7 علامتی که نشان می دهد مودم قدیمی شما نیاز به تعویض داردتنظیمات مودم, مودم wifi, ارتقا مودم

زمان تعویض و ارتقا مودم

 

هر چند وقت یکبار باید مودم خود را تعویض کنید؟

فناوری زمینه ای رو به رشد است و محصولات جدید همیشه به وفور یافت می شوند. فناوری‌های مهمی مانند رایانه‌ها، تلفن‌های همراه و تبلت‌ها همیشه در حال ارتقا هستند، اما یک دستگاه به‌رغم اهمیتی که برای همه فناوری‌های ما برای ارتباط با دنیای خارج دارد، اغلب نادیده گرفته می‌شود. مودم های Wi-Fi دسترسی به اینترنت را به خانه و محل کار ما می‌رسانند، اما اغلب فراموش می‌کنیم که باید آنها را تعویض کنیم. در این مطلب از بیتوته شما را با زمان تعویض مودم وای‌فای آشنا می کنیم

مودم حیاتی ترین قطعه سخت افزار شبکه در خانه شما است، زیرا اتصال به اینترنت را فراهم می کند. اگر مودم شما از کار بیفتد، نمی‌توانید آنلاین شوید. بنابراین هر چند وقت یکبار باید مودم خود را تعویض کنید تا از یک فاجعه ناگهانی جلوگیری کنید؟ قانون کلی هر دو سال یکبار است، اما به عوامل مختلفی بستگی دارد.

 

مودم ها معمولا چقدر عمر می کنند؟

مانند هر سخت افزار یا فناوری شبکه دیگری به طور کلی، تفاوت قابل توجهی بین مودم های پایه و رده بالا وجود دارد. مودم های رده پایین معمولاً دو تا سه سال عمر می کنند، در حالی که مودم های رده بالاتر معمولاً بیش از پنج سال عمر می کنند. به طور کلی، می توانید انتظار داشته باشید که یک مودم بین دو تا پنج سال قبل از تعویض به دلیل خرابی یا قدیمی بودن، دوام بیاورد.

 

اگر هیچ یک از قطعات خراب نشود، مودم‌ها می‌توانند برای مدت بسیار طولانی قبل از خرابی کار کنند. غیرعادی نیست که ببینیم یک مودم هنوز بعد از ده سال یا بیشتر در خدمت است، اما مودمی با آن سن از نظر عملکردی منسوخ شده است.

 

در مودم های رده بالا از قطعات با کیفیت بالاتر استفاده شده است، مانند خازن های بهتری که بیشتر دوام می آورند. برخی از مودم‌ها برای دفع گرما بهتر از بقیه طراحی شده‌اند که می‌تواند به ماندگاری طولانی‌تری نیز کمک کند. به عنوان مثال، یک مودم با تهویه خوب که به طور منظم تمیز و گردگیری می شود، بسیار بیشتر از یک مودم با تهویه ضعیف است که هرگز تمیز یا گردگیری نشده است دوام می آورد.

 

علاوه بر کیفیت ساخت، طراحی کیس و هیت سینک و میزان نگهداری ارائه شده در طول عمر مودم، باید ویژگی ها و قابلیت ها را نیز در نظر بگیرید. حتی اگر یک مودم هنوز از نظر فنی کار می‌کند، اگر سریع‌ترین سرعت ممکن را ارائه نمی‌دهد، آخرین استانداردهای شبکه بی‌سیم را ندارد یا فاقد ویژگی‌های ضروری است، اغلب ایده خوبی است که آن را ارتقا دهید.

 

 مودم wifi, ارتقا مودم, چند وقت یکبار باید مودم و روترم را تعویض کنم

آیا به روتر یا مودم جدید نیاز دارم

 

هر چند وقت یکبار باید مودم و روتر خود را تعویض کنید؟

مدت زمان دقیقی که باید قبل از تهیه مودم جدید یا تعویض روتر خود صبر کنید به عوامل مختلفی بستگی دارد. باید توجه داشته باشید که اتصال اینترنت شما چقدر مهم است، اینکه آیا سخت افزار شبکه خود را اجاره می کنید یا مالک آن هستید، و فناوری شبکه ای که توسط ارائه دهنده خدمات اینترنت شما استفاده می شود.

 

ممکن است بخواهید در موارد زیر به تعویض مودم خود فکر کنید:

• دیگر از سرعت و کیفیت اتصال به اینترنت راضی نیستید.

• ویژگی های جدیدی در دسترس هستند که نمی توانید بدون آن کار کنید.

• ارائه دهنده خدمات اینترنت شما از استانداردهای جدید شبکه پشتیبانی می کند که توسط مودم شما پشتیبانی نمی شود.

 

به عنوان مثال، یک استاندارد جدید DOCSIS معمولاً هر چهار تا هفت سال یک بار برای اینترنت کابلی معرفی می شود. این بدان معناست که اگر می‌خواهید سریع‌ترین و با کیفیت‌ترین اتصال ممکن را داشته باشید، باید حداقل هر چهار تا هفت سال یک بار مودم کابلی خود را تعویض کنید.

 

با این حال، ارائه دهندگان خدمات اینترنت کابلی همیشه استانداردهای جدید را فوراً اتخاذ نمی کنند. اگر می‌توانید مودم جدیدی بخرید که از آخرین استاندارد DOCSIS پشتیبانی می‌کند، اما ارائه‌دهنده خدمات اینترنتی (ISP) شما هنوز از آن پشتیبانی نمی‌کند، می‌توانید منتظر بمانید تا مودم خود را جایگزین کنید.

  

 مودم ها و روترها چقدر عمر می کنند, زمان تعویض مودم وای‌فای, مودم

نشانه‌های خرابی مودم و تعویض آن

 

چگونه متوجه می شوید که مودم شما خراب است؟

در بسیاری از موارد، یک مودم یک روز خوب کار می‌کند و روز بعد بدون هیچ هشداری کار نمی‌کند. اگر یک جزء حیاتی داخلی از کار بیفتد، اساساً مانند چرخاندن کلید چراغ است. اگر قسمتی که کمتر بحرانی است خراب شود، ممکن است متوجه تعداد انگشت شماری از علائم شوید که می تواند به شما در تشخیص خرابی مودم کمک کند.

 

در اینجا چند نشانه وجود دارد که مودم شما خراب است یا قبلاً از کار افتاده است:

- باید مودم را مرتب ریست کنید.

- اتصال اینترنت شما اغلب قطع می شود.

- اتصال اینترنت شما کند یا ناسازگار است.

- صدای وزوز از مودم خارج می شود.

- نورهای روی مودم رنگ مورد انتظار نیست.

- چراغ های مودم روشن نمی شود.

- شما نمی توانید به اینترنت متصل شوید و ISP شما هیچ قطعی را گزارش نمی کند.

- مودم روشن نمی شود، حتی اگر آن را از برق بکشید و دوباره وصل کنید.

 

آیا به روتر یا مودم جدید نیاز دارم, مودم ها و روترها چقدر عمر می کنند, زمان تعویض مودم وای‌فای

چند وقت یکبار باید مودم و روترم را تعویض کنم

 

سوالات متداول درباره زمان تعویض مودم

• آیا خرید یک مودم جدید باعث افزایش سرعت اینترنت من می شود؟

سرعت اینترنت شما در درجه اول به مودم و بسته اینترنت شما بستگی دارد. دریافت مودم سریع‌تر لزوماً سرعت اتصال شما را به خودی خود افزایش نمی‌دهد. با ISP خود چک کنید تا ببینید چه نوع مودمی برای دریافت سرعت اینترنت که برای آن هزینه می کنید نیاز دارید.

 

• هر چند وقت یکبار باید کابل کواکسیال مودم را تعویض کنم؟

کابل های کواکسیال می توانند چندین دهه دوام بیاورند، بنابراین به ندرت نیاز به تعویض کابلی که مودم خود را به دیوار وصل می کند خواهید داشت. با این حال، اگر مشکوک هستید که مشکل اتصال وجود دارد، باید یک یدکی داشته باشید تا امتحان کنید.

 

• هر چند وقت یکبار باید مودم وای فای خود را تعویض کنم؟

چه یک مودم مستقل یا یک واحد ترکیبی روتر-مودم داشته باشید ، تا زمانی که متوجه کاهش عملکرد نشوید، نیازی به تعویض آن ندارید. اگر به یک طرح اینترنت سریعتر ارتقا دهید، ممکن است لازم باشد ترکیب روتر و مودم خود را ارتقا دهید.

 

گردآوری:بخش کامپیوتر و اینترنت بیتوته 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه های کامپیوتر و اینترنت(گرافیک، موبایل و کامپیوتر جیبی، اختراعات جدید، ترفندها و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------