3 راه برای حذف پس زمینه در فتوشاپآموزش حذف پس زمینه در فتوشاپ, حذف پس زمینه عکس در فتوشاپ, حذف پس زمینه لوگو در فتوشاپ

حذف پس زمینه در فتوشاپ یک مهارت مهم و ضروری برای افراد است

 

آموزش حذف پس زمینه عکس در فتوشاپ

حذف پس زمینه عکس ها یکی از امکانات فوق العاده برنامه فتوشاپ است. روشهای مختلفی برای حذف پس زمینه در فتوشاپ وجود دارد که در ادامه شما را با این روشها آشنا می کنیم با ما همراه باشید. 

توانایی حذف پس زمینه در فتوشاپ یک مهارت مهم برای همه عکاسان است که باید یاد بگیرند. حتی اگر به طور منظم کامپوزیت ها را ایجاد نکنید یا نیاز دیگری به این مهارت ندارید، قطعا زمانی فرا خواهد رسید که توانایی ایجاد ماسک های دقیق در اطراف سوژه مورد نیاز است.

 

به هر حال، این همان کاری است که ما واقعاً وقتی پس‌زمینه را حذف می‌کنیم، انجام می‌دهیم و سوژه خود را جدا می‌کنیم. به جای استفاده از انتخاب برای حذف پس‌زمینه، می‌توانید برای مثال از آن برای اعمال تنظیمات محلی بسیار دقیق استفاده کنید. در این مقاله به بررسی 3 تکنیک ساده حذف پس‌زمینه در فتوشاپ می‌پردازیم. 

 

روش اول حذف پس زمینه در فتوشاپ 

Refine edge بیشتر یک مرحله است تا یک روش جداگانه. اما روشی بسیار مهم است که می تواند در انواع انتخاب ها استفاده شود. تصویر زیر با پس ‌زمینه سفید خالص گرفته شده است، اما ما آن را حذف و جایگزین می ‌کنیم.

 

آموزش حذف پس زمینه پیچیده در فتوشاپ, حذف زمینه آیکون در فتوشاپ, حذف پس زمینه در فتوشاپ

refine edge یک روش مهم برای حذف پس زمینه در فتوشاپ است

 

برای انجام این کار ابتدا باید یک انتخاب تقریبی ایجاد کنیم. در این مثال، من از ابزار جادویی استفاده کردم. البته روش های بسیار دیگری نیز وجود دارد که کارساز هستند. پس از انتخاب تقریبی با چوب جادویی (نیازی به کامل بودن آن نیست) به گفتگوی Refine Edge / Mask می پردازیم.

 

نحوه حذف پس زمینه در فتوشاپ, پلاگین حذف پس زمینه در فتوشاپ, اموزش حذف پس زمینه در فتوشاپ

Adjust Edge یک راه سریع و آسان برای دستکاری انتخاب شما در حذف پس زمینه است

 

در این گفتگو با گزینه های زیادی روبرو می شوید و گزینه های Edge Detection برای انتخاب مو بسیار عالی هستند. Adjust Edge یک راه سریع و آسان برای دستکاری انتخاب شما است و احتمالا اکثر گزینه ها برای شما آشنا به نظر می رسند. نتایج Smooth، Feather و Shift Edge کاملاً قابل توضیح است.

 

از سوی دیگر، کنتراست ممکن است کمی آشکار تر به نظر برسد، اما در واقع به همان سادگی است که تنها کاری که انجام می دهد تیز کردن لبه شماست. اگر لبه بسیار نرمی داشتید و کنتراست را تا آخر تنظیم می‌ کردید، سخت می ‌شد.

 

در پایین دیالوگ ما گزینه های خروجی را داریم که شامل Decontaminate Colors است. Decontaminate Colors سعی خواهد کرد آنچه را که فتوشاپ به نظر می رسد یک رنگ در پس زمینه است حذف کند. اگر تصویر شما روی صفحه سبز گرفته شده باشد، ممکن است سبز باشد یا، همانطور که در اینجا وجود دارد، سفید باشد.

 

همانطور که می‌ توانید تصور کنید، اگر رنگ ‌های روشنی از قبل روی سوژه شما وجود داشته باشد، حذف رنگ سفید می ‌تواند کمی مشکل ‌ساز شود.

 

منوی کشویی Output To به شما این امکان را می دهد که انتخاب کنید آیا تنظیمات شما مستقیماً روی ماسک انتخاب / لایه اعمال می شود یا در یک لایه جدید و غیره کپی می شود. من اغلب متوجه می شوم که یک تصویر به چند دور Refine Edge نیاز دارد. همه لبه ها یکسان نیستند و از این رو نباید با آنها به این شکل رفتار کنیم.

 

من معمولاً روی ناحیه ای که می خواهم تنظیم کنم رنگ آمیزی می کنم (تصویر بالا را ببینید)، تنظیمات خود را انجام می دهم و سپس آن را به یک "لایه جدید با ماسک" در صورت استفاده از رنگ زدایی (گزینه های دیگر خاکستری شده اند) یا Output To > Selection منتقل می کنم و روی تنظیماتی که من روی ماسک لایه اصلی انجام دادم رنگ کنید. من به ندرت تنظیمات خود را مستقیماً روی ماسک لایه اصلی اعمال می کنم زیرا دوست دارم بعداً آنها را رنگ کنم و کنترل کنم که این تنظیمات در کجا ظاهر شوند.

 

آموزش حذف پس زمینه در فتوشاپ, حذف پس زمینه عکس در فتوشاپ, حذف پس زمینه لوگو در فتوشاپ

روش دوم برای حذف پس زمینه در فتوشاپ استفاده از ابزار pen است

 

با انجام راه های مختلف با Refine Edge، خیلی سریع به نتیجه ای که در بالا می بینید رسیدم. حالا، می ‌توانستم این سوژه را روی یک پس ‌زمینه کاملاً متفاوت، مثلاً صحنه ‌ای در فضای باز، یا ترکیبی که روی آن کار می‌ کنم، و غیره قرار دهم. امکانات فقط توسط تخیل شما محدود می شود، اگرچه توجه به این نکته مهم است که اگر می خواهید شخصی را به طور کلی در صحنه دیگری قرار دهید، باید به مواردی مانند جهت نور، دمای رنگ و شدت سایه ها توجه ویژه ای داشته باشید. هرگز به سادگی برش و چسباندن نیست.

 

روش دوم حذف پس زمینه در فتوشاپ 

روش دوم برای حذف سوژه از پس زمینه از یکی از ابزارهای مورد علاقه من در فتوشاپ استفاده می کند: ابزار Pen. ابزار Pen همیشه یکی از موارد مورد علاقه من نبود، در واقع، من مرتباً تمام تلاشم را برای اجتناب از استفاده از آن انجام می دادم. این چیزی است که نیاز به تمرین دارد، اما هنگامی که بر آن مسلط شوید، به یک ابزار ضروری تبدیل می شود. 

 

همانطور که می بینید، ابزار pen پیچیده به نظر می رسد اما واقعا اینطور نیست و ارزش یادگیری را دارد. اما اگر Magic Wand و Refine Edge کار می کنند، چرا از ابزار Pen استفاده کنیم؟ پاسخ ساده این است که آنها همیشه کار خوبی انجام نخواهند داد.

 

موارد بسیاری وجود دارد که Magic Wand به سادگی نمی تواند انتخاب مناسبی انجام دهد، یا ممکن است متوجه شوید که ابزار Pen برای اصلاح بیشتر انتخابی که قبلاً انجام داده اید مفید است. به عنوان مثال، عصای جادویی تقریباً به اندازه کافی خوب بود، اما نمی توانست یک منطقه را کاملاً تشخیص دهد. از ابزار Pen Tool برای انجام آن قسمت استفاده کنید و آن را روی ماسک خود اعمال کنید.

 

آموزش حذف پس زمینه پیچیده در فتوشاپ, حذف زمینه آیکون در فتوشاپ, حذف پس زمینه در فتوشاپ

استفاده از ابزار pen برای حذف پس زمینه در فتوشاپ کار بسیار ساده ای است

 

در عکس بالا، من از ابزار Pen و همچنین بسیاری از روش ‌های دیگر برای انتخاب هر جنبه ‌ای از قوطی استفاده کردم. از لوگو تا حروف. من می ‌توانستم از چوب جادویی برای خود قوطی استفاده کنم، اما برای انتخاب تمام قسمت‌ های پیچیده برچسب مشکل داشت، مثلاً «L» دوم «bull» به دلیل تون آن مشکل ‌ساز بود.

 

روش سوم حذف پس زمینه در فتوشاپ 

آخرین روشی که امروز پوشش خواهم داد ماسک های Luminosity هستند. من قبلاً در مورد ماسک های درخشندگی صحبت کرده ام، بنابراین امیدواریم که تا به حال با آنها آشنایی کافی داشته باشید.

 

ماسک های Luminosity به ما این امکان را می دهند که مناطق مختلفی از تصاویر خود را بر اساس درخشندگی آنها انتخاب کنیم. می ‌توانیم نواحی بسیار دقیقی از تیره‌ ها، میان‌ تون ‌ها و هایلایت‌ ها را انتخاب کنیم. از نظر حذف پس‌ زمینه، می‌ توانیم از این انتخاب ‌ها برای حذف آسمان‌ ها، ساختن ماسک ‌های دقیق مو، حذف پس ‌زمینه سفید و غیره استفاده کنیم. 

 

با استفاده از هد شات دیگر، من به سرعت انتخابی از پس زمینه سفید را با استفاده از ماسک درخشندگی ایجاد کردم، انتخاب اولیه را در زیر مشاهده می کنید. با استفاده از پنل فتوشاپ جیمی، رایا پرو، ساخت تعدادی ماسک چند ثانیه طول کشید. پس از آن به سادگی یک مورد انتخاب بهترین و تنظیم آن بود.

 

آموزش حذف پس زمینه در فتوشاپ, حذف پس زمینه عکس در فتوشاپ, حذف پس زمینه لوگو در فتوشاپ

روش دیگر برای حذف پس زمینه در فتوشاپ ماسک های Luminosity هستند

 

برای تنظیم ماسک از تعدادی تکنیک مانند معکوس کردن ماسک با Ctrl + I (CMD I در مک) و تنظیم آن به طور کلی با انتخاب ماسک و زدن Ctrl + L (CMD + L در مک) استفاده کردم. برای نمایش پانل Levels. من سایه ها را تیره کردم و هایلایت ها را روشن کردم که برخی از لبه های بدی را که در بالا می بینید اصلاح کرد.

 

برای پر کردن برخی از قسمت‌ هایی که ماسک از دست داده بود، یک مورد ساده انتخاب آنها با استفاده از ابزار Lasso و پر کردن قسمت ‌های انتخابی بود. دور آخر Refine Edge ماسکی را که در زیر می بینید برای من باقی گذاشت.

 

پلاگین حذف پس زمینه در فتوشاپ, اموزش حذف پس زمینه در فتوشاپ, اکشن حذف پس زمینه در فتوشاپ

در حذف پس زمینه در فتوشاپ پس زمینه های رنگی به راحتی حذف می شوند

 

گردآوری: بخش کامپیوتر و اینترنت بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه های کامپیوتر و اینترنت(گرافیک، موبایل و کامپیوتر جیبی، اختراعات جدید، ترفندها و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------