انواع خط چشم و کدام برای شما مناسب است؟خط چشم مایع, خط چشم ژله ای, خط چشم ماژیکی

راهنمای آشنایی با انواع خط چشم

 

انواع خط چشم و روش استفاده و مزایا و معایب

خط چشم یکی از آیتم های ضروری برای آرایش مجلسی و یکی از کاربردی ترین لوازم آرایش برای آرایش روزانه است که جلوه زیبایی به چشم می دهد  ،اگر برای کشیدن خط چشم مشکل دارید و حرفه ای نیستید بهتر است کارتان را با خط چشم مدادی شروع کنید و بعد از مدتی از خط چشم ماژیکی استفاده کنید. 

خط چشم یکی از لوازم آرایش ضروری برای یک آرایش مجلسی و زیبا است. حتی برای آرایش روزانه هم می توانید با کشیدن یک خط چشم باریک زیبایی صورتتان را دو چندان کنید. 

شاید تا به حال برایتان پیش آمده باشد که هنگام خرید خط چشم دچار مشکل شوید و ندانید کدام نوع خط چشم را باید انتخاب کنید و مزایا و معایب انواع خط چشم را نشناسید.

 

امروزه تنوع خط چشم به قدری زیاد شده که انتخاب از بین آن ها برای نوع پوست و مکان استفاده کمی کارمان را سخت کرده است.

انتخاب خط چشم باید با توجه به نوع چشم ، پوست باشد حتی زمانی که می خواهیم از خط چشم های رنگی به جز سیاه استفاده کنیم.

 

ما در ادامه مقاله انواع خط چشم موجود در بازار را به شما معرفی می کنیم و مزایا و معایب و کاربرد هر کدام از آن ها را با هم مقایسه می نماییم.

 

انواع خط چشم, آشنایی با انواع خط چشم, خط چشم مدادی

خط چشم مدادی

 

خط چشم مدادی

مداد چشم یا خط چشم مدادی قدیمی ترین و مرسوم ترین خط چشم است که حتی افراد مبتدی هم می توانند به سادگی از آن استفاده کنید. 

خط چشم مدادی معمولا با تراش مخصوص خط چشم تراشیده می شود و می توانید پشت پلک ، داخل پل و بین خط مژه ها را با آن پر کنید. خط چشم های مدادی در تنوع رنگ بسیار بالا تولید می شوند و شما می توانید خط چشم را با هر رنگ لباس و آرایشی که داشته باشید ست کنید. 

 

خط چشم مدادی در انواع مختلف تولید می شود از جمله پایه واکسی ، سرمه ای ، مدادهای پیچی مکانیکی و مداد چشم پودری.

مدادهای مومی یا واکسی نوکنرم تری دارند و خط روان تری می کشند بهتر از خط چشم های مدادی می توانند به آرایش شما کمک کنند و ماندگاری بهتری دارند. 

هنگام خرید خط چشم مدادی باید به نرم بودن آن دقت کنید که نیازی به فشار زیاد برای کشیدن خط چشم نداشته باشید. 

 

یکی از بهترین کاربردهای خط چشم های مدادی این است که میتوانید خط چشمی نامرئی بین مژه ها بکشید تا مژه هایتانرا پرتر نشان دهد . مداد چشم خود را تیز کنید و به دقت دقیقا روی خط مژه های پلک بالایی را سیاه کنید و بعد از آن ریمل بزنید تا آرایش چشمتان زیباتر شده و جلوه بیشتری داشته باشد. 

 

البته قبل از آن باید از جنس مداد چشمی که خریده اید مطمئن باشید چون بسیاری از خط چشم های مدادی بعد از مدتی پخش شده و دور چشم را سیاه می کنند. 

 

مزایای خط چشم مدادی : تنوع رنگ بسیار بالا ، بهترین کاربرد خط چشم مدادی این است که می توانید به سادگی پشت چشمتان را دودی کنید، به راحتی پاک می شود ، برای کشیدن داخل پلک مناسب است و استفاده از آن حتی باری افراد مبتدی هم راحت است. 

 

معایب خط چشم مدادی : ماندگاری کم ، احتمال پخش شدن و سیاه شدن دور چشم ، نیاز به استفاده مداوم از تراش ، ریزش روی چشم.

 

خط چشم ژله ای, خط چشم ماژیکی, خط چشم پودری

خط چشم مایع

 

خط چشم مایع

استفاده از خط چشم مایع نسبت به سایر خط چشم ها کاری سخت تری است ولی می توان خط چشم های بسیار دقیق و زیبا با آن ها کشید. 

شاید تصور کنید که خط چشم مایع برای افراد حرفه ای قابل استفاده است ولی شما هم می توانید با چند بار تمرین کردن کم کم به استفاده از خط چشم مایع عادت کنید. 

 

مایع بودن این خط چشم و داشتن برس مویی باعث شده است که خط چشم کشیدن با آن نیاز به کمی مهارت داشته باشد و در ابتدای کار خط چشم هایتان یکنواخت و صاف نشود. کوچکترین لرزش دستی میتواند باعث ناصاف شدن خط چشم مایع شود ولی نگران نباشید با تمرین می توانید کم کم به کشیدن خط چشم مایع مسلط شوید. 

 

برای استفاده از این نوع خط چشم دستانتان نباید لرزش داشته باشید و باید خط چشم را به صورت خط های کوچک و باریک نزدیک به پلک چشم بکشید. بهتر است برای کشیدن خط چشم مایع ابتدا از وسط پلک به آرامی خط چشم را به سمت گوشه بیرونی و چشم و کمی به سمت بالا بکشید و بعد از آن با فاصله کمی از گوشه داخلی چشم ، خطی باریک و چسبیده به مژه ها به سمت وسط پلک کشیده و خط چشمتان را کامل کنید. 

 

مزایای خط چشم مایع : ماندگاری بالا ، جلوه زیاد ، کشیدن خط چشم های مجلسی ، گربه ای و عربی ، پرپشت نشان دادن مژه ها ، امکان کشیدن خط چشم نازک و باریک ، پخش نشدن دور چشم.

 

معایب خط چشم مایع : وجود سر مویی برای کشیدن خط چشم استفاده از آن را برای افراد مبتدی سخت می کند و مهارت در استفاده از آن نیاز به تمرین دارد. باید مدتی برای خشک شدن آن صبر کنید. به راحتی پاک نمی شود و در برخی موارد برای تمیز کردن آن نیاز به شیر پاک کن یا محلول های پاک کننده دارید. 

 

مزایای انواع خط چشم, انواع خط چشم, آشنایی با انواع خط چشم

خط چشم ژله ای یا کرمی

 

خط چشم ژله ای یا کرمی

خط چشم های ژله ای یا کرمی در بسته های کوچک نگهداری می شوند و برای کشیدن خط چشم با آن ها نیاز به یک براش کوچک و باریک دارید. خط چشم ژله ای پایه کرمی دارد و کشیدن آن درست مثل خط چشم مایع نیاز به مهارت دارد و بیشتر برای آرایش گران حرفه ای مناسب است و کوچکترین لغزش دستی باعث ناهموار شدن خط چشم خواهد شد. 

 

مزایای خط چشم ژله ای : ترکیب شدن با دیگر آرایش ها ، غلظت بالا و پایه کرمی که باعث می شود خط چشم پررنگی داشته باشید ، ماندگاری بسیار بالا ، کاربری تمیز تر نسبت به خط چشم مایع. 

 

معایب خط چشم ژله ای : مانند  دیگر خط چشم ها قابل حمل  در کیف نیست ، برای کشیدن خط چشم باید از یک قلم موی مجزا استفاده کنید ، خیلی سریع خشک می شود بنابراین زمان زیادی نمی توان از آن استفاده کرد و به هیچ عنوان برای افراد مبتدی توصیه نمی شود ، برای استفاده روزانه و پوست خشک مناسب نیست و باعث ایجاد خشکی روی پوست می شود. 

 

انواع خط چشم, آشنایی با انواع خط چشم, خط چشم مدادی

خط چشم ماژیکی

 

خط چشم ماژیکی

خط چشم ماژیکی در دسته خط چشم های مایع قرار می گیرد ولی بهترین مزیت آن این است که سر قلم آن مویی نیست و حالت ماژیکی و ثابت دارد بنابراین استفاده از آن را برای افراد مبتدی راحت تر می کند. اگر تصمیم گرفته اید که از خظ چشم های مایع استفاده کنید برای این که سریعتر دستتان راه بیوفتد توصیه میکنم کارتان را با خط چشم ماژیکی شروع کنید. 

 

مزایای خط چشم ماژیکی : استفاده راحت و آسان ، ماندگاری بالا ، مناسب برای تمام انواع آرایش . 

 

معایب خط چشم ماژیکی : پاک شدن مشکل ، به دلیل غلظت پایینی که دارد جلوه کمتری نسبت به خط چشم مایع دارد و اگر بخواهید جلوه بیشتری داشته باشد باید چند لایه روی پلک بکشید. 

 

انواع خط چشم, آشنایی با انواع خط چشم, خط چشم مدادی

خط چشم پودری و سرمه

 

خط چشم پودری و سرمه

شما می توانید به جای استفاده از خط چشم از انواع پودرهای مناسب برای این کار یا سایه چشم استفاده کنید و با یک قلم مو نوک تیز بالا و پایین پلکتان را سایه بزنید. 

سرمه هم جزو دسته بندی خط چشم پودری قرار می گیرد و به راحتی می توانید از آن داخل پلک ها استفاده کنید. 

 

مزایای خط چشم پودی : استفاده آسان ، تنوع رنگ

 

معایب خط چشم پودری : ماندگاری کم

 

گردآوری : بخش آرایش و زیبایی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه های آرایش و زیبایی(سلامت پوست، سلامت مو، لوازم آرایشی، آرایش مو، آرایش صورت و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------