مشاهده اسناد PDF بدون نصب آكروبات 

 

مشاهده اسناد PDF بدون نصب آكروبات

 

اگر يك كاربر كامپيوتر عادي باشيم، احتمالا همانند 99درصد از افراد ديگر، يك نرم افزار PDFخوان روي سيستم مان نصب شده است. اما آيا مي دانستيد كه مي شود بدون نصب نرم افزار و يا بدون نياز به سايت هاي انلاين تنها با استفاده از مرورگر اينترنتي گوگل كروم اسناد PDF را روي كامپيوتر ديد؟

با اين ترفند خيلي سريعتر هر فايل و سندPDF را با سرعت بسيار باالا باز کنيد و از ان لذت ببريد

در اين راهنما به محيط كروم در ويندوز مي پردازيم اما مي توان آن را در لينوكس و مك نيز به كار برد.
روي هر فايل PDF كه مي خواهيد كليك راست كرده و گزينه Open With را انتخاب كنيد. اگر اين گزينه را در منو نديديد، روي فايل مورد نظر به جاي كليك راست، از كليد تركيبي Shift و كليك راست استفاده كنيد.

در پنجره باز شده مي توان انتخاب كرد كه فايل هاي PDF را با چه چيزي مشاهده كنيد، متاسفانه گوگل كروم در فهرست فايل ها نمايش داده نمي شود. روي دكمه Browse كليك كنيد و سپس به مسيري كه گوگل كروم نصب شده است، برويد. اگر مسير نصب شده كروم را نمي دانيد، روي آيكون ميانبر آن كليك راست كرده و گزينه Properties را انتخاب كنيد. در فيلد Target مي توان آدرس را يافت و همان را در پنجره قبلي كپي كرد.

بعد از اين كه فايل chrome.exe را به عنوان فايل باز كننده PDF انتخاب كرديد، كار به اتمام مي رسد. حالا با دوبار كليك كردن روي فايل PDF، مستقيما گوگل كروم اجرا مي شود. اگر اين ترفند برايتان كار نمي كند، در كروم به مسير about:plugins برويد و مطمئن باشيد كه گزينه Chrome PDF Viewer انتخاب شده است.
در اين ترفند از نگارش dev گوگل كروم استفاده شده است، اما احتمالا مي تواند در نگارش هاي پيشين و ثابت گوگل نيز اجرا شود.

منبع : TakeDel.com

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه های کامپیوتر و اینترنت(گرافیک، موبایل و کامپیوتر جیبی، اختراعات جدید، ترفندها و...)

    سایر مطالب کامپیوتر و اینترنت

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------