بیوگرافی بهروز بقایی + تصاویر بهروز بقاییبهروز بقایی بیوگرافی, بهروز بقایی و پرستو گلستانی, بیو گرافی بهروز بقایی وهمسرش

بهروز بقایی بازیگر ایرانی

 

بهروز بقایی بازیگر، نویسنده و کارگردان ایرانی

بهروز بقایی بازیگر، کارگردان و فیلم نامه نویس ایرانی است که در تهران متولد شد. با اینکه او اصالتا تهرانی است اما دبستان و دبیرستان را در شهر های رودسر ، هرزویل و رشت گذراند. بقایی یکی از بزرگترین و شناخته شده ترین های فعال در عرصه هنری است که تاکنون بیش از 30 اجرا فقط در تئاتر داشته است.

چکیده ای از بیوگرافی بهروز بقایی

نام اصلی : بهروز بقایی 

تاریخ تولد : 17 تیرماه 1332

محل تولد : تهران 

پیشه : بازیگر ، کارگردان ، فیلم نامه نویس تلوزیون و سینما

فعالیت : از 1352 تا کنون

 

عکس های بهروز بقایی, زندگینامه بهروز بقایی, بیماری بهروز بقایی

بیوگرافی بهروز بقایی

 

بیوگرافی بهروز بقایی 

بهروز بقایی پس از تولد در سال 1332 در تهران ، تحصیل را در استان گیلان گذراند. او پس از دریافت دیپلم برای تحصیل بازیگری و کارگردانی به تهران رفت ؛ در انجا در دانشکده هنر های دراماتیک تحصیل را ادامه داد و توانست پس از تئاتر به تلوزیون و سینمای ایران وارد شود. 

 

شروع فعالیت بهروز بقایی در سال 1352 رقم خورد. او در سال 52 نمایش "لبخند با شکوه اقای گیل" اجرا کرد و بعد ها در سال 1359 با فیلم سینمایی تاریخ سازان وارد عرصه سینما شد.

بهروز بقایی اثار سینمایی و تلوزیونی زیادی در کارنامه خود دارد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت. همچنین بهروز بقایی همکاری نزدیکی با مسعود سام و بیژن بیرنگ داشته است که هر دو از موفق ترین کارگردان های ایرانی محسوب می شوند.

 

صحبت های بهروز بقایی از خانواداش

 

بیوگرافی بهروز بقایی, بهروز بقایی, بهروز بقایی بیوگرافی

زندگی شخصی بهروز بقایی

 

بهروز بقایی از زندگی خانوادگی خود این چنین می گوید : پدر من در یک شرکت فرانسوی کار می کرد و در ان جا مدیر تدارکات بود. من هم گاهی اوقات با پدرم می رفتم و در انبار چوب بری برای خودم بازی می کردم و لذت می بردم.

هرموقع که پول احتیاج داشتم از پدرم یا مادرم می گرفتیم. با این حال به خاطر می اورم یک روز برنده فوتبال در مدرسه شدم و پدرم یک دوزاری بهم جایزه داد که خیلی برایم لذت بخش بود.

 

پدرم به انشا خیلی اهمیت می داد از طرفی هم یه خطاطی و ادبیات حساس بود و اتفاقا خط خیلی زیبایی هم داشت. بچه های دوران قبل خودشان درس می خواندن و والدین از این بابت زیاد نگران نبودند بر خلاف الان که پدر مادر ها برای درس خواندن پسرشان به زحمت بیوفتند. 

پدرم انسان منطقی بود. مثلا وقتی به او گفتم می خواهم رشته راه ساختمان را تغیر دهم و هنر را انتخاب کنم ، نه تنها اعتراض نکرد بله به من کمک هم کرد.پدرم هیچ وقت ما را مجبور به انجام کاری نمی کرد.

 

ماجرای تنبیه بهروز بقایی توسط پدرش

 

همسر بهروز بقایی, عکس های بهروز بقایی, زندگینامه بهروز بقایی

عکس های بهروز بقایی

 

فقط یکبار توسط پدرم تنبیه شدم. ان ها به خاطر بازیگوشی بود که انجام دادم و خواهرم را در خیابان لاله زار گم کردم. وقتی پدرم این قضیه را شنید عصبانی شد و یک سیلی به من زد. این اولین و اخرین تنبیهی بود که از پدرم داشتم.

ما پچه ها خیلی با پدرمان دوست بودیم و همیشه باهم خطاطی می کردیم حتی باهم کتاب ادبی زیادی میخواندیم و تخته نرد بازی می کردیم.

مسافرت هم می رفتیم و یکی از خاطره انگیز ترین مسافرت هایی که داشتم برای سفری بود که به شمال داشتیم. واقعا آرامش ان را نمی توانم با چیزی مقایسه کنم.

 

جایگاه بهروز بقایی در سینمای ایران

بهروز بقایی از جایگاهش در سینما چنین می گوید : چرا باید همشه گلایه داشته باشیم ؟ من به همینی که هست راضی ام. چیکار می توانم بکنم؟ وقتی کفش می پوشیم و باران می اید ، کفش هایمان خیس می شود دیگر جایه گلیه ای نیست.

 

بیماری قلبی بهروز بقایی 

بهروز بقایی در شب دوشنبه 18 آبان ماه 1388 دچار عارضه قلبی شد و در بیمارستان بستری شد. این در حالی بود که قرار بود نمایش هملت با سالاد فصل را اجرا کند در اصل قبل از ورود به تماشاخانه سنگلج دچار سکته قلبی و مغزی شد.

 

KEYWORDS

متاسفانه بهروز بقایی قبل از اجرای تئاتر هملت با سالاد فصل سکته کرد

 

تصویر یک لحظه ای آن دنیا از زبان بقایی

یکی از بهترین و شگفت انگیز ترین جاهای جهان بودم ، انجا بسیار رنگی بود و من خود را می کشیدم که بروم انجا حتی اینقدر مشتاق شده بودم که یک لحظه ناخودآگاه دستم را انداختم تا سرم و وسایل پزشکی را از خودم جدا کنم. جالب است همه این ها در صدم ثانیه اتفاق افتاد.

 

توضیحات بقایی از وضعیت معیشت بازیگران پیشکسوت

بهروز بقایی می گوید : بسیاری از بازیگران شغل مسافرکشی را انتخاب کرده اند و برخی هم میوه فروشی و بسیار سخت زندگی می کنند. من می گویم کار که عار نیست ولی صحبت انجاست که بعد از سالها فعالیت وقت حمایت مسئولین فرهنگی و هنری نیست؟ 

 

دلیل جدایی بهروز بقایی از خندوانه

بهروز بقایی در ایتم سفرنامه خندوانه با رامبد جوان همکاری می کرد اما طبق گفته خود او قصد دارد خودش در اینده یک برنامه برای گروه کودک و نوجوان در شبکه 2 داشته باشد و به همین دلیل در سری جدید خندوانه حضور نداشته است.

 

بهروز بقایی بیوگرافی, بهروز بقایی و پرستو گلستانی, بیو گرافی بهروز بقایی وهمسرش

بقایی تصمیم دارد برای کودکان و نوجوانان برنامه ای تریب دهد

 

بازیگر فیلم"توی گوش سالمم زمزمه کن" نظرش را درباره رامبد جوان چنین عنوان کرد : رامبد پسر خوبی است ، ما با هم در افتتاحیه شبکه 5 سیما در برنامه "نوعی دیگر" حضور داشتیم. در ان برنامه رامبد به خوبی ایفای نقش کرد.

او همیشه سعی دارد انرژی را مردم و مخاطب منتقل کند به همین خاطر او را خیلی دوست دارم و احترام زیادی برایش قائلم. اگر کارکردن با رامبد برایم خوشایند نبود ، با او همکاری نمی کردم.

 

ازدواج و تشکیل خانواده بهروز بقایی

بقایی همسر سابق پرستو گلستانی می باشد و یک پسر هنرمند نیز به نام بهرنگ دارد. بهرنگ نقاش حرفه ای است و موسیقی را نیز به خوبی می شناسد. بهرنگ می گوید : بهروز بقایی از اینکه پسرش یک هنرمند است احساس غرور می کند.

 

 بهروز بقایی, بهروز بقایی بیوگرافی, بهروز بقایی و پرستو گلستانی

همسر سابق بهروز بقایی ، پرستو گلستانی یکی دیگر از هنرپیشه های ایرانی بود 

 

بهروز بقایی : هنگامی که خبر به دنیا امدن پسرم را دادند در سفر بودم ولی خیلی زود خودم را به بیمارستان رساندم، وقتی رسیدم کاملا گیج شده بودم.

 

بیوگرافی بهروز بقایی, بهروز بقایی, بهروز بقایی بیوگرافی

بهروز بقایی به همراه پسرش بهرنگ بقایی

 

آثار سینمایی بهروز بقایی

به وقت خماری - 1396   سیب و سلما - 1389

 

یک وجب از آسمان - 1387 
 هفت سنگ - 1376

 

 پاییز بلند - 1372

 

پرواز پنجم ژوئن - 1368 
 شناسایی - 1366

 

 تاریخ سازان - 1359

 

 

فیلم های تلوزیونی بهروز مقامی 

 و با تشکر از خانواده رجبی - 1398

 

 روزنه آبی - 1389

 

به کجا چنین شتابان - 1388 
 روزهای زیبا - 1387

 

 غیر محرمانه - 1387

 

شهریار - 1386 
 توی گوش سالمم زمزمه کن - 1385

 

 نیمکت - 1384

 

دیروز ، امروز ، فردا - 1382 
حیات خلوت - 1381   دوستانه - 1379

 

داستان های نوروز - 1379 
پائیز بلند - 1372  اقای حسابی - 1378  شب روباه - 1378 
 هفت سنگ - 1376

 

 تهران 11-595 ج 48 (1375)

 

خانواده رضایت - 1375 
 دنیای شیرین - 1375

 

 نوعی دیگر -1375

 

خانه سبز - 1375 
 ماه مهربان - 1375

 

دزدان مادربزرگ - 1374  همسران -1373 
قصه های بابا - 1372  فراموش خانه - 1370  عطر گل یاس - 1369 
 آلبوم خانوادگی - 1369

 

نیمه تاریک ماه - 1367   کوچک جنگلی - 1363

 

 نهضت های ازادی بخش - 1365

 

 سربدارن - 1363

 

-

 

 

علاوه بر موارد ذکر شده بهروز بقایی بیش از 30 تئاتر نیز اجرا کرده است و یکی دیگر از فعالیت های هنری او گویندگی رادیو بوده است. او اثار بسیاری زیاد دارد که سعی کردیم برای شما تا حد ممکن لیست کنیم.

 

آلبوم تصاویر بهروز بقایی و خانواده اش

 

 زندگینامه بهروز بقایی, بیماری بهروز بقایی, اعتیاد بهروز بقایی

عکس های بهروز بقایی

 

همسر بهروز بقایی, عکس های بهروز بقایی, زندگینامه بهروز بقایی

تصویر بهروز بقایی

 

گردآوری : بخش بازیگران بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------