیت زيادي دارد، از این مدل خط چشم استفاده ی زيادي می کنند.

 

خط چشم سایه ای:

درصورتی که جزء افرادی هستید که به آرایش دودی علاقه دارید، استفاده از این مدل خط چشم را در دستور کار آرایشی خود بگذارید تا یک آرایش بی مانند را تجربه کنید. تنها نقطه ضعفی که این مدل از خط چشم دارد ناپدید شدن سریعتر آن نسبت به ديگر خط چشم هاست.

 

خط چشم مایع مویی:  

شاید مشکل ترین کار در روند ارایش کردن براي خانم‌ها استفاده از خط چشم مویی و کشیدن یک خط چشم به وسیله این مدل از خط چشم ها بر روی پلکشان باشد. ولی افرادی که دارای مهارت بالایی در کشیدن خط چشم هستند استفاده از این خط چشم را به انواع ديگر ترجیح می‌دهند . با استفاده از بهترین خط چشم های مایع مویی میتوانید یک خط چشم زیبا را ساعت ها بدون پاک شدن، پوسته شدن و یا ترک خوردن بر روی پلک خود داشته باشید و اما در کنار تمام این ها در موقع نیاز میتوانید به آسانی آن را پاک کنید.

 

خرید خط چشم ,خط چشم,استفاده از خط چشم

خط چشم مویی

 

معایب استفاده از خط چشم: 

با توجه به اینکه خط چشم یکی از وسایل آرایشی پر کاربرد در دنیای امروز میباشد بهتر است بدانید که استفاده نادرست از آن ممکن است سبب بروز اسیب های جدّي به چشم شود.

 

در اول باید توجه داشت که استفاده مداوم از این وسیله سبب الوده شدن چشم به انواع باکتری ها شده و در نهایت سبب بروز عفونت در چشم ميشود . همچنین به گفته پزشکان متخصص چشم، امکان دارد رنگدانه های موجود در این وسیله در غدد اشکی موجود در چشم و یا لنزهای آرایشی و بهداشتی مورد استفاده فرد گیر کرده و سبب اسیب به چشم و یا تاری دید گردد.

 

در طی تحقيقات به عمل آمده مشخص شده است که ذرات موجود در خط چشم های مدادی وارد چشم میشوند اما این ذرات بعد از گذشت ۲ الی ۳ ساعت از چشم خارج می شوند ولی امکان دارد براي افرادی که پلک های خشک و حساسی دارند مشکلاتی را به وجود آورد .

 

از طرفی به علت وجود ماده های شیمیایی هم چون سیلیکون ها، روغن ها و موم ها در این محصولات استفاده مجدد از آن ها توصیه نمی شود به دلیل آن که این مواد تراکم ذرات داخل چشم را افزایش داده و در طولاني‌مدت اسیب هایی جدّي به چشم وارد ميکند .

 

به منظور جلوگيري از این مشکلات بهتر است که از خط چشم فقط براي قسمت بیرونی چشم استفاده شود و همچنین قبل از خواب آرایش چشم ها بطور کامل شسته شود. درصورتی که از خط چشم مدادی استفاده میکنید بهتر از قبل از هر بار استفاده مداد را بتراشید تا از بروز عفونت های احتمالی جلوگيري شود.

 

نکته هایی که گفته شد به معنای منع استفاده از خط چشم نیست. ولی سعی کنید براي مناطق حساسی مثل چشم از برند ها، کمپاني ها و فروشگاه های معتبری که مواد آرایشی مرغوب، با کیفیت و معتبر را به فروش می رسانند خریدهایتان را انجام دهید.

 

گردآوری: بخش آرایش و زیبایی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------