روش های جذب فالوور در توییترافزایش فالوور در توییتر

 

این راهنما نه تنها به شما آموزش می دهد که چگونه مخاطبان خود را افزایش دهید، بلکه به شما می آموزد که چگونه به مخاطبان هدف خود دست پیدا کنید یعنی افرادی که احتمال بیشتری دارند با شما ارتباط برقرار کنند، پست های خود را با شبکه آنها به اشتراک بگذارند و طرفداران یا مشتریان جدید شوند.

 

ما در اینجا 41 روش هوشمندانه برای جذب مخاطب در توییتر را به شما معرفی خواهیم کرد.

 

1. به اشتراک گذاری محتوای عالی

محتوای عالی محتوایی است که افراد را وادار کند در مورد شما صحبت کنند و پست های شما را به اشتراک بگذارند. افزایش دسترسی و افزایش مخاطب و کلید ایجاد محتوای عالی ، شناخت مخاطبان هدف شما و دانستن اینکه آنها به چه چیزی علاقمند هستند.

همه چیزهایی که در توییتر ارسال میکنید باید برای مخاطبان ارزشمند باشد. باید به مخاطب کمک کند مشکلی را حل کند، آگاه و مطلع کند، سرگرم کند و یا آنها را درگیر کند.

 

توییت های شما باید مختصر باشد، خوب نوشته شده باشد و در صورت امکان به همراه تصاویر جذاب باشد. مطلب استفاده از توییتر برای کسب و کار همه چیزهایی که لازم است در مورد ایجاد ، گزینش و به اشتراک گذاری محتوای عالی بدانید را به شما خواهد آموخت.

 

 

2. توئیت کردن در زمان مناسب

با این که که ترتیب فید توییتر دیگر محدود به ترتیب زمانی  نیست، اما اگر می خواهید محتوای شما توسط بیشترین تعداد مخاطب ممکن دیده شود زمان ارسال پست بسیار مهم است. بهترین زمان برای توئیت چیست؟

بر اساس تجزیه و تحلیل بیش از 40000 توئیت توسط Hootsuite ، بهترین زمان برای ارسال در توییتر از ساعت 3 بعد از ظهر است. از دوشنبه تا جمعه. از آنجا شروع کنید و تاریخ و زمان های مختلف را آزمایش کنید تا بدانید که چه زمانی برای شما مناسب تر است.

 

 راه های افزایش مخاطب در توییتر

 

3. تعداد توئیت بهینه ارسال کنید

اگر مخاطبان خود را با پست های خیلی زیاد بمباران کنید، ممکن است آنها دیگر شما را دنبال نکنند.

فرمول و عدد مشخصی برای اینکه چند بار در روز پست ارسال کنید وجود ندارد. در Hootsuite ، پیشنهاد می کنیم حداقل یک بار در روز پست ارسال کنید. به واکنش مخاطبان فعلی خود توجه کنید و تعداد پستی که برای شما مناسب تر است را پیدا کنید و تجزیه و تحلیل توییتر خود را به دقت زیر نظر داشته باشید.

 

4. توئیت های خود را زمانبندی کنید

با استفاده از یک ابزار مانند schedule tweets in advance نه تنها به شما در صرفه جویی زمان کمک می کند، بلکه به ارسال پست در زمان بهینه (و تعداد بهینه) برای جذب مشارکت بیشتر کمک می کند. و برای مشارکت بیشتر باید مخاطب بیشتر جذب کنید.

 

جذب فالوور در توییتر

 

5. محتوای قابل اشتراک گزینش کنید

سعی کنید چیزهای جدید، برند ها و ایده هایی که مربوط به کسب و کار شما و علاقمندی های مخاطبان شما است به افراد معرفی کنید. همیشه در جستجوی تازه ترین ها، ترندها و موارد محبوب باشید. همه دوست دارند اولین نفری باشند که موارد جدید و جالب را با شبکه خود به اشتراک بگذارند. منبع مطمئنی از این نوع محتوا برای جذب مخاطبان جدید باشید.

 

6. بیش از حد تبلیغ نکنید

افراد به دلایل زیاد و مختلفی از توییتر ، از جمله تحقیق بر روی برندها و محصولات استفاده می کنند، اما زیاد تبلیغ کردن وجهه خوبی ندارد و این می تواند هم مخاطبان بالقوه جدید را منصرف کند و هم مخاطبان فعلی را آزار دهد.

اگر زمان مناسب برای درخواست فروش پیدا کردید، این کار را انجام دهید، اما اطمینان حاصل کنید که برای مخاطبان شما ارزشمند است، مانند یک رویداد یا آفر ویژه، نه اینکه فقط بخواهید از محصولات شما بازدید کرده و از آنها تعریف کنید.

 

7. در مواقع مناسب سرگرم کننده باشید

توییت های سرگرم کننده یکی از بیشترین بازتوییت ها هستند. اما سرگرم کننده بودن و خنداندن کار ساده ای نیست و مشکل تر از آن این است که همیشه بخندانید. اگر در این زمینه خوب نیستید یا با صدای برند شما همخوانی ندارد، سعی نکنید خود را مجبور کنید که این کار را انجام دهید.

 

8. نوشتن و ویرایش خوب

موارد زیادی را در چند کلمه بیان کردن کار ساده ای نیست. همانطور که مارک تواین معروف گفت: “من زمان لازم برای نوشتن یک نامه کوتاه نداشتم، به همین دلیل به جای آن یک نامه بلند نوشتم”.

 

اگرچه اکنون در توئیتر 280 کاراکتر در اختیار دارید، نوشتن در توییتر یک تمرین برای کوتاه نویسی است. چگونه می توانید به اندازه کافی بنویسید تا  توجه افراد را جلب کنید و آنها را وادار به اشتراک گذاری، پاسخ و یا لایک توئیت خود کنید؟ پاسخ این است که شما باید یک نویسنده و ویرایشگر خوب باشید.

 

9. استفاده از تصاویر جذاب

مردم عکس های جذاب، گیف و گرافیک را دوست دارند. این موارد محتوای شما را چشم گیرتر می کند و توجه مخاطب را جلب می کند و بر اساس گزارش توییتر ، توییت تصویری کاربران تأیید شده ، به طور متوسط 35 درصد بازتوئیت بیشتری دارند.

 

شبکه اجتماعی توییتر

 

10. ویدئوی توییتر را امتحان کنید

توییتر تبدیل به یکی از محبوب ترین مکان ها برای مشاهده، به اشتراک گذاری و صحبت در مورد ویدئوهای های آنلاین شده است. ویدئو می تواند سرگرم کننده و آگاهی دهنده باشد و منجر به جذب مخاطب بیشتر شود. توییت های ویدئویی به طور متوسط 28% بازتوئیت بیشتر دارند.

 

شما می توانید ویدئو را ایجاد یا آپلود کنید و حتی می توانید در توییتر را تا جایی که به برند و مخاطبان شما مرتبط هستند، ویدیوی زنده داشته باشید. گزینه های ویدئویی شبکه های اجتماعی خود را بررسی کنید.

 

11. توئیت های پرسشی ارسال کنید تا پاسخ دریافت کنید

همانطور که یک ضرب المثل قدیمی می گوید، “شما چیزی را که درخواست نکنید، دریافت نمی کنید.”

پرسیدن سوال یکی از بهترین راه های ایجاد تعامل است. می تواند یک سوال ساده و سرگرم کننده باشد، مانند سوال در مورد یک سینما. سؤال: “لحظه مورد علاقه شما در فیلم جدید جنگ ستارگان چیست؟”

 

یا اینکه می توانید در مورد یک محصول یا خدمات بازخورد بگیرید، اما باید برای پاسخ های منفی آماده باشید. طرح سوال منجر به تعامل می شود و تعامل و مشارکت منجر به افزایش دسترسی برای توییت شما می شود، که منجر به جذب مخاطب بیشتری می شود.

 

12. ایجاد نظرسنجی در توییتر

افزایش تعامل و مشارکت می تواند منجر به افزایش مخاطب شود. نظرسنجی های توییتر نیز می تواند بسیار جذاب و تعاملی باشد. می توان برای طرح سؤالات جدی در مورد حوزه شما، گرفتن بازخورد یا به صورت سرگرم کننده از آن استفاده کرد.

 

افزایش فالوور در توییتر

 

13. بهینه سازی پروفایل و بیوی توییتر

بیو در توییتر شما توسط موتورهای جستجو ایندکس می شود و اولین نقطه قابل توجه برای برقراری ارتباط مخاطب بالقوه جدید است.

یک بیوی خوب باید:

نشان دهد که شما که هستید و چه کاری انجام می دهید

شخصیت و هویت برند شما را انتقال دهد

مخاطبان ایده آل خود را با کلمات کلیدی هدف قرار دهید

شامل فراخوان باشد

 

14. بهترین توئیت خود را بالای فید پین کنید

اضافه کردن یک توئیت پین شده به فید در واقع مانند بیو عمل می کند. این یکی از اولین مواردی است که افراد وقتی که به پروفایل شما می آیند متوجه خواهند شد که آیا شما ارزش دنبال کردن دارید یا خیر.

از پین کردن توئیت برای نمایش بهترین محتوای خود استفاده کنید و هر از گاهی بنا به مناسبت ها مانند رویدادها یا آفرها و … آن را تغییر دهید.

 

15. از سایر پروفایلهای اجتماعی به توئیتر لینک دهید

در دیگر پروفایلهای شبکه های اجتماعی به حساب توئیتر خود لینک دهید. اما فقط یک لینک به پروفایل خود ارسال نکنید و به مردم بگوید که شما را دنبال کنند. به جای اینکار، یک دلیل به همراه یک پیشنهاد منحصر به فرد، یک نظرسنجی یا محتوایی عالی که فقط در توئیتر باشد ارائه کنید. همچنین میتوانید در حساب توییتر خود به Facebook ، Instagram و سایر پروفایلهای اجتماعی لینک اضافه کنید.

 

16. تایم لاین توییتر خود را در وبسایت خود قرار دهید

قرار دادن فید مطالب اکانت توییتر شما به بازدیدکنندگان وبسایت شما کمک میکند به راحتی محتوای توییتر شما را بیابند و بدون ترک صفحه، شما را دنبال کنند. شما همچنین میتوانید با قرار دادن توییتها در پستهای وبلاگ، اضافه کردن کاربری توئیتر در امضای ایمیل و … فید توئیتر خود را تبلیغ کنید.

 

 

17. دکمه های توییتر را به وبسایت یا وبلاگ خود اضافه کنید

دکمه های توییتر یکی دیگر از راههای عالی برای تبلیغ حساب شما و جذب مخاطب جدید است. میتوانید دکمه هایی ایجاد کنید که به افراد امکان میدهد با استفاده از یک کلیک شما را دنبال کنند، مطالب را با مخاطبان خود به اشتراک بگذارند، کاربری خود را در یک توئیت منشن کنید و … .

 

 

18. از هشتگ به خوبی استفاده کنید

یکی از روشهای جذب فالوور در توییتر استفاده مناسب از هشتگها است. هشتگها میتواند به شما کمک کند تا با دیده شدن توئیت شما توسط مخاطبان هدف، فالوورهای بیشتری به دست بیاورید. توئیتهای دارای هشتگ به طور کلی دو برابر بیشتر از توئیتهای بدون هشتگ مشارکت جذب میکنند.

برای مثال، اگر محصولات کودک میفروشید، ممکن است بخواهید در یک پست هشتگ محبوب newmom استفاده کنید.

 

19. در پستهای خود، افراد و برندهای مرتبط را تگ کنید

این کار باعث میشود محتوای شما در معرض دید افراد مرتبط و مهم قرار گیرد. اگر برای آنها و مخاطبانشان ارزشمند باشد (باید باشد!)، ممکن است آنها با mention یا retweet پاسخ دهند. این نوع تأیید از یک کاربر تاثیرگذار توییتر با مخاطب مشابه به خودتان، میتواند بسیار سریع برای شما مخاطبان جدید جذب کند. فقط باید درست انتخاب کنید که چه کسی را هدف قرار میدهید و افراد نامرتبط را تگ نکنید.

 

20. همکاری با تاثیرگذاران توییتر

بازاریابی تأثیرگذار بر این اصل عمل میکند که مشتریان بالقوه احتمال بیشتری دارد به شخصی که از قبل میشناسند و به آن اعتماد دارند در مقابل یک کسب و کاری که هیچ ارتباطی با آن ندارند، پاسخ مثبت دهد. اگر شما با یک تأثیرگذار مرتبط (میتوانید از آنها برای تبلیغ یک محصول یا پیوستن به یک چت توییتر) شریک شوید، فالوورهای آنها میتوانند به شما نیز بپیوندند.

 

21. جامعه محلی خود را فعال کنید

اگر شما یک کسب و کار کوچک یا متوسط هستید که میخواهید به مخاطب محلی دسترسی پیدا کنید، باید به بحثهای مرتبط در داخل جامعه بپیوندید و دیگر مشاغل محلی را دنبال کنید. حتی برندهای بزرگتر و کسب و کارهای آنلاین میتوانند به منظور جذب افراد محلی، اخبار و محتوای مربوط به مناطق خاص را به اشتراک بگذارند. با اضافه کردن مکان به پروفایل توییتر خود، شروع کنید.

 

22. پخش زنده رویدادها در توئیتر

پخش زنده رویدادها شانس شما برای فعال کردن و مشارکت دادن مخاطب، به نمایش گذاشتن تخصص خود و ارائه ارزش به مخاطب هدف است.

اگر شما در حال برگزاری یا شرکت در یک کنفرانس یا رویداد هستید، میتوانید با استفاده از هشتگ، با افراد در توییتر ارتباط برقرار کنید. این نه تنها به شما کمک میکند با فالوورهای بالقوه جدید در این رویداد ارتباط برقرار کنید، بلکه به افرادی که قادر به شرکت در آن نیستند نیز دسترسی پیدا میکنید.

 

 

23. افراد بیشتری را دنبال کنید

تحقیقات، ارتباط مستقیمی بین تعداد افرادی که دنبال میکنید و تعداد افرادی که شما را دنبال میکنند، نشان میدهد. هنگام دنبال کردن کاربران جدید، مطمئن شوید که آنها مربوط به حوزه کاری شما هستند. اگر مرتبط هستند و حساب توییتر شما پر از پستهایی است که برای آنها ارزشمند است، پس احتمال بسیار زیادی وجود دارد که شما را دنبال کنند. پس از این روش هم میتوان برای جذب فالوور در توییتر بهره گرفت.

 

24. از مخاطبین ایمیل خود، برای یافتن افرادی که قبلا در توییتر میشناختید استفاده کنید

افرادی که از قبل آنها را میشناسید منبع خوبی برای جذب فالوورهای جدید هستند. مخاطبین ایمیل خود را در توییتر آپلود کنید و پروفایلهای آنها را پیدا کنید (اگر آنها این ویژگی را فعال کرده باشند). سپس میتوانید آنها را دنبال کنید و امیدوار باشید هنگامیکه نام کاربری شما را شناسایی کردند، شما را دنبال کنند (به یاد داشته باشید که باید در همه کانالها یکسان و همخوان باشد).

 

25. برای پیدا کردن مخاطب بیشتر از جستجوی توییتر استفاده کنید

جستجوی توییتر میتواند به شما کمک کند که کاربران مربوطه را پیدا کرده و آنها را دنبال کنید. یک موضوع یا کلمه کلیدی را جستجو کنید و روی برگه People در صفحه نتایج جستجو کلیک کنید.

همچنین میتوانید افرادی را دنبال کنید که برندها و کسب و کارهای مشابه یا رقبا را دنبال میکنند. باز هم شانس زیادی دارید که این افراد نیز به دنبال کردن شما علاقمند باشند.

 

 

26. به فالوورهای توییتر کمک کنید فالوورهای بیشتری جذب کنند

منشن کردن و پاسخ دادن به مخاطبان، به شما کمک میکند تا به مخاطبان بیشتری دسترسی پیدا کنید. اینکار میتواند به صورت پاسخ دادن به سوالات، پیوستن به بحث و تحسین یا تایید و… باشد. اینکار میتواند به ایجاد حسن نیت نسبت به برند شما کمک کند و کاربر ممکن است متقابلا این کار را برای شما انجام دهد.

 

27. فالوور تقلبی خریداری نکنید

در حالیکه داشتن تعداد فالوورهای میتواند باعث محبوبیت بیشتری در شبکه های اجتماعی شود، فالوورهای خریداری شده در واقع با شما تعامل نخواهند کرد. چرا؟ آنها ربات هستند و کاربران دیگر ممکن است این را متوجه شوند و اعتماد به برند شما را از دست بدهند و شما را از داشتن فالوورهای جدیدی که ممکن است مشتری شوند، محروم کنند.

 

 

28. به تمام کامنتها و منشن ها پاسخ دهید

پاسخ دادن به افرادی که در توییتر هستند، نشان میدهد که حساب شما فعال و پاسخگوست و ارزش دنبال کردن را دارد. این روش بهترین شیوه برای برقراری ارتباط با افراد است. 

 

29. جستجوی کلمات کلیدی را تنظیم کنید

بسیاری از افرادی که در مورد برندها در شبکه های اجتماعی صحبت می کنند فراموش میکنند که کاربری آنها را تگ گذاری کنند. برای اطمینان از این که هیچ منشنی را از دست ندهید، جستجوی کلمات کلیدی را در داشبورد مدیریت شبکه های اجتماعی خود تنظیم کنید.

 

30. پیوستن به ترندها و هشتگهای مرتبط

در هشتگهای محبوب و معروف توییتر مانند هشتگ FF (اختصاری Follow Friday)، شرکت کنید. یک راه عالی برای کمک به فالوورهاست تا فالوورهای خود را بیشتر کنند و همچنین ممکن است شما جزیی از این هشتگ آنها شوید.

 

 

31. یک منبع اطلاعات قابل اطمینان باشید

برای بسیاری از صنایع مانند خدمات مالی، املاک و مستغلات و یا آموزش عالی، معتبر و قابل اعتماد بودن یک معیار کلیدی برای موفقیت است. به مخاطبین خود کمک کنید تا مشکلات خود را حل کنند و آنها را آگاه و سرگرم کنید و اعتماد آنها را به دست آورید. وقتی اینکار را میکنید، روش جذب فالوور در توییتر خود را تغییر دادید در نتیجه سرعت افزایش فالوورهای خود به صورت ارگانیک را شاهد خواهید بود.

 

32. به گفتگوها و مکالمات مرتبط بپیوندید

توییتر نه تنها برای انشار پیام، بلکه برای مکالمات نیز هست. اگر میخواهید خودتان یا برند خود را به عنوان یک متخصص قابل اعتماد یا رهبر فکر حوزه خود معرفی کنید، با ارائه دیدگاههای ارزشمند یا محتوایی در راستای بحث مورد نظر در مکالمات و مباحث حوزه خود شرکت کنید. از شنود اجتماعی (Social Listening) برای پیدا کردن افرادی که درباره چیزهایی صحبت می کنند که برای شما و مخاطبان شما اهمیت دارد، استفاده کنید.

 

33. ایجاد لیست توییتر

لیست توییتر یکی دیگر از راههای عالی برای کشف مکالمات مربوط به کسب و کار شما است و سپس از آن مکالمات برای ارتباط با کاربران مرتبط که از دنبال کردن شما سود میبرند، استفاده کنید. شما میتوانید لیست خود را ایجاد کنید (و آنرا به صورت عمومی یا خصوصی تنظیم کنید) یا لیست عمومی که شخص دیگری ایجاد کرده را دنبال کنید. استخراج لیست دیگر افراد برای مخاطبان بالقوه جدید نیز راه خوبی برای رشد و پیشرفت شماست.

 

 

34. ایجاد یا حضور در چت توییتر

پیوستن یا تشکیل چت توییتر یک راه عالی برای رشد اجتماعی شماست. با استفاده از هشتگ (در Hootsuite از هشتگ HootChat استفاده میشود)، کاربران در یک تاریخ و زمان معین برای بحث در مورد یک موضوع، حوزه یا مباحث روز به چت می پیوندند. اگر اینکار به طور صحیح انجام شود، این چت ها ارتباط عمیق بین شرکت کنندگان و برندها ایجاد میکند. همچنین میتوانند دسترسی شما در توییتر را افزایش دهند که به جذب مخاطب جدید کمک میکند.

 

 

35. بهترین محتوای خود را مجددا به اشتراک بگذارید

برای ایجاد محتوای عالی، زمان و پول لازم است، بنابراین ارزش آن را دارد که حداکثر استفاده را از آن محتوا داشته باشید. اگر محتوایی دارید که به طور گسترده ای به اشتراک گذاشته شده و موفق بوده است، دوباره آن را به اشتراک بگذارید تا در دسترس افراد جدید قرار بگیرند. فقط باید با ظاهر و فرمت مختلف از آن استفاده کنید.

 

36. عناوین و سرفصلها، تصاویر و متنهای مختلف را امتحان کنید

اکثر بازاریابان با تست A/B آشنا هستند. در این تست با آزمایش تغییرات کوچک در موارد مربوط به بازاریابی موثرترین گزینه را پیدا میکنید.

تستهای A/B شبکه اجتماعی نیز به همین شیوه عمل میکنند. شما در توییتر میتوانید با ارسال دو توییت با تغییرات جزئی تستها را انجام دهید. با تیتر، متن یا تصویر متفاوت. انجام این کار به شما کمک میکند تا سلایق فالوورهای خود را بشناسید و سپس میتوانید توییتهای خود را بهینه سازی کنید و فالوورهای بیشتری جذب کنید.

 

37. مسابقه “فالو کنید و برنده شوید” را اجرا کنید

رقابت توییتری “فالو کنید و برنده شوید”، مورد توجه برندهاست زیرا افراد به راحتی میتوانند وارد این مسابقه شوند. اینکه از افراد بخواهید برای برنده شدن یک جایزه عالی شما را دنبال کنند، تقریبا ورود طرفداران جدید را تضمین میکند. فقط مطمئن شوید که بعد از پایان مسابقه، با ارائه محتوای باکیفیت آنها را نگه دارید تا آنها را درگیر کرده و مطمئن شوید که شما را آنفالو نمیکنند.

 

38. از طریق تبلیغات توییتر حساب کاربری خود را تبلیغ کنید

برای جذب فالوور در توییتر ، اجرای کمپین تبلیغاتی بهترین گزینه است. با حسابهای تبلیغی، پروفایل شما در تایم لاین فالوورهای بالقوه که با پروفایل مخاطبان هدف شما همخوانی دارند و همچنین در پیشنهادات “چه کسی را دنبال کنید” و نتایج جستجو نمایش داده میشود.

 

39. از قدرت کارکنان خود استفاده کنید

کاربران به دیگر افراد حقیقی که آنها را میشناسند، بیشتر اعتماد میکنند، به همین دلیل توصیه های دوستان و همکاران اغلب وزن بیشتری نسبت به یک پیام از یک کسب و کار دارد. با کمک مشارکت کارکنان خود و تشویق آنها به تقویت پیام شرکت خود در توییتر، میتوانید میزان دسترسی خود را افزایش دهید و با استفاده از تغییر روش جذب فالوور در توییتر ، فالوورهای جدید کسب کنید. 

 

40. از الگوریتم توییتر به نفع خود استفاده کنید

وقتی وارد سیستم میشوید، توئیتهایی که بالای تایم لاین خود می بینید به طور تصادفی آنجا نیستید. متخصصان زیاد و مجربی برای طراحی این الگوریتم ساعتها زمان صرف میکنند. جالب است بدانید که روزانه حدود 500 میلیون توییت در جهان ارسال میشود.

 

در واقع، الگوریتمی وجود دارد که در پس زمینه کار میکند تا برای افراد مناسب ترین محتوا را ارائه کند. شناخت عمیق الگوریتم توییتر به شما کمک میکند بهترین روش جذب فالوور در توییتر انتخاب کرده و از این الگوریتمها استفاده بهینه داشته باشید.

 

41. تجزیه و تحلیل توییتر را بررسی کنید

مهمترین بخش استفاده از این ایده ها در عمل، تست و محاسبه آنها است. این تنها راهی است که واقعا میتوانید بدانید که کدامیک برای کسب و کار شما بهتر عمل میکنند در نتیجه بهتر میتوانید روی تلاشهای خود تمرکز کنید.

 

استفاده از تجزیه و تحلیل توییتر به شما اجازه تعیین دقیق استراتژی توییتر خود برای کمک به جذب مخاطبان جدید را میدهد.

 

منبع:sonetinfo.com

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه های کامپیوتر و اینترنت(گرافیک، موبایل و کامپیوتر جیبی، اختراعات جدید، ترفندها و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------