توقیف ۷ میلیون دلار از دارایی‌های گوگل در روسیهتوقیف دارایی روسیه در گوگل،اخبار تکنولوژی،خبرهای تکنولوژی
دادگاهی در روسیه دستور توقیف ۷ میلیون دلار از دارایی‌ها گوگل را صادر کرد.

به گزارش صداوسیما به نقل از رویترز، منابع خبری اعلام کردند دادگاهی در مسکو دستور توقیف ۵۰۰ میلیون روبل (برابر با هفت میلیون دلار) از دارایی‌ها و وجوه شرکت گوگل را در روسیه صادر کرد.

 

بر اساس گزارش‌های منتشر شده، صدور این دستور در جریان پرونده‌ای حقوقی است که موضوع آن، محدودیت‌های اعمال شده گوگل علیه شبکه‌های یوتیوب شرکت‌های تلویزیونی مهم است. گوگل تاکنون به درخواست‌ها برای اظهار نظر در این باره پاسخ نداده است.

 

خبرگزاری‌های روسیه در این باره گزارش دادند موضوع این پرونده، مربوط به شرکت رسانه‌ای گازپروم به نام «تلویزیون جی پی ام انترتینمنت» است که در شکایت خود، خواستار برقراری دوباره دسترسی به حساب کاربری یوتیوب این شبکه شده است.

 

یوتیوب، که رسانه‌های دولتی روسیه را در سرتاسر جهان مسدود کرده است، از جانب نهاد‌های تنظیم ارتباطات روسیه و سیاستمداران این کشور تحت فشار شدید قرار دارد.

 

روسیه همچنین برخی دیگر از شرکت‌های اینترنتی خارجی را مسدود کرده است که از جمله آن‌ها می‌توان به «متا پلتفورمز»، فیسبوک و اینستاگرام اشاره کرد. این اقدام روسیه در تلاش برای کنترل جریان اطلاعات در پی اعزام نیرو به اوکراین است. یوتیوب همچنان در روسیه قابل دسترسی است.

 

خبرگزاری اینترفکس به نقل از دادگاه داوری مسکو اعلام کرد: ادعای تلویزیون جی پی ام انترتینمنت درباره اقدامات موقتی که در حال انجام است، مورد تایید قرار دارد.  در ادامه گزارش این خبرگزاری آمده است این اقدامات متشکل از "توقیف وجوه (از جمله مبالغ نقدی است که به حساب‌های بانکی واریز می‌شود) و همچنین همه اموال و دارایی‌های منقول و نامنقول گوگل است که جمع ارزش آن‌ها به ۵۰۰ میلیون روبل بالغ می‌شود. "

 

خبرگزاری ریا نیز در گزارشی اعلام کرد دادگاه، ادعا‌های پیشین توسط تلویزیون جی پی ام انترتینمنت را در تاریخ ۱۳ آوریل رد کرده است. گازپروم مدیا، صاحب چندین رسانه اجتماعی مهم و شبکه تلویزیونی بزرگ در روسیه است، که برخی از آن‌ها از خروج و مسدود شدن شرکت‌های اینترنتی خارجی سود کلانی برده اند.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه های کامپیوتر و اینترنت(گرافیک، موبایل و کامپیوتر جیبی، اختراعات جدید، ترفندها و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------