«فورد» در ساخت هر خودرو از 250 بطری پلاستیکی بازیافت شده استفاده می‌کند اخبار اقتصادی ,خبرهای اقتصادی ,فورد
شرکت فورد به منظور کاهش گازهای گلخانه‌ای و حفظ منابع طبیعی روش بهره‌گیری از پلاستیک‌های بازیافتی را در پیش گرفته است. 

به گزارش فارس به نقل از دیجیتال ترندز، ساخت اتومبیل‌های سازگار با محیط زیست بیش از اینکه برای کاهش مصرف منابع طبیعی مور توجه قرار بگیرد به منظور کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای اهمیت دارد.

 

بهره گیری از پلاستیک‌های بازیافتی روشی است که فورد در پیش گرفته است؛ این شرکت آمریکایی چندی پیش اعلام کرده که هر ساله از 1.2 میلیارد بطری پلاستیکی بازیافتی در تولید خودروهای خود استفاده می‌کند.

 

برهمین اساس، فورد در ساخت هر خودرو به طور میانگین از 250 بطری استفاده می‌کند؛ پلاستیک‌های بازیافتی از این بطری‌ها در قسمت‌هایی مثل پوشش جداره گلگیر و پیکاپ سری F استفاده می‌شوند.

 

علاوه بر این محافظ زیر اتاق اتومبیل‌های سواری و شاسی بلند جدیدی مثل اسکیپ 2020 جنسی از پلاستیک بازیافتی دارند. این محافظ در کنار نقش حفاظت، با ایجاد سطحی صاف و یک دست، ایرودینامیک خودرو را نیز بهبود می‌بخشد.

 

از آنجایی که بهبود ایرودینامیک سبب کاهش مصرف سوخت می شود، نصب پوشش های زیرین اتاق اخیرا در بین خودروسازان بسیار رواج یافته است. 

 

فورد معتقد است پلاستیک‌های بازیافتی طراحی و ساخت این پوشش ها را راحت‌تر می کنند.

 

 توماس سودر (Thomas Sweder) یکی از مهندسان فورد می‌گوید: محافظ کف اتاق قطعه‌ای بزرگ است و در صورت استفاده از پلاستیک جامد برای تولید قطعه ای به این بزرگی، وزن آن تا سه برابر بیشتر می شود.

 

سودر افزوده که بکارگیری پلاستیک بازیافتی به همان اندازه که برای محیط زیست مفید است، از لحاظ فنی و اقتصادی نیز مزیت دارد.

 

در ایالات متحده شهروندان می توانند در ازای دریافت 0.05 دلار، بطری‌های پلاستیکی را به سوپرمارکت‌ها تحویل دهند. این بطری‌ها پس از خرد شدن به تامین کنندگان فروخته شده و توسط آنها به فیبر تبدیل می‌شوند.

 

فورد و دیگر شرکت‌ها فیبرهای بدست آمده از این طریق را خریداری کرده و برای تولید قطعات خودرویی استفاده می‌کنند.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------