بیوگرافی و عکس های ویلم دفو هنرپیشه ی معروف آمریکاییویلم دفو در نقش جوکر, ویلم دفو بازیگر, فیلم های ویلم دفو

ویلم دفو هنرپیشه ی آمریکایی معروف 

 

بیوگرافی کامل ویلم دفو (Willem Dafoe) از کودکی تا به امروز

ویلم دفو متولد 22 ژوئیه 1955 در اپلتون واقع در ایالات متحده آمریکا می باشد. وی در عرصه های مختلف اعم از بازیگری، مدلینگی، هنر پیشگی و صدا پشگی مشغول فعالیت است. ویلم دفو به موجب ایفای نقش در فیلم های دروازه ابدیت و پروژه فلوریدا دو مرتبه نامزد جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد شده است. 

چکیده ای از بیوگرافی ویلم دفو 

نام اصلی: ویلیام جیمز دفو 

تاریخ تولد: 22 ژوئیه 1955

محل تولد: اپلتون واقع در ایالات متحده آمریکا

حرفه: هنرپیشه بازیگری

 

فیلم های ویلم دفو, همسر ویلم دفو, اینستاگرام ویلم دفو

عکس ویلم دفو بازیگر

 

بیوگرافی کامل ویلم دفو 

ویلم دفو زاده 22 ژوئیه 1955 میلادی در شهر اپلتون، متعلق به ایالت ویسکانسین واقع در ایالات متحده آمریکا می باشد. ویلم دفو در خانواده ای پر جمعیت به دنیا آمد. وی 6 خواهر و برادر دارد. پدر او جراح و مادرش پرستار بوده اند.

 

در دوره دبیرستان نام وی از ویلیام جیمز دفو به ویلم ملقب شد. در این دوره، ویلم یک مرتبه به موجب ساخت فیلم پورن گرافی از مدرسه اخراج شد. 

پس از اتمام دبیرستان، برای تحصیل در عرصه نمایش نامه نویسی وارد دانشگاه ویسکانسین در میلواکی شد. حدود یک سال و نیم پس از ورود به دانشگاه قرارگیری در گروه تئاتر آزمایشی اکس شد و از دانشگاه انصراف داد. 

 

سپس در سال 1976 به پرجمعیت ترین شهر آمریکا، نیویورک نقل مکان کرد و برای فراگیری علوم گروه تئاتر آوانگارد پرفورمنس گروپ تحت مربی گری ریچارد شکنر آماده شد.

وی در دوران شرکت در تئاتر با یک دختر به نام الیزابت لکامپ وارد رابطه عاشقانه شد.

 

الیزابت به همراه یک رمان نویس و هنرپیشه به نام اسپالدینگ گری، ریچارد شکنر را از گروه بیرون کردند، سپس گروه ووستر را شکل دادند و  ویلم دفو را به جای ریچارد به گروه دعوت نمودند. ویلم دفو تا دهه 2000 میلادی با گروه ووستر به مشارکت پرداخته است. 

 

ویلم دفو در عرصه بازیگری، مدلینگی، هنر پیشگی و صداپشگی نبوغ سرشار خود را به نمایش گذاشته است. ویلم دفو تا سال 2021 چهار مرتبه نامزد دریافت جایزه اسکار و سه جایزه گلدن گلوب شده است. وی با فیلم سازان برجسته ی آمریکایی نظیر وس اندرسون، آبل فرارا، پل شریدر، جولیان اشنابل و لارس فون تریر به همکاری پرداخته است. 

ویلم دفو در سال 2018 میلادی در جشنواره بین المللی فیلم برلین، خرس افتخاری را به موجب فعالیت هنری طولانی دریافت کرد. 

 

بیوگرافی ویلم دفو, عکس های ویلم دفو, زندگی نامه ویلم دفو

ویلم دفو تا دهه 2000 میلادی با گروه ووستر به مشارکت پرداخته است

 

آغاز فعالیت ویلم دفو

ویلم دفو در سال 1980 میلادی با ایفای نقش در فیلم سینمایی «دروازه بهشت» وارد قاب صدا و سیمای آمریکا شد. این فیلم با ژانری حماسی و وسترن تحت کارگردانی مایکل چیمینو به تولید رسیده است. ویلم دفو در راستای تولید این فیلم سینمایی در نقش "ویلی" ظاهر شد.

 

حدود دو سال پس از تجربه ی نخست بازیگری، از ویلم دفو در خصوص ایفای نقش در فیلم سینمایی «بی عشق» دعوت شد. این فیلم در سال 1982 میلادی به کارگردانی کاترین بیگلو تولید شده است. ویلم دفو در فیلم بی عشق نقش پسری به نام ونس را بر عهده داشته است. 

نخستین نامزدی اسکار دفو به عنوان بهترین بازیگر نقش مکمل مرد به بازی در نقش گروهبان الیاس گوردون در فیلم "جوخه" در سال 1986 اختصاص دارد. 

 

بیوگرافی ویلم دفو, عکس های ویلم دفو, زندگی نامه ویلم دفو

ویلم دفو با فیلم دروازه بهشت وارد صداوسیمای آمریکا شد

 

فعالیت ویلم دفو در دهه 1990 

ویلم دفو در دهه 1990 در فیلم جنایی دیوی لینچ در قلب وحشی با میکلاس کیج و لورا درن همبازی شد. دفو نقش جنایت کاری را بازی کرد که قبل از نشان دادن جنبه تاریک کیج، با شخصیت کیج درگیر دزدی شد.

 

سپس در سال 1991، به همراه دنی گلاور و برد جانسون در فیلم اکشن Flight of the Intruder بازی کرد. محتوای فیلم درباره یک جفت خلبان نیروی دریایی ایالات متحده با بازی دافو و جانسون است. 

 

شخصیت های اصلی فیلم در طی یک نقشه، می خواهند در حمله هوایی غیرمجاز به هانوی شرکت کنند. این فیلم به کارگردانی جان میلیوس، به تولید رسیده است و نقدهای منفی دریافت کرد.

 

بیوگرافی ویلم دفو, عکس های ویلم دفو, زندگی نامه ویلم دفو

ویلم دفو در دهه 2000 در نقش مکمل American Psycho ظاهر شد

 

فعالیت ویلم دفو در دهه 2000

ویلم دفو در دهه 2000 در نقش مکمل American Psycho به عنوان یک محقق خصوصی در حال تحقیق در مورد ناپدید شدن یکی از همکاران پاتریک بیتمن یک بانکدار سرمایه گذاری که رهبری یک دو نفره را بر عهده دارد، ظاهر شد.

 

این چهره سپس در درام جنایی Animal Factory اثر استیو بوشمی، در نقش دافو، یک شیاد کهنه سرباز زندانی بود که یک زندانی جوان را زیر بار خود می گیرد. خوشبختانه این فیلم مورد استقبال مثبت منتقدان قرار گرفت. 

 

ویلم دفو بازیگر, فیلم های ویلم دفو, همسر ویلم دفو

اولین نقش اصلی ویلم دفو در دهه 2010 در درام آخر دنیا آب فرارا بود

 

فعالیت ویلم دفو در دهه 2010

اولین نقش اصلی ویلم دفو در دهه 2010 در درام آخر دنیا آب فرارا بود. وی در این فیلم برای سومین بار با فرارا به همکاری پرداخت. وی در طی ساخت این فیلم نقش پسری را بر عهده داشت که آخرین ساعات زندگی خود را قبل از پایان دنیا با معشوق زیبا روی خود روی زمین می گذارند. 

 

زین پس دفو در درام استرالیایی "The Hunter" به ایفای نقش پرداخت و در نقش یک شکارچی حرفه ای که برای شکار تنها تیلاسین باقی مانده جهان به تاسمانی سفر می کند، ظاهر شد. 

در سال 2011، ویلم دفو برای یک شرکت یونانی ماست به نام Fage به تبلیغات پرداخت. وی همچنین در یک آگهی تبلیغاتی جیم بیم با عنوان "انتخاب های جسورانه" بازی کرد. 

 

اینستاگرام ویلم دفو, ویلم دفو, بیوگرافی ویلم دفو

ویلم دفو  

 

وضعیت تأهل و ازدواج ویلم دفو 

ویلم دفو در سال 1977 با یک کارگردان به نام الیزابت لکامپت وارد رابطه عاشقانه شد. آن ها در سال 1982 صاحب یک فرزند پسر به نام جک شدند. اما متأسفانه پس از 27 سال زندگی مشترک اقدام به جدایی کردند. 

 

ویلم دفو یک سال بعد از جدایی، در تاریخ 25 مارس 2005 با یک فیلم نامه نویس و کارگردان ایتالیایی به نام جیادا کولاگراند ازدواج کرد. دفو به همراه همسرش در فیلم های متعددی اعم از "یک زن" و "او قبل از اینکه نام داشت" با هم به همکاری پرداختند. 

ویلم دفو و جیادا اوقات فراغت را در شهر نیویورک، لس آنجلس و رم تقسیم می کنند. 

 

فیلم های ویلم دفو, همسر ویلم دفو, اینستاگرام ویلم دفو

ازدواج ویلیام دفو با جیادا کولاگراند

 

علاقه مندی های ویلم دفو 

ویلم دفو از تابعیت دو گانه آمریکایی و ایتالیایی برخوردار است. این چهره گیاه خوار است و از مصرف گوشت پرهیز می کند. 

ویلم دفو بر این باور است که یکی از عوامل اصلی نابودی کره زمین، مزرعه حیوانات است. 

علاوه بر این، ویلم دفو به صورت روزانه به انجام فعالیت آشتانگا یوگا می پردازد. 

 

عکس های ویلم دفو  

 

ویلم دفو بازیگر, فیلم های ویلم دفو, همسر ویلم دفو

ویلم دفو در فیلم مرد عنکبوتی ایفای نقش کرده است

 

ویلم دفو بازیگر, فیلم های ویلم دفو, همسر ویلم دفو

ویلم دفو صاحب یک فرزند پسر به نام جک است

 

گردآوری:بخش بازیگران بیتوته 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------