بیوگرافی حسن زارعی، بازیگر و کارگردان ایرانی+ تصاویر دوران جوانی اشحسن زارعی بازیگر و کارگردان ایرانی

 

حسن زارعی در نوروز 1396و بعد از سال ها دوری از تلويزيون، با بازي در مجموعه تلویزیونی دیواربه دیوار بار ديگر به این تلویزیون برگشت.

نام اصلی: حسن زارعی
زمینه فعالیت: سینما و تلویزیون
ملیت: ایرانی
پیشه: بازیگر، کارگردان
سال‌های فعالیت: از سال ۱۳۵۲

 

حسن زارعی( همچنين معروف به حسن زارع) هنرپیشه و کارگردان ايراني است. حسن زارعی از بازیگرانی است که در مشاغل گوناگون ساخت فیلم حضور داشته است. حسن زارعی جزو نسل طلایی هنرمندان شیرازی در دهه 50به حساب می آید.

 

 حسن زارعی


از کارهای معروف حسن زارعی میتوان به فیلم های سینمایی تنگنا و بوی پیراهن یوسف و سریال های آئینه، مدرس و این خانه دور است اشاره نمود . حسن زارعی در دهه 60شمسی، در کارهای گوناگون عروسکی تلویزیونی بعنوان کارگردان و عروسک گردان ظاهر شد. از معروف ترین کارهای او میتوان به کارگردانی سری سوم مجموعه نمایشی چاق و لاغر در سال 1367اشاره نمود.

 

 عکس های حسن زارعی

 

حسن زارعی در نوروز 1396و بعد از سال ها دوری از تلويزيون، با بازي در مجموعه تلویزیونی دیواربه دیوار بار ديگر به این تلویزیون برگشت.


حسن زارعی در مورد اینکه محبوبیت و شهرت چه قدر برایش مهم است می گوید؛ همیشه از شهرت فراری بودم. می توانستم هنرپیشه معروف و شناخته تری بشوم، ولی این کار را نکردم. مهم، نظر و دیدگاه مخاطب است که به هنرمند شأنیت ميدهد . من سال 56براي تحصیل به تهران آمدم و در دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران به تحصیل پرداختم و بيش ترین تأثير را از هنرمند ارزشمند و بادانشی مانند استاد حمید سمندریان گرفتم.

 

حسن زارعی و دانیال حکیمی در سریال این خانه دور است

 

حسن زارعی در مورد اینکه چرا طی این سالها از عرصه بازیگری دور بوده است می گوید؛ من سال های زيادي را ایران نبودم و این مسأله سبب شد که چند سالی از این عرصه دور باشم. پس از مجموعه « این خانه دور است» با امین تارخ تصمیم گرفتیم که مدرسه بازیگری تأسیس کنیم و نخستین اموزشگاه مستقل بازیگری را راه انداختیم. خيلي از بازیگرهای مشهور امروز در همان اموزشگاه دوره گذراندند، مانند مهتاب کرامتی، رامین راستاد و... پس از گذشت پنج سال از تأسیس اموزشگاه به کشور امارات رفتم. از آن به بعد ديگر جلوی دوربین نرفتم ولی در زمينه کارهای سینمایی و تولیدات در این عرصه در پشت صحنه فعالیت هایی داشتم.

 

عکس دوران جوانی حسن زارعی
 

 تصاویر حسن زارعی

 

فیلم های تلویزیونی حسن زارعی
- مرضیه (١٣٩٨)
- دیوار به دیوار ۲ (۱۳۹۷)
- دیواربه‌دیوار (۱۳۹۶)
- چراغ جادو (۱۳۸۰)
- آی آدما (۱۳۷۹)
- حکایت میرزا یحیی (۱۳۷۴)
- این خانه دور است (۱۳۷۰)
- مهر و ماه (۱۳۶۹)
- تهران ۵۳ (۱۳۶۷)
- مدرس (۱۳۶۵)
- پایان شب سیه (۱۳۶۵)
- آئینه (۱۳۶۴)

فیلم های سینمایی حسن زارعی
- ما همه با هم هستیم (۱۳۹۷)
- نهنگ عنبر ۲ (۱۳۹۵)
- نهنگ عنبر (۱۳۹۳)
- زادبوم (۱۳۸۷)
- آوای زندگی (۱۳۸۷)
- زخم زیتون (۱۳۸۳)
- بوی پیراهن یوسف (۱۳۷۴)
- کلاه‌ قرمزی و پسرخاله (۱۳۷۳)
- جای امن (۱۳۷۲)
- زنگ‌ها (۱۳۶۴)
- تنگنا (۱۳۵۲)

 

گردآوری: بخش بازیگران بیتوته

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------