ایلان ماسک منتقدانش را اخراج کرد! ,اخبار تکنولوژی ,خبرهای تکنولوژی
شرکت فضایی "اسپیس ایکس"(SpaceX) چند نفر از کارکنانی را که در تهیه و انتشار نامه‌ای در انتقاد به رفتار "ایلان ماسک"(Elon Musk)، بنیانگذار و مدیر عامل این شرکت نقش داشتند، اخراج کرده است.

به گزارش ایسنا و به نقل از اسپیس، خبرگزاری "ورج" گزارش داده است که این نامه در یک کانال داخلی "تیم‌های مایکروسافت اسپیس‌ایکس"(SpaceX Microsoft Teams channel) منتشر و به دست بیش از ۲۶۰۰ کارمند رسیده است. این نامه، رفتار "ماسک" را در توییتر و دیگر پلتفرم‌های عمومی محکوم می‌کند و آن را "منبع مکرر حواس‌پرتی و خجالت برای ما، به‌ویژه در هفته‌های اخیر" می‌داند.

 

این نامه توجه زیادی را از جمله در داخل دفاتر اجرایی اسپیس ایکس به خود جلب کرد. "نیویورک تایمز" در روز جمعه در گزارشی نوشت که این شرکت تا بعدازظهر روز گذشته، برخی از افراد مسئول در نوشتن و ارسال نامه را اخراج کرده است.

 

"تایمز" به گفتگو با سه کارمند اسپیس ایکس که می‌خواستند نامی از آنها فاش نشود و ایمیلی که از طرف "گوئین شاتول"(Gwynne Shotwell) رئیس این شرکت به کارمندان ارسال شده بود اشاره کرد و نوشت: "شاتول" در این ایمیل نوشته است که اسپیس ایکس "تعدادی از کارمندان مرتبط با این نامه" را اخراج کرده است.  

 

"شاتول" افزود: نامه، درخواست‌ها و روند کلی آن باعث ناراحتی و یا عصبانیت کارمندان  شده است زیرا این نامه آنها را تحت فشار قرار می‌دهد تا چیزی را امضا کنند که منعکس کننده نظرات آنها نیست. ما کارهای حیاتی زیادی داریم که باید انجام دهیم و نیازی به این نوع فعالیت‌ها نداریم.

 

به گفته‌ی "تایمز"، مشخص نیست چند کارمند به دلیل دست داشتن در انتشار این نامه اخراج شده‌اند. "رویترز" نیز گزارش داد که به گفته‌ی "دو نفر از افراد آشنا با این موضوع"، دستکم پنج نفر اخراج شده‌اند. هر دو رسانه گفتند که "اسپیس‌ایکس" هنوز به درخواست‌ها برای اظهار نظر در مورد نامه و اخراج‌های مربوط به آن پاسخ نداده است.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------