امکان پذیرش دریافت پول در آیفون برای فروشنده‌ها فراهم شداپل ,اخبار تکنولوژی ,خبرهای تکنولوژی
اپل سرویس جدیدی را راه اندازی کرد که به شرکتهای کوچک اجازه می‌دهد پرداختهای مشتریان را در آیفونهای خود بدون نیاز به سخت افزار اضافی مستقیما بپذیرند. 

به گزارش ایسنا، این شرکت از سال ۲۰۲۰ که حدود ۱۰۰ میلیون دلار برای استارتاپ کانادایی "موبی ویو"  (Mobeewave) پرداخت کرد، سرگرم کار روی این قابلیت جدید بود. این استارتاپ فناوری را برای تلفنهای هوشمند طراحی کرده بود تا پرداختها را با برداشت از کارت اعتباری دریافت کنند. این سیستم احتمالا از تراشه NFC (ارتباطات میدان نزدیک) َآیفون استفاده می کند که در حال حاضر برای Apple Pay استفاده می شود.

 

کسب و کارهای کوچک در حال حاضر برای پذیرش پرداختها در یک آیفون، باید از پایانه‌های پرداخت استفاده کنند که به یک تلفن وصل بوده یا از طریق بلوتوث به تلفن متصل هستند. اما این قابلیت جدید، آیفون را به یک پایانه پرداخت تبدیل کرده و به کاربران مانند غذابرها و آرایشگرها امکان می دهد پرداختها را با برداشت از یک کارت اعتباری بپذیرند.

 

هنوز معلوم نیست گزینه پذیرش پرداخت تحت سرویس Apple Pay قرار می گیرد یا خیر اما به گفته منابع آگاه، تیمی که روی این قابلیت کار کرده است، در داخل واحد پرداختهای اپل از زمان خرید شرکت "موبی ویو" فعالیت داشته است. همچنین مشخص نیست اپل قصد دارد این قابلیت را به تنهایی عرضه کند یا با شبکه پرداخت فعلی همکاری کند.

 

به گفته منابع آگاه، ممکن است این قابلیت از طریق به‌روزرسانی نرم افزاری در ماه‌های آینده عرضه شود. انتظار می رود این شرکت نخستین نسخه بتای سیستم عامل iOS ۱۵.۴ را در آینده نزدیک عرضه کند و احتمالا نسخه نهایی آن تا بهار برای مصرف کنندگان منتشر خواهد شد.

 

اپل قصد دارد اوایل مارس یا آوریل یک آیفون SE و آی پد ایر با قابلیت ۵G و همچنین یک رایانه مک با پردازنده اختصاصی طراحی خود را عرضه کند. این شرکت در سالهای اخیر تلاشها در حوزه خدمات پرداخت پول را مضاعف کرده و در سال ۲۰۱۹ اپل کارت را در آمریکا راه اندازی کرد.

 

بر اساس گزارش بلومبرگ، آیفون نخستین دستگاهی نیست که از فناوری پذیرش دریافت پول "موبی ویو" استفاده می کند. سامسونگ که پیش از فروخته شدن این استارتاپ به اپل از آن حمایت کرده بود، پذیرش کارت اعتباری در دستگاههای خود را در سال ۲۰۱۹ اجرایی کرده بود.

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه های کامپیوتر و اینترنت(گرافیک، موبایل و کامپیوتر جیبی، اختراعات جدید، ترفندها و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------