مرسدس بنز گاز گلخانه‌ای تولید می‌کند؟  اخباراقتصادی ,خبرهای  اقتصادی, مرسدس بنز

در حالی که دولت آلمان تاکنون هیچ واکنشی به شایعه استفاده مرسدس بنز از نرم افزارهای غیر قانونی برای کنترل انتشار گازهای گلخانه ای دیزل نشان نداده، اما دور جدید آزمایش ها در این رابطه آغاز شده است. 

به گزارش خبرآنلاين، وزارت حمل و نقل از مسئولان دایملر که دارای نام تجاری مرسدس بنز است، خواسته تا توضیح دهند که چرا برخی خودروها میزان خاصی از گازهای گلخانه ای را تحت شرایط خاص رانندگی نشان می دهند.

 

فولكس واگن در سپتامبر 2015، سیستم های مدیریت موتور و نرم افزار تحت نظارت خود را بررسي كرده  و برنامه هایی را که آزمایشات مربوط به انتشار گازهای گلخانه ای ، نصب کرده اند.

 

سخنگوی وزارت امور خارجه  آلمان گفت كه وزارت حمل و نقل آلمان  مرسدس را مكلف كرده تا خودروهاي خود را مورد آزمایش قرار دهند.

 

 وی افزود که دایملر موافقت كرده كه  خودروهای خود را مطابق با مقررات انتشار گازهای گلخانه ای مجددا بررسي كند.

 

مجله اشپيگل  در گزارشي بدون اشاره به منابع خبري نوشت كه، مرسدس بنز ممکن است دارای ماشین های دیزلی با نرم افزار تقلب غیر قانونی باند.

 

الکساندر دوبندت، وزیر حمل و نقل آلمان در آوریل سال گذشته گفته بود که تولید کنندگان خودرو از جمله مرسدس به طور داوطلبانه  اعلام كرده اند كه  630 هزار خودرو دیزلی را برای تغییر نرم افزار مدیریت موتور و انتشار گازهای گلخانه ای مورد بررسي  و اصلاح قرار  می دهند.

 

خودروسازان مكلف هستند تا سیستم های مدیریت انتشار گاز را به منظور محافظت از موتور مورد بررسي و كنترل قرار دهند. خودروهایی که در هنگام خاموش بودن آن بسیار سرد می شوند، خطر ایجاد تراکم در مبدل های کاتالیزوری و موتورها را دارند كه  باعث زنگ زدگی شده و باعث ايجاد گازهاي گلخانه اي مي شوند.

  

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------