تعمیر آیفون‌های مسروقه یا مفقودی ممنوع شد تعمیرکاران اپل,اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی
تعمیرکاران اپل دیگر اجازه ندارند، آیفون‌هایی را تعمیر کنند که به عنوان مسروقه یا مفقودی گزارش شده اند. 

به گزارش ایسنا، وب سایت MacRumors گزارش کرد اپل به شعبه ها و تعمیرکاران مجاز خود اطلاعیه ای ارسال کرده و از آنها خواسته است دستگاههایی که در سیستمهای داخلی آنها به سرقت رفتن یا مفقود شدنشان اطلاع داده شده است را برای تعمیر قبول نکنند. این به معنای آن است که تعمیرکاران در هنگام دریافت دستگاه، شماره IMEI آن را در سیستم ثبت دستگاه GSMA چک خواهند کرد.

 

سیستم ثبت دستگاه GSMA یک پایگاه داده جهانی است که در آن می توان شماره IMEI دستگاه را ثبت و وضعیت آن را مشخص کرد. مثلا اعلام شود که دستگاه مفقود شده، به سرقت رفته یا با کلاهبرداری تصرف شده است. این اقدام سیاست فعلی اپل برای عدم تعمیر دستگاههایی را توسعه می دهد که مالکان آنها نتوانسته‌اند قابلیت "آیفون من را پیدا کن" (Find My iPhone) را غیرفعال کنند. همچنین افراد را از خرید دستگاههای دست دوم خارج از منابع رسمی و مجاز بازمی دارد. فقط افراد می توانند به فروشگاههای تعمیری مراجعه کنند که به معتبر بودن مشخصات دستگاه اهمیتی نمی دهند.

 

بر اساس گزارش وب سایت انگجت، آیفون اپل طی سالهای اخیر گران‌تر شده و این مسئله باعث رونق بازار گوشیهای کارکرده آیفون شده است. بلومبرگ اخیرا گزارش کرده که اپل سرگرم کار روی یک سرویس اشتراک برای آیفون و محصولات دیگر است تا بدون دریافت یک مبلغ گزاف و تنها با پرداخت هزینه ماهانه، امکان ارتقای مرتب آنها را فراهم کند.

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه های کامپیوتر و اینترنت(گرافیک، موبایل و کامپیوتر جیبی، اختراعات جدید، ترفندها و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023