پیشگویی والدین در مورد فرزند قبل از تولدمواردی وجود دارد که هر پدر و مادری قبل از تولد فرزندش می تواند در مورد او حدس بزند و پیش بینی کند. این موارد شامل آیتم های زیر می شوند:

شغل

دانستنی های قبل از تولد کودکعتولد کودک

 والدین معمولاً از خودشان می پرسند که آیا می شود وقتی فرزندشان بزرگ شد فضانورد یا پزشک بشود؟ طبق تحقیقی که در سال 2010 انجام شد، والدین می توانند بر اساس نام بچه حدس بزنند که او چکاره خواهد شد. این تحقیق نشان داد که بچه هایی که نام خانوادگی آنها لایر (به معنای وکیل) است، احتمال این که پزشک شوند خیلی بیشتر از احتمال وکیل شدن آنهاست و آنهایی که نام خانوادگی آنها داکتر (پزشک) بود، احتمال اینکه وکیل شوند بیشتر است. حروف اول نام بچه ها نیز گویی در پیش بینی شغل آینده آنها کمک کننده بود.

قد

دانستنی های قبل از تولد کودکعتولد کودک

 اگر مادر قد کوتاه باشد و پدر قد بلند، احتمال اینکه پسر از لحاظ قد به هر کدام از آنها برود چقدر است؟ برای آنکه بتوانید حدس حساب شده ای بزنید یک فرمول وجود دارد. مایو کلینیک ادعا می کند: قد مادر (به اینچ) را به قد پدر اضافه کنید و برای پسرها 5 اینچ اضافه و برای دخترها 5 اینچ از آن کم کنید و آن را تقسیم بر دو کنید.

وزن

دانستنی های قبل از تولد کودکعتولد کودک

سال گذشته پژوهشگران ماشین حسابی را معرفی کردند که احتمال چاقی افراطی بچه در هنگام تولد را حساب می کرد. از آنجائیکه کاهش وزن برای بچه های سنگین وزن در سنین کم بسیار دشوار است، پیش بینی و جلوگیری از چاق مفرط و مبارزه با عواقب آن یعنی بیماری های قلبی عروقی و دیابت نوع دوم، از اهمیت بالایی برخوردار است.

اولین قاعدگی

دانستنی های قبل از تولد کودکعتولد کودک

بسیاری از مادران دوست دارند قبل از آنکه دخترانشان قاعدگی را تجربه کنند در مورد آن با آنها حرف بزنند. از آنجائیکه هیچ محاسبه علمی برای پیش بینی اولین قاعدگی وجود ندارد، شاید بهتر باشد که این احتمال را در نظر بگیرید که او نیز در همان سنی که شما یا دختران بزرگترتان قاعده شدید، اولین پریودش را تجربه کند. یک راهنمایی: اولین پریود معمولاً دو یا سه ماه بعد از شروع رشد سینه ها اتفاق می افتد.

هوش

دانستنی های قبل از تولد کودکعتولد کودک

 چند سال پیش، فیشر-پرایس یک تست ضریب هوشی برای نوزادان 6 تا 12 ماهه معرفی کرد. این تست که توسط دکتر دوروتی اینون از کالج دانشگاهی لندن درست شده بود، نقاط عطف مهمی را در نظر می گیرد که توانایی ذهنی را معین کرده و مشخص می کند که آیا فرزندتان از روند رشد جلو، عقب یا همپا است. البته این تست با آنکه در پیش بینی ها به شما کمک می کند، ولی شاخص امتحان پس داده کاملی از قدرت مغزی نیست.

جنسیت

دانستنی های قبل از تولد کودکعتولد کودک

 به محض اینکه خانمی باردار می شود، شروع به فکر کردن درباره جنسیت فرزندش می کند و ادعا می کند که دلش به او می گوید جنسیت بچه چیست. با آنکه تا به امروز بهترین روش برای فهمیدن جنسیت فرزند سونوگرافی است، ولی روش های دیگر نیز وجود دارند. تست حلقه یکی از محبوب ترین آنهاست، یک حلقه را به نخی ببندید و روی شکم تان آویزان کنید. اگر حرکت آن دایره وار بود بچه دختر است و اگر حرکت آن به عقب و جلو بود، پسر است. نظریه ضربان قلب نیز وجود دارد، ضربان قلب نوزاد بین 110 تا 160 تا در دقیقه است و می گویند ضربان قلب دختر پایین ترین در این طیف و ضربان قلب پسر بیشترین مقدار این طیف است.

رنگ چشم

دانستنی های قبل از تولد کودکعتولد کودک

 وقتی فرزندتان به دنیا می آید، متوجه می شوید که ظرف چند ماه اول رنگ چشم های او از خاکستری به سبز یا قهوه ای می گراید، زیرا مقدار ملانین چشم های او تغییر می کند. در شش تا نه ماهگی، می توانید بر اساس ترکیب ته رنگ حدس بزنید که رنگ نهایی چشمان او چیست. البته رنگ چشم او تا سه سالگی تکامل می یابد، ولی رنگ های تیره معمولاً فوراً مشخص می شوند، چشم های قهوه ای به خاکستری تغییر رنگ نمی دهند.

قدرت جسمانی

دانستنی های قبل از تولد کودکعتولد کودک

 آیا از خودتان می پرسید که فرزندتان مایکل جوردن آینده خواهد شد یا خیر؟ پنج سال پیش، Atlas Sports Genetics شروع به فروش تستی کرد که بر اساس متغیرهای ژن ACTN3 مشخص می کرد که آیا بچه پروتئینی که ورزشکاران دارند را دارد یا خیر. البته این حدس جالبی بود، ولی تنها فاکتور نبود. در حالیکه ژنتیک نقش مهمی در تعیین مهارت ها بازی می کند، ژن ها و فاکتورهای دیگری هم هستند که مؤثر می باشند. توانایی و قدرت طبیعی فقط بخش کوچکی از موفقیت کلی است و سخت کوشی مهمترین فاکتور محسوب می شود.

شخصیت

دانستنی های قبل از تولد کودکعتولد کودک

 ژن ها نقش مهمی در خلق و خو ایفا می کنند، ولی ترتیب تولد و رفتارها در ماه های نخست زندگی نیز با هم قالب شخصیتی بچه را می سازند. برای مثال، بچه های بزرگتر معمولاً موفقند و بچه های وسطی مذاکره کردن را یاد می گیرند و تحقیقات نشان داده اند که بچه های ته تغاری لوس و ننر در نهایت بزرگسالات مضطرب و پر استرسی می شوند. یادتان باشد که همیشه در هر کدام از بچه ها نکات مثبت شخصیت آنها را جستجو کنید و استقلال را در آنها تشویق کنید و نقاط قوت کوچکترها را تقویت کنید.

گروه خونی

  آیا می خواهید بدانید که گروه خونی فرزندتان از نوع O یعنی دهنده جهانی است یا AB یا گیرنده جهانی؟ بسیاری از بزرگسالان قبل از دوبار چک کردن ممکن است گروه خونی خود را ندانند، ولی باید این اطلاعات را حتماً کسب کنیم زیرا در موارد پزشکی اورژانسی به دردمان می خورد. ماشین حساب هم در پیش بینی آن به ما کمک می کند. البته سنت های قدیمی ژاپنی می گویند که گروه خونی می تواند فاکتورهایی همچون شخصیت و تحمل گوارشی را نیز مشخص کند.

منبع:bartarinha.ir

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------