نماینده مجلس با انتقاد از سرعت پایین اینترنت: اپراتورهای تلفن همراه متناسب با مبالغ دریافتی خدمات ارائه نمی‌کنندقیمت اینترنت،اخبار تکنولوژی،خبرهای تکنولوژی
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به ضرورت شفاف‌سازی وزارت ارتباطات و فناوری درباره گرانی تعرفه اینترنت، گفت: مردم هزینه خدمات دریافتی را پرداخت می‌کنند اما اگر وزارت ارتباطات به دنبال افزایش قیمت تعرفه اینترنت است، باید خدمات جدیدی نیز تعریف کند یا کیفیت ارتقا یابد در غیر این صورت نوعی گرانفروشی و کم فروشی رخ داده است.

لطف اله سیاه کلی در گفت‌وگو با خانه ملت درباره گرانی اینترنت، گفت: هرچند وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و معاونان وی معتقدند که قیمت اینترنت افزایش پیدا نکرده اما اپراتورها نرخ اینترنت را افزایش داده‌اند.

 

نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات باید به موضوع افزایش قیمت اینترنت ورود کند، افزود: این وزارتخانه باید درباره قراردادها با اپراتورها اطلاع‌رسانی کند تا مشخص شود که تصمیم اپراتورها درباره افزایش اینترنت قانونی یا غیرقانونی است که به نظر می‌رسد این تصمیم در چارچوب قوانین صورت نگرفته باشد.

 

وی با اشاره به اینکه وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات باید درباره روند افزایش قیمت اینترنت شفاف‌سازی کند، اضافه کرد: مردم از گرانی اینترنت و کاهش سرعت آن برداشت‌های مختلفی مانند فیلترینگ و کاهش پهنای باند دارند درحالیکه گرانی اینترنت ارتباطی با فیلترینگ و کاهش پهنای باند ندارد و مربوط به عملکرد اپراتورها است.

 

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با بیان اینکه وزیر ارتباطات باید پاسخگوی کیفیت نامناسب اینترنت نیز باشد، تصریح کرد: مردم هزینه خدمات دریافتی را پرداخت می‌کنند اما اگر وزارت ارتباطات به دنبال افزایش قیمت تعرفه اینترنت است، باید خدمات جدیدی نیز تعریف کند یا کیفیت ارتقا یابد در غیر این صورت نوعی گرانفروشی و کم فروشی اتفاق افتاده است.

 

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به کیفیت نامطلوب اینترنت در ایران، بر ضرورت نظارت دقیق بر فعالیت و عملکرد اپراتورها به منظور رفع ایرادات احتمالی تاکید کرد.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه های کامپیوتر و اینترنت(گرافیک، موبایل و کامپیوتر جیبی، اختراعات جدید، ترفندها و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------