سیگنال جدید برای گرانی گوشی موبایل ,اخبار تکنولوژی ,خبرهای تکنولوژی
تعرفه واردات گوشی های بالای ۶۰۰ دلار طبق مصوبه جدید مجلس در لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ افزایش پیدا کرد که همین موضوع می‌تواند افزایش قیمت‌ها را به همراه داشته باشد.

به گزارش گجت نیوز؛ بر اساس مصوبه جدیدی که در مجلس شورای اسلامی در لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ به تصویب رسیده، تعرفه واردات موبایل های بالای ۶۰۰ دلار از ۱۲ درصد به ۱۵ درصد افزایش پیدا کرد. البته در این مصوبه آمده است این تعرفه حداقل ۱۵ درصد تعیین شده و به همین احتمال دارد تعرفه واردات برخی از مدل‌ها بیشتر از ۱۵ درصد محاسبه شود.

 

علاوه بر این، تعرفه واردات گوشی در سایر رویه‌ها نیز قرار است در سال آینده دو برابر محاسبه شود. در همین راستا وزارت امور اقتصادی و دارایی (گمرک) وظیفه دارد منابع حاصل از اجرای این حکم را به ردیف درآمدی ۱۱۰۴۱۰ با هدف حمایت از تولید گوشی های هوشمند داخلی و صنعت میکروالکترونیک واریز کند. همچنین واردات موبایل از مناطق آزاد تجاری و صنعتی نیز مشمول این حکم خواهد شد.

 

در حالی که طی روزهای گذشته قیمت گوشی های موبایل به دلیل کاهش واردات، افزایش نرخ ارز و ممنوعیت واردات آیفون ۱۴ روند افزایشی پیدا کرده است، اکنون با افزایش این تعرفه‌ها نیز به‌زودی قیمت این کالاها در بازار باز هم افزایش پیدا خواهد کرد.

 

 

تازه های کامپیوتر و اینترنت(گرافیک، موبایل و کامپیوتر جیبی، اختراعات جدید، ترفندها و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------