همه چیز درباره Aspark Owl؛ یک جغد ژاپنی که سریعترین ابرخودروی جهان است! +تصاویردر کشور ژاپن بر خلاف ایران جغد نماد سعادت و خوشبختی است؛ شرکت ژاپنی ASPARK بر آن شده تا نام ابرخودروی الکتریکی خود را که مدعی سریعترین پیشرانه الکتریکی شتاب دهنده دنیاست، Aspark Owl (Owl به معنای جغد) نام گذاری نماید.

به گزارش جام جم آنلاین، در کشور ژاپن بر خلاف ایران جغد نماد سعادت و خوشبختی است؛ شرکت ژاپنی ASPARK بر آن شده تا نام ابرخودروی الکتریکی خود را که مدعی سریعترین پیشرانه الکتریکی شتاب دهنده دنیاست، Aspark Owl (Owl به معنای جغد) نام گذاری نماید.

 

ماسامیشی یوشیدا کارآفرین مشهور ژاپنی در حوزه علوم و فناوری با همکاری شرکت تولیدکننده تجهیزات اتومبیل‌های مسابقه‌ای و دریفت IKEYA FORMULA، این ابرخودروی 1000 اسبی را برای جدال با Rimac ابرخودروی الکتریکی کرواسیایی که در حال جاضر با شتاب 0 تا صد 2.5 ثانیه حائز مقام اول پرشتاب‌ترین خودرو بوده، به مصاف فرستاده است.

 

جغد 2 میلیون دلاری ژاپنی طبق ویدیویی که سازندگان آن چندی پیش در اینترنت منتشر کرده‌اند، از دو پیشرانه الکتریکی نصب شده در پشت سر راننده و یک سیستم چهارچرخ محرک به همراه سیستم دیفرانسیل هوشمند و شاسی سبک و مقاوم فیبر کربن بهره برده اما هنوز مشخصات دقیق پیشرانه آن منتشر نشده است و تنها به نمایش این خودرو در نمایشگاه خودروی فرانکفورت بسنده شده است.

 

نمایشگاه خودروی فرانکفورت آلمان از سال 1897 و به مدت بیش از 120 سال قدمت دارد و نماد پیشرفت فناوری در قاره سبز محسوب می‌شود. امسال بسیاری از شرکت‌های خودروسازی دنیا با خودران‌ها و هیبریدی‌ها پا به این نمایشگاه گذاشته‌اند.

 

 اخباراقتصادی,خبرهای اقتصادی ,خودرو

 

 اخباراقتصادی,خبرهای اقتصادی ,خودرو

 

 اخباراقتصادی,خبرهای اقتصادی ,خودرو

 

 اخباراقتصادی,خبرهای اقتصادی ,خودرو

 

  

مطالب پیشنهادی,وبگردی

  ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

  

  ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------