نقش محافظ کابل شارژ در جلوگیری از پوسیدگی و قطع شدگی شارژرهامحافظ کابل شارژ, نحوه بستن فنر محافظ کابل شارژر, محافظ کابل شارژ چیست

 محافظ کابل شارژ چیست

 

مزایای استفاده از محافظ کابل شارژ برای حفاظت از دستگاه های الکترونیکی

محافظ کابل شارژ یکی از کاربردی ترین وسایلی است که برای حفاظت از کابل شارژر (موبایل و لپ تاپ) و جلوگیری از پوسیدگی، قطع شدگی و کشیده شدن استفاده می شود. شاید برایتان جالب باشد که بدانید معمولا بیشترین آسیب به شارژرها از ناحیه ی دو سر آنها است. در این مطلب از بیتوته قصد داریم در خصوص موضوع محافظ کابل شارژ چیست و معرفی انواع آن صحبت کنیم.

محافظ کابل شارژر چیست؟

یکی از بزرگترین مشکلاتی که افراد مختلف با لوازم جانبی موبایل مانند هندزفری و شارژر دارند، کشیدگی آنها و قطع شدن است. شاید تجربه کرده اید زمانی که هندزفری و شارژرهای اورجینال و خارجی را تهیه می کنید و در دل خودتان می گویید "این دفعه قطعا مدت زمانی زیادی سالم باقی می ماند" اما متاسفانه کمتر از یک ماه استفاده دچار قطعی شده و دیگر قابل تعمیر استفاده نیست. محافظ کابل شارژ برای جلوگیری از قطعی این سیم های حساس ساخته شده است. استفاده از محافظ کابل شارژ بسیار ارزان قیمت و کاربردی است.

 

محافظ کابل شارژ در رنگ ها، مدل ها و قیمت های مختلفی در بازار وجود دارد. بنابراین شما می توانید با پرداخت هزینه ی جزئی، از معیوب شدن لوازم جانبی گران قیمت تلفن همراه خود جلوگیری کنید. برای تولید محافظ کابل شارژ از مواد مختلفی ساخته می شود. متناسب با این جنس این مواد قیمت محافظ های کابل شارژ نیز متفاوت است. محافظ های کابل شارژ که از جنس سیلیکون ساخته شده اند به دلیل استحکام بیشتر قیمت بالاتری دارند.

 

این محافظ ها به شکل حلزونی تولید می شوند تا در صورتی کشیده شدن از پارگی سیم شارژر جلوگیری شود. در داخل پوشش سیلیکونی پوشش نازک پلاستیک وجود دارد. این پوشش پلاستیکی استحکام محافظ کابل شارژ را بالا برده و از عبور آب و حتی سوختن سیم در زمانی که در معرض آتش قرار دارد، جلوگیری می کند. استفاده از این محافظ ها باعث می شود که تا 80 درصد از ساییدگی این سیم ها جلوگیری می شود.

 

شما می توانید مطابق سلیقه ی خود یکی از انواع این محافظ های کابل شارژ را برای هندزفری و شارژر تلفن همراهتان انتخاب کنید. در حال حاضر دو نوع محافظ کابل شارژ در بازار وجود دارد که شامل: محافظ سیم و محافظ کانکتور است.

 

محافظ سیم به محافظی گفته می شود که به دور سیم های مختلف پیچیده می شود و از کشیدگی و قطعی این سیم ها جلوگیری می کند. همچنین محافظ های کانتور به محل اتصال کانتور به سیم وصل شده و جلوی پیچیده شدن و خم شد سیم های مختلف را می گیرد.

 

محافظ کابل شارژ, نحوه بستن فنر محافظ کابل شارژر, محافظ کابل

محافظ کابل  

 

انواع مدل های محافظ کابل شارژر

محافظ های کابل شارژر انواع مختلفی دارند که مطابق با کاربرد و سلیقه ی مشتریان انتخاب می شوند. البته از لحاظ کارایی نیز بعضی از این محافظ ها با یکدیگر تفاوت دارند. در ادامه برای بررسی بیشتر شما به بررسی انواع مدل های محافظ کابل شارژ می پردازیم.

 

محافظ کابل عروسکی

محافظ کابل های عروسکی انواعی از محافظ ها هستند که نسبت به سایر انواع مدل های محافظ کابل شارژ ساختار معمولی تری دارند. همانطور که قبلا اشاره شد بیشترین آسیبی که به کابل های شارژر وارد می شود از دو سمت انتهایی آن است. بیشترین علت آسیب به کابل ها به خاطر کشیدگی بیش از حد آنها است که بر اثر سهل انگاری ایجاد می شود.

 

محافظ کابل عروسکی در دو سمت سیم شارژر و هندزفری ساختارهای پلاستیکی ضخیمی دارند که این ساختارها باعث می شود ضخامت کابل در این نواحی بیشتر شده و بر اثر کشیدگی آسیب نبیند.

 

در بسیاری از مواقع این آسیب ها در داخل ساختار سیم های ریز داخل کابل ها ایجاد می شود و متاسفانه از دید شما دور می ماند. توصیه می کنیم برای جلوگیری از آسیب و کشیدگی سیم شارژرهای گران قیمت خود از این کابل ها که قیمت نسبتا ارزانی دارند، استفاده کنید.

 

محافظ کابل شارژ, نحوه بستن فنر محافظ کابل شارژر, محافظ کابل عروسکی

محافظ کابل عروسکی

 

محافظ شارژ حرارتی

محافظ های شارژ حرارتی انواعی از محافظ های کابل شارژ هستند که همانند محافظ های عروسکی به دو سر شارژر متصل شده و از به خاطر ضخامت بالایی که دارند از آسیب دیدگی آن جلوگیری می کنند. تفاوت این محافظ ها با سایر مدل ها آن است که پس از رد کردن سیم از داخل آنها لازم است با استفاده از سشوار یا فندک کمی آن را حرارت دهید تا به علت نرم شدن به سیم های داخل خود متصل و محکم شوند. جنس این مدل از محافظ های کابل شارژ از پلاستیک های محکمی است که ساختار الاستیکی دارد.

 

محافظ کابل شارژ, نحوه بستن فنر محافظ کابل شارژر, محافظ کابل شارژر حرارتی

محافظ کابل شارژر حرارتی

 

محافظ کابل شارژ فنری

احتمالا تا به حال با انواعی از محافظ ها که دارای اشکال فانتزی هستند و با رنگ های مختلف مثل سیم تلفن ساختار حلقوی دارند، مواجه شده اید. به این محافظ ها محافظ های کابل شارژ فنری گفته می شود. تجربه ی استفاده از این نوع محافظ ها نشان داده که از لحاظ جنس، قیمت و کارکرد نسبت به بسیاری دیگر از محافظ ها مناسب تر هستند.

 

به همین دلیل در مدت زمان کوتاه پس از اولین عرضه، به سرعت تقاضا برای خرید ان بالا رفت. برای استفاده از این کابل ها لازم است که سیم شارژر خود را وارد آن کرده و با چرخاندن محافظ کل طول سیم شارژر را وارد آن کنید. در حال حاضر محافظ کابل شارژ فنری در رنگ ها و مدل های مختلفی در بازار وجود دارد و شما می توانید مطابق رنگ قاب گوشی موبایل خود یکی از انواع آنها را انتخاب کنید.

 

محافظ کابل شارژ, نحوه بستن فنر محافظ کابل شارژر, محافظ کابل شارژر فنری

محافظ کابل شارژر فنری

 

محافظ کابل سیلیکونی

محافظ کابل سیلیکونی یکی از جدیدترین مدل های محافظ کابل شارژر هستند که از لحاظ شکل می توان گفت ویژگی های هر دو نوع محافظ کابل شارژ فنری و محافظ کابل عروسکی را دارند. یعنی در دو انتهای این کابل ها ساختارهای عروسکی وجود دارد که خاطر ضخامت زیاد مانع از کشیدگی و قطع شدن سیم می شود و در قسمت میانی ساختار آن حالت فنری داشته و از با پیچیده شدن از طول سیم محافظت می کند. از آنجایی که این نوع محافظ ها هم از بخش های انتهایی و هم از بخش های میانی طول سیم محافظت می کنند، برای محافظت از کابل های مختلف مناسب تر هستند.

 

محافظ کابل شارژ, نحوه بستن فنر محافظ کابل شارژر, محافظ کابل شارژر سیلیکونی

محافظ کابل شارژر سیلیکونی

 

گردآوری: بخش کامپیوتر و اینترنت بیتوته 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه های کامپیوتر و اینترنت(گرافیک، موبایل و کامپیوتر جیبی، اختراعات جدید، ترفندها و...)

    سایر مطالب کامپیوتر و اینترنت

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------