چگونه یک کلیپ بسازیم ؟چگونه کلیپ بسازم, آموزش ساخت کلیپ

چگونه کلیپ بسازیم

 

چگونه کلیپ درست کنیم؟

کلیپ، بریده‌های کوتاه ویدئو است که گاه بخشی از قطعهٔ طولانی‌تری هستند. همچنین به طور تقریبی می‌توان آن را به هر ویدئویی که کوتاه‌تر از برنامه‌های تلویزیونی معمولی باشد، اطلاق کرد.

چگونه کلیپ درست کنیم؟

ویندوز 10 شامل ویرایشگر ویدیو (Video Editor)، مجموعه ای کامل از ابزارهای ایجاد و ویرایش ویدیو است که داستان شما را با موسیقی، متن، حرکت و جلوه های سه بعدی بازگو می کند. Video Editor جانشین Movie Maker در ویندوز 10 است، با تمرکز بر ابزارهای خلاقانه با کاربرد آسان که شما را قادر می سازد کلیپ خود را آماده کنید.

 

کلیپ خود را بسازید:

چگونه کلیپ بسازم, آموزش ساخت کلیپ

ساخت کلیپ در ویندوز 10 

 

1. برای راه اندازی برنامه video editor عبارت video editor را در نوار جستجو تایپ کنید و یا از فهرست استارت برنامه را راه اندازی کنید.

2.  New video project را انتخاب کنید . 

3. نام کلیپ خود را تایپ کنید.

4. عکس ها و فیلم هایی را که می خواهید به Storyboard خود اضافه کنید انتخاب کنید. شما حتی می توانید از Add from web برای یافتن مطالب در بینگ استفاده کنید.

 

هنگامی که Storyboard خود را سازماندهی کردید، می توانید ظاهر هر عکس یا کلیپ ویدیویی را تغییر دهید.

1. دکمه ای مانند Trim یا Split را برای ویرایش انتخاب کنید (فقط کلیپ های ویدیویی).

2. برای تغییر مدت زمانی که یک عکس نمایش داده می شود ، Duration را انتخاب کنید و یا چندین عکس را انتخاب کنید و سپس Duration را انتخاب کنید تا مدت زمان همه آنها به یکباره تغییر کند.

 

متن را اضافه کنید :

چگونه کلیپ بسازم, آموزش ساخت کلیپ

آموزش ساخت کلیپ 

 

به آسانی می توانید متن را به عکس ها و کلیپ های ویدیویی اضافه کنید. 

گزینه Text را انتخاب کنید، عنوان یا عبارت را تایپ کنید، سپس یک سبک و یک طرح را انتخاب کنید. همچنین می توانید متن را دقیقاً زمانی که می خواهید درون فیلم خود نمایش دهید.

 

موسیقی اضافه کنید:

چگونه کلیپ بسازم, آموزش ساخت کلیپ

چطور کلیپ بسازم

 

می توانید Background music را برای انتخاب از بین چندین آهنگ انتخاب کنید و فیلم خود را با ریتم همگام کنید یا Custom audio را برای افزودن آهنگ های موسیقی، روایت یا جلوه های صوتی خود انتخاب کنید.

 

افکت را اضافه کنید:

با استفاده از قدرت ویندوز 10 ، می توانید اشیاء سه بعدی یا جلوه های ویژه را به عکس ها و کلیپ های ویدیویی خود اضافه کنید. از فیلترها برای تغییر کلیپ یا عکس ویدیویی خود به سیاه و سفید یا سایر روشهای تصویری استفاده کنید. Motion را انتخاب کنید برای اینکه به عکس ها جلوه بصری بیشتری ببخشید. برای سرعت بخشیدن یا کاهش سرعت کلیپ ویدیویی ، Speed را انتخاب کنید. اگر می خواهید جهت یک عکس یا فیلم را تغییر دهید، فقط نماد Rotate را انتخاب کنید.

 

چگونه کلیپ بسازم, آموزش ساخت کلیپ

آموزش ساخت کلیپ در کامپیوتر

 

اضافه کردن اشیاء سه بعدی :

1. گزینه 3D library را انتخاب کنید. 

2. برای چرخش و تغییر اندازه شی و اضافه کردن انیمیشن ها می توانید از این بخش استفاده کنید. همچنین می توانید جلوه های سه بعدی را اضافه، جابجا و تغییر اندازه دهید. همچنین می توانید یک اثر را تا یک نقطه در یک کلیپ ویدیویی anchor بزنید و تماشای اثر را در کنار هم مشاهده کنید.

 

گردآوری:بخش کامپیوتر و اینترنت بیتوته 

  

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه های کامپیوتر و اینترنت(گرافیک، موبایل و کامپیوتر جیبی، اختراعات جدید، ترفندها و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------