اتو مو باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟اتو مو, اتوی مو, کاربرد اتو مو, اتو مو چیست

اتوی مو

 

نکات مهمی که درباره اتو مو باید بدانید

اتو مو یکی از وسایل پر کاربرد زیبایی است که می‌توانید موهایتان را در داخل خانه اتو کنید که تا حد زیادی شبیه آرایشگاه‌های بیرون نشان دهد. ولی باید بدانید که یک اتو مو خوب چه خصوصیت هایی دارد و کدام نوع اتو مو مناسب مو های شما است.

اتوی مو چیست؟

اتو مو یا انبر مو نوعی ابزار است که با استفاده از گرما و به منظور عوض کردن حالت موی سر مورد استفاده قرار می گیرد از اتوی مو استفاده های زیادی می شود که می توان به صاف کردن مو، فر و مجعد کردن مو، چین دار کردن، چروک دار کردن، موج انداختن و شکنج دار کردن مو اشاره کرد.

 

اتو مو, اتوی مو, کاربرد اتو مو, اتو مو چیست

کاربرد اتو مو

 

سایز اتو مو

اتو مو سایز کوچک 1.5سانتی برای موهای بسیار کوتاه یا صاف کردن چتری‌ها مناسب است . اتو مو 2.5 سانتی برای موهای کوتاه، مثلا تا پایین گوش، و همینطور موهای نازک کاربرد دارد.

 

اتو مو سه سانتی برای اتوکشیدن موهای بلند تا روی شانه و همینطور موهایی که ضخامت متوسطی دارند مناسب است.

 

اتو مو 3.5 سانتی برای اتوکشیدن مو‌های ضخیم، پرپشت و پایین‌تر از سرشانه مناسب است و سرانجام اتو موی پنج سانتی برای موهای ضخیم و بسیار بلند کاربرد دارد.

 

اتو مو, اتوی مو, کاربرد اتو مو, اتو مو چیست

صاف کردن مو

 

انواع اتوی مو

اتو موی سرامیکی 

این مدل اتو مو نسبت به اتو موهای تیتانیومی و تورمالینی ارزان تر هستند و برای انواع موها چه ضخیم چه نازک مناسب می باشد و نسبت به اتو موهای تیتانیومی حرارت پایین تری دارند و به همین علت اشخاص غیر حرفه ای  و ناوارد به راحتی می توانند از این اتو مو استفاده کنند و همینطور اتو موهای سرامیکی به علت حرارت مادون قرمزی که تولید می کنند یعنی مو از داخل به خارج گرما می بیند و صدمه کمتری به مو وارد می شود در نتیجه اتوهای سرامیکی به علت حرارت ملایم و یکنواخت آن برای همه موها اغلب نازک و ظریف گزینه مناسبی است.

 

اتو تیتانیومی 

جنس روی صفحه این اتو مو همانگونه که از اسمش معلوم است از جنس تیتانیوم می باشد که خاصیت این عنصر فلزی استحکام و ماندگاری بالایی و سبک وزنی آن و همینطور رسانش گرمایی سریع می باشد و اتو موهای تیتانیومی زودتر از اتو موهای سرامیکی گرم می شوند و سفارش می شود که از این اتو مو بیشتر افراد حرفه ای در آرایشگری استفاده کنند زیرا به علت حرارت فوق العاده بالا آن چنانچه مهارت و سرعت لازم را در صاف و حالت دادن مو نداشته باشید.

 

در صورت بی احتیاطی امکان دارد سبب سوختن موهایتان شوید و سلامت موهایتان به خطر بیفتد و البته برخی از اتو موهای تیتانیومی از فناوری تولید یون های منفی بر خوردارند که این کار مانع خشک شدن و حفظ رطوبت موها و همینطور سبب افزایش شفافیت موها و پیشگیری از وز شدگی موهایتان می شود.

 

اتو موهای تور مالینی 

تورمالین یک ماده معدنی کریستالی است که تکه شده و به عنوان روکش صفحات اتو استفاده می شود . اتو کشیدن مو با اتو موی تورمالین سبب میشود که موها براق تر و صاف تر نشان دهد و همینطور موها کمتر وز نشان داده میشود .

 

اتو مو, اتوی مو, کاربرد اتو مو, اتو مو چیست

نحوه استفاده از اتو مو

 

نحوه استفاده از اتو مو

قبل از اتوکشیدن مو حتما از اسپری محافظت‌کننده مو در برابر حرارت استفاده کنید

 

چند نکته مهم در استفاده از اتو مو 

مهم این است که پیش از اتوکشیدن مو حتما از اسپری محافظت‌کننده مو در برابر حرارت استفاده کنید. قرار گرفتن مو در معرض حرارت ۳۶۵‌درجه باعث خشک شدن و شکنندگی مو شده و در نتیجه مو می‌سوزد و صدمه می‌بیند.

 

بنابراین قبل از اتو کشیدن مو و هنگامی که هنوز کمی نم دار و مرطوب است، قدری سرم مو یا اسپری موی مخصوص اتوی مو به همه موها بزنید تا محافظی میان آن و اتوی مو قرار بگیرد.

 

برخی از محصولات مخصوص اتوکشیدن مو بیش از حد مرطوب هستند و وقتی اتو می‌کشید با قرار گرفتن در برابر حرارت بالا به جای این‌که از مو مراقبت کنند به آن صدمه می‌رسانند. حتما از محصولات با کیفیت و آزمایش شده استفاده کنید.

 

دمای اتو مو را از ۱۸۵ درجه سانتی‌گراد (۳۶۵ درجه فارنهایت) بالاتر نبرید. مو هم مانند کاغذ در دمای ۲۳۰ درجه سانتی‌گراد می‌سوزد. بنابراین بهتر است حتی چنانچه اتو موی شما درجه‌ای بالاتر از ۳۶۵ درجه فارنهایت دارد، حداکثر حرارت آن را روی ۳۶۵ درجه فارنهایت نگه دارید. در صورتیکه موهای نازک‌تری دارید این دما باید میان ۳۰۰ تا ۳۲۵ درجه باشد.

 

اتو مو را بعد از استفاده حتما تمیز کنید. با توجه به این‌ که به موها اسپری یا محصولات آرایشی دیگری می‌زنید، اتوی مو زمان استفاده این محصولات را به خود جذب می‌کند و در صورتیکه آن را تمیز نکنید، سبب آلوده شدن مو و صدمه دیدن آن می‌شود. بنابراین بعد از هر بار استفاده از اتوی مو با یک دستمال خشک و مقداری الکل صفحات اتو را تمیز کنید تا آلودگی روی آن باقی نماند.

 

اتو کشیدن مو به شیوه های گوناگون سبب می‌شود مو حالت‌های مختلفی داشته باشد. این را بدانید اتوی مو همیشه تنها قرار نیست موهایتان را یکدست صاف کند. می‌توانید اتوی مو را روی موهای بافته شده بکشید تا مو تاب‌دار شود. همچینطور می‌توانید مو را طوری اتو بکشید که حالت‌دار شود.

 

چنانچه می‌خواهید موهایتان کمی پوش داده شود زمان اتو کشیدن مو هنگامی که به تاج مو رسیدید مو را به طرف بالا اتو کشیده و با برس از زیر شانه بزنید تا پف بیشتری بگیرد. برای این‌که به این حالت بماند قدری اسپری حالت‌دهنده بزنید.

 

گردآوری: بخش آرایش و زیبایی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------