تازه های اصول تعمیر و نگهداری خودرو

دستگاه جک شاسی کش, آشنایی با دستگاه جک شاسی کش, مزایای دستگاه جک شاسی کش

آشنایی با دستگاه جک شاسی کش

آشنایی با دستگاه جک شاسی کش همه چیز درباره ی دستگاه جک شاسی کش: دستگاه جک شاسی…

راهنمای نصب دزدگیر ماشیننصب دزدگیر ماشین, راهنمای نصب دزدگیر ماشین, روش نصب دزدگیر ماشین

راهنمای نصب دزدگیر ماشین

 

نصب سیستم هشدار خودرو: ساده ترین راهنمای نصب دزدگیر

دزدگیر خودرو یک دفاع فوق العاده در برابر سرقت خودرو است و تعدادی دزدگیر موجود است که هر کسی می تواند به سادگی آن را در ماشین خود نصب کند. اگرچه این فرآیند به سادگی تعویض روغن نیست، نصب به طرز شگفت آوری ساده است، در ادامه این مقاله بیتوته با روش نصب دزدگیر خودرو آشنا می شوید.

دزدگیر خودرو چیست ؟

دزدگیر خودرو یک سخت افزار ایمنی خودرو است که هر زمان که مزاحمی بخواهد وارد خودرو شود، اتفاق بیفتد صداهای بلند ایجاد می کند و چراغ های آن چشمک می زند. گزارش FBI نشان می دهد که هر 40 ثانیه یک خودرو در ایالات متحده به سرقت می رود. هرگز نمی توان با خرید دزدگیر برای ماشین اشتباه کرد زیرا یک سپر عالی است. هشدار همیشه آن سارقان را دور نگه می دارد و خطر سرقت خودرو را کاهش می دهد. به محض نفوذ، دزدگیر خودرو فورا عمل می کند و با توجه به تعداد کل سنسورها، مالک خودرو را در مورد آن مطلع می کند. در صورت عدم نیاز به کمک افراد حرفه ای می توانید به تنهایی دزدگیر خودرو را نصب کنید. هنگامی که زنگ هشدار خود را آماده کردید، این فرآیند نصب را در مراحل ساده انجام دهید-

 

نصب دزدگیر خودرو: راهنمای گام به گام

موادی که برای نصب نیاز دارید عبارتند از:

 

– نوار برقی

– دریل دستی

– مولتی متر

– دستکش مکانیکی

– آهن لحیم کاری یا ابزار چین دار

– سیم برش دهنده/برش دهنده

– زیپ بند

 

هنگامی که این ابزارها را آماده کردید، می توانید با فرآیند نصب آلارم شروع کنید. انواع مختلفی از دزدگیر خودرو موجود است. بر اساس ویژگی ها و بودجه شما باید آن را پیدا کنید. مانند آلارم اولیه زمانی فعال می شود که کسی بخواهد به زور قفل را باز کند. هنگامی که شخصی به ماشین برخورد می کند یا سعی می کند آن را دستکاری کند، زنگ هشدار پیشرفته به صدا در می آید.

 

قبل از نصب دزدگیر خودرو، همیشه قبل از شروع کار نصب، ابتدا باتری را جدا کنید. همچنین، هنگام سیم کشی، از سیم کشی کیسه هوا (ایربک) که معمولا در پوشش ها و کانکتورهای زرد رنگ است دوری کنید.

 

راههای نصب دزدگیر ماشین, نکاتی برای نصب دزدگیر ماشین, ایده هایی برای نصب دزدگیر ماشین

روش نصب دزدگیر ماشین

 

ممکن است لازم باشد پانل های لازم را بردارید. حذف این پانل ها به شما امکان می دهد به سیم هایی دسترسی داشته باشید که بعداً برای اتصال سیم کشی دزدگیر نیاز خواهید داشت. جدا کردن پانل ها همچنین به شما امکان می دهد به فضای زیر داشبورد دسترسی داشته باشید تا زنگ هشدار را دقیقاً نصب کنید تا مورد توجه قرار نگیرد.

 

می توانید پانل ها را در نزدیکی کف یا زیر فرمان پیدا کنید. اگر چنین پنل هایی را پیدا نکردید، همیشه می توانید دفترچه راهنمای سرویس خودروی خود را بخوانید، زیرا می تواند برای برخی خودروها متفاوت باشد. همچنین می توانید آلارم را زیر صندلی نصب کنید و تشخیص آن را برای دزد سخت کنید.

 

دفترچه راهنمای همراه دزدگیر را نیز بخوانید تا نحوه نصب سیستم دزدگیر خودرو را متوجه شوید. کتابچه راهنمای خواندن اکثر ابهامات شما را در مورد آن آلارم خاص برطرف می کند و می توانید نسبت به نصب آسان آن اطمینان داشته باشید.

 

مراحلی که در ادامه باید دنبال شود

نقطه نصب آلارم را نهایی کنید. همیشه آژیر دزدگیر را روی سطحی نصب کنید که هیچ شیئی مانع از تمیزی و صدای بلند آن نشود. همچنین محل نباید آب یا گرمای شدید داشته باشد. به طور کلی، آژیر که رو به پایین قرار می گیرد از عبور آب یا هر مایعی از آن جلوگیری می کند.

 

فضایی پیدا کنید یا سوراخی برای عبور سیم کشی ایجاد کنید. اگر بتوانید سوراخی را پیدا کنید که از قبل وجود داشته باشد یا بتوانید آن را خودتان سوراخ کنید، بهتر است. می توانید سوراخ را در قسمت پلاستیکی یا لاستیکی فایروال دریل کنید و در دیواره فلزی سوراخ نکنید.

 

اگر از فایروال برای عبور سیم کشی استفاده می کنید، مطمئن شوید که سیم را عایق بندی کرده اید. این امر سیم را از هرگونه اصطکاک ناشی از فایروال نجات می دهد.

 

نصب و راه انداری دزدگیر ماشین, نصب دزدگیر خودرو, نصب دزدگیر اتومبیل

نحوه نصب سیستم دزدگیر خودرو

 

مکان اتصال رایانه دزدگیر را طبق دفترچه راهنما پیدا کنید که ممکن است گام به گام نصب دزدگیر ماشین را ارائه دهد. به طور کلی، یک زنگ هشدار باید در ECU خودرو نصب شود. با این حال، برخی از آلارم ها باید در قسمت موتور نصب شوند. نکات تعمیر و نگهداری را بخوانید تا هر مشکل ماشین خود را به طور موثر مدیریت کنید.

 

اگر سنسورهای اضافی وجود دارد، می توانید آنها را نیز نصب کنید. ممکن است چراغ های ال ای دی نیز وجود داشته باشد که بتوانید آن ها را در جایی نصب کنید. در صورت نیاز برای سوراخ کردن از دریل استفاده کنید.

 

این بسیار زیباست، می توانید باتری را وصل کنید و بررسی کنید که آیا زنگ کار می کند یا خیر.

 

نصب نشانگر LED

برخی از آلارم ها مانند آلارم های پیشرفته نیز دارای چراغ های LED هستند که به شما در مورد نفوذ نشان می دهند. اگر چنین زنگ هشداری دارید، ممکن است لازم باشد یک سوراخ اضافی در داشبورد ایجاد کنید تا سیم کشی نشانگر LED را قرار دهید.

 

سیم نشانگر LED را از سوراخ عبور دهید و نشانگر را در جای خود قرار دهید. می توانید از نوار چسب دو طرفه استفاده کنید.

 

برای اینکه LED کار کند، باید سیم هایی را که به دکمه نور روی در متصل می شوند، پیدا کنید. هر زمان که درب قطع می شد، چراغ های LED را روشن می کرد.

 

اتصال سنسور به این سیم ها نیز ضروری است تا هر زمان که در باز می شود کار کند. شما باید سیم کشی را همیشه در یک مکان، ایمن و در کنار هم نگه دارید تا مدیریت آن آسان باشد.

 

حتما سوئیچ نوکر را نیز نصب کنید. این به شما امکان می دهد زمانی که به آن نیاز ندارید یا ماشین خود را به شخص دیگری می دهید، زنگ هشدار را غیرفعال کنید و نمی خواهید زنگ بی جهت به صدا درآید.

 

روش نصب دزدگیر ماشین, راههای نصب دزدگیر ماشین, نکاتی برای نصب دزدگیر ماشین

نصب و راه اندازی دزدگیر ماشین

 

نتیجه :

در نهایت، می توانید سیم های شل شده را بررسی کنید و آن ها را به صورت یک دسته جمع کنید. سیم برق را به باتری وصل کنید تا با روشن کردن خودرو، سیستم هشدار روشن شود. بر اساس پیشرفت زنگ هشدار، ممکن است به ابزارهای اضافی نیز نیاز داشته باشید. همیشه دفترچه راهنما را بخوانید و قبل از رفتن و نصب دزدگیر ماشین همه چیز را در دسترس داشته باشید.

 

بنابراین، نصب دزدگیر خودرو کار سختی نیست. هنگامی که این راهنما را مطالعه کردید، دانستن اینکه چگونه می توانید این کار را انجام دهید آسان تر خواهد بود. بنابراین، این مراحل مهم را برای نصب دزدگیر خودرو در نظر بگیرید و کارها را به درستی انجام دهید.

 

گردآوری : بخش خودرو بیتوته

 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

    Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2022