بیوگرافی آلن ریکمن بازیگر بازیگر مشهور لندنی



جوایز آلن ریکمن, آلن ریکمن, بیوگرافی آلن ریکمن

آلن ریکمن بازیگر و عضو سابق شرکت رویال شکسپیر

 

بیوگرافی آلن ریکمن به همراه داستان زندگی شخصی و عکس 

آلن ریکمن یک بازیگر مشهور و عضو سابق «شرکت رویال شکسپیر» بود. او با بازی در نقش «Le Vicomte de Valmont» در «Les Liaisons Dangereuses» به شهرت رسید. او که یک بازیگر با استعداد تئاتر بود به راحتی تبدیل به یک بازیگر سینمایی شد.

چکیده ای از بیوگرافی آلن ریکمن

نام و نام خانوادگی: آلن سیدنی پاتریک ریکمن

تاریخ تولد: 21 فبریه 1946

محل تولد: همرسمیت ، لندن

پیشه: بازیگر 

نام همسر: ریما هورتون

تاریخ فوت: 14 ژانویه سال 2016

علت فوت: سرطان لوزالمعده

 

بیوگرافی آلن ریکمن 

 

جوایز آلن ریکمن, آلن ریکمن, بیوگرافی آلن ریکمن

عکس های آلن ریکمن  

 

به علت بازی تاثیر گذارش در نقش "هانس گروبر" در فیلم "سخت بمیر" او نزدیک بود که به یک چهره شناخته شده برای شخصیت های منفی تبدیل شود. او دارای بدنی با بازوان قوی نبود و یا چشمان او درخشش خاصی که تداعی گر شرارت است را نداشت اما او یک ویژگی داشت که او را برای بازی در نقش شخصیت های شرور مناسب می کرد.

 

این ویژگی او همان استعداد و مهارت این هنرپیشه بزرگ  بود که تنها با بازی در یک فیلم در نقش یک آدم شرور او را تبدیل به بازیگری کرد که هر بیننده ای با دیدن او به یاد نقش منفی او در فیلم ها می افتاد.

 

او در طول زندگی حرفه ای خود نقش های طنز و عاشقانه ایفا کرد. او همچنین در فیلم‌های تلویزیونی بازی کرد و نقش «گریگوری راسپوتین» در محصول «HBO» «راسپوتین: خدمتکار تاریک سرنوشت» جایزه گلدن گلوب را برای او به ارمغان آورد. او در فیلم «هری پاتر» نقش «سوروس اسنیپ» را بازی کرد. سریالی که محبوبیت او را به عنوان یک بازیگر سینما افزایش داد.

 

دوران کودکی و اوایل زندگی آلن ریکمن

 

بیوگرافی آلن ریکمن, زندگی نامه آلن ریکمن , عکس های آلن ریکمن

عکس دوران جوانی آلن ریمکن در کودکی  

 

آلن ریکمن با نام آلن سیدنی پاتریک ریکمن در 21 فوریه 1946 در همرسمیت، لندن، انگلستان متولد شد. مادرش مارگارت دورین رز و پدرش برنارد ریکمن نام داشت. او یکی از چهار فرزند خانواده بود. زمانی که آلن 8 سال داشت پدرش را از دست داد. از آن پس مادرش مجبور شد مسئولیت بزرگ کردن او و خواهر و برادرانش را به عهده بگیرد. 

 

آلن ریکمن در مدرسه ابتدایی Derwentwater در اکتون تحصیل کرد و در نقاشی آبرنگ و خوشنویسی به برتری رسید. او با بورس تحصیلی به مدرسه عالی Latymer در لندن رفت. اینجا بود که درگیر درام شد. او در "کالج هنر و طراحی چلسی" ثبت نام کرد و به "کالج سلطنتی هنر" رفت. همزمان، او همچنین به عنوان طراح گرافیک برای روزنامه معروف "Notting Hill Herald" شروع به کار کرد.

 

فعالیت حرفه ای آلن ریکمن

 

 جوایز آلن ریکمن, آلن ریکمن, بیوگرافی آلن ریکمن

آلن ریکمن بازیگر هری پاتر

 

او پس از فارغ التحصیلی به همراه دوستانش یک استودیوی طراحی گرافیک به نام «گرافیتی» افتتاح کرد. اگرچه استودیو با موفقیت کار کرد، اما پس از سه سال تصمیم گرفت حرفه بازیگری را دنبال کند.

او در «آکادمی سلطنتی هنرهای دراماتیک» (RADA) تست داد و از سال 1972 تا 1974 در مدرسه نمایشی معتبر شرکت کرد.

 

او پس از فارغ التحصیلی از «رادا» به طور گسترده با چندین گروه تئاتر مجموعه بریتانیایی و گروه های تئاتر تجربی از جمله «رویال کورت تئاتر» کار کرد.

در سال 1978، او نقش «تیبالت» را در نمایشنامه «رومئو و ژولیت» برای «بی‌بی‌سی تلویزیون شکسپیر» بازی کرد که اقتباس تلویزیونی از نمایشنامه‌های ویلیام شکسپیر بود.

 

او در سال 1982 در سریال تلویزیونی بریتانیایی The Barchester Chronicles نقش ‘Obadiah Slope’  را بازی کرد. او برای بازی در این اقتباس تلویزیونی از رمان‌های «بارچستر» اثر آنتونی ترولوپ مورد تحسین قرار گرفت. 

 

رسیدن آلن ریکمن به شهرت

 

جوایز آلن ریکمن, آلن ریکمن, بیوگرافی آلن ریکمن

آلن توانست با ایفای نقش در فیلم Truly, Madly, Deeply معروف شود

 

او در سال 1988 زمانی که برای بازی در نقش آنتاگونیست اصلی «هانس گروبر» در فیلم اکشن «سخت بمیر» انتخاب شد، شانس بزرگی را برای شناخته شدن به دست آورد. بازی او در نقش شخصیت شرور شهرنشین مورد تحسین منتقدان و کارشناسان صنعت سینما قرار گرفت.

 

در سال 1990، او در فیلم فانتزی ‘Truly, Madly, Deeply’ ظاهر شد و در آن نقش "جیمی" را بازی کرد، یک نوازنده ویولن سل که پس از مرگ نابهنگامش به عنوان یک روح به دوست دخترش باز می گردد. فیلم بسیار موفق بود.

او بار دیگر نقش شرور را در فیلم ماجراجویی «رابین هود: شاهزاده دزدان» در سال 1991 بازی کرد. بازی او در نقش «جورج»، کلانتر ناتینگهام، او را بسیار محبوب کرد.

 

بازی آلن ریکمن در فیلم پر جایزه

 

جوایز آلن ریکمن, آلن ریکمن, بیوگرافی آلن ریکمن

آلن ریکمن در طول فعالیت هنری خود توانست افتخارات زیادی را از آن خود کند

 

در همان سال، او در نقش «سینکلر برایانت»، مردی ثروتمند و موفق که همسرش رابطه خارج از ازدواج دارد، در «چشم هایم را ببند» بازی کرد. این فیلم جوایز بسیاری را به دست آورد.

 

او یکی از تحسین ‌شده ‌ترین نقش‌هایش را در سال 1996 به دست آورد، زمانی که برای بازی در نقش «گریگوری راسپوتین» در فیلم تلویزیونی زندگی‌نامه‌ای «راسپوتین: خدمتکار تاریکی سرنوشت» انتخاب شد و برای آن برنده جایزه «پریمتایم امی» شد.

 

بازی آلن ریکمن در فیلم هری پاتر

 

درگذشت آلن ریکمن ، فرزندان آلن ریکمن ، همسر آلن ریکمن

آلن ریکمن یکی از بهترین بازیگران هری پاتر بود

 

اگرچه او تا پایان دهه 1990 یک بازیگر شناخته شده بود، نمودار حرفه ای او در طول هزاره جدید به اوج خود رسید. او در اولین قسمت از مجموعه «هری پاتر»، «هری پاتر و سنگ فیلسوف» در سال 2001، جادوگر و استاد معجون درخشان «سوروس اسنیپ» را به تصویر کشید.

 

در سال 2002، او دوباره نقش خود را در نقش «سوروس اسنیپ» در «هری پاتر و تالار اسرار» بازی کرد.

بازی او در نقش «سوروس اسنیپ» در سریال بسیار محبوب «هری پاتر» او را بسیار معروف کرد. او در ادامه به ایفای نقش در فیلم های «هری پاتر» مانند «هری پاتر و زندانی آزکابان» (2004) و «هری پاتر و جام آتش» (2005) پرداخت.

 

شخصیت «سوروس اسنیپ» یکی از پیچیده‌ترین شخصیت‌های مجموعه «هری پاتر» بود. رنگ واقعی شخصیت هرگز تا آخر فاش نشد. ریکمن دارای کاریزما بود و به نظر می رسد این شخصیت را به کمال نشان دهد.

او در تمام فیلم‌های «هری پاتر» نقش «سوروس اسنیپ» را بازی کرد که آخرین آن «هری پاتر و یادگاران مرگ – قسمت دوم» در سال 2011 بود.

 

آثار آلن ریکمن

 

آلن ریکمن بازیگر ، فیلم های آلن ریکمن ، درگذشت آلن ریکمن

آلن ریکمن توانسته است جایزه فیلم بفتا را در سال 1992 را به دست آورد

 

نقش او در نقش «کلانتر ناتینگهام» شیطان صفت، دشمن اصلی، در فیلم ماجراجویی «رابین هود: شاهزاده دزد» در سال 1991 یکی از نقش های بسیار تحسین شده او بود. این فیلم موفقیت بزرگی بود و بازی او در شخصیت شرور بسیار مورد استقبال قرار گرفت.

معروف‌ترین اثر او به تصویر کشیدن «سوروس اسنیپ»، جادوگر ماهر و استاد معجون‌ها، در مجموعه فیلم‌های «هری پاتر» است. حضور او در مجموعه فیلم های پرطرفدار بر محبوبیت او افزود.

 

جوایز و دستاوردهای آلن ریکمن

 

 فرزندان آلن ریکمن, همسر آلن ریکمن, جوایز آلن ریکمن

آلن ریکمن جایزه گلدن گلوب را با عنوان بهترین بازیگر مرد سال 1997 دریافت کرد

 

او برای بازی در نقش کلانتر ناتینگهام در فیلم «رابین هود: شاهزاده دزد» برنده «جایزه فیلم بفتا» در سال 1992 برای «بهترین بازیگر نقش مکمل مرد» شد.

او در سال 1996 برای بازی در نقش «گریگوری راسپوتین» در «راسپوتین: خدمتکار تاریکی سرنوشت» برنده «جایزه پریمتایم امی» برای «بازیگر نقش اول مرد برجسته – مینی سریال یا فیلم» شد. برای همین نقش، جایزه گلدن گلوب را برای بهترین بازیگر مرد در سال 1997 از آن خود کرد.

 

زندگی شخصی و ازدواج آلن ریکمن

 

فیلم های آلن ریکمن, درگذشت آلن ریکمن, فرزندان آلن ریکمن

تصویر آلن ریکمن در کنار همسرش ریما هورتون

 

او در دانشگاه کینگستون با خانم ریما هورتون مشاور حزب کارگر و استاد اقتصاد رابطه داشت. آلن ریکمن در یک مراسم خصوصی در سال 2012 با هورتون ازدواج کرد. آنها هیچ فرزندی نداشتند. آلن ریکمن در 14 ژانویه 2016 بر اثر سرطان در سن 69 سالگی در لندن درگذشت.

او از برچسب زدن به عنوان بازیگری که فقط می تواند شخصیت های منفی را بازی کند متنفر بود.

بازی در نقش «سوروس اسنیپ» تنها پس از رد شدن توسط بازیگر تیم راث به او پیشنهاد شد.

 

فهرست برخی از بهترین آثار آلن ریکمن

 Die Hard (1988) Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2 (2011) 
 Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (2004) Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1 (2010) 
 Harry Potter and the Sorcerer's Stone (2001) Harry Potter and the Goblet of Fire (2005) 
 Harry Potter and the Order of the Phoenix (2007) Harry Potter and the Half-Blood Prince (2009) 
Harry Potter and the Chamber of Secrets (2002)  Sense and Sensibility (1995) 

 

 

جوایز آلن ریکمن, آلن ریکمن, بیوگرافی آلن ریکمن

تصویر آلن ریکمن

 

گردآوری : بخش بازیگران بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------