انواع بازی هیجان انگیز با طنابانواع بازی با طناب,انواع بازی هیجان انگیز با طناب,بازی با طناب

انواع بازی با طناب

 

معرفی انواع بازی هایی که میتوان با طناب انجام داد

طناب‌بازی، بازی است که به صورت انفرادی یا گروهی ، با یک طناب، که دو سر آن دسته دارد انجام می‌شود. هم کودکان و سنین بالاتر می توانند از این ورزش لذت ببرند.

انواع طناب‌بازی

پریدن از روی طناب

در حالی که با هر کدام از دستان یک طرف طناب نگه داشته اید طناب را پشت پاشنه پاها نگه دارید و از روی سر به سمت جلو چرخانده آنگاه آن را به سمت پشت پاها بکشید و درست پیش از این که طناب به پنجه هایتان برسد از روی آن بپرید. به تدریج که سرعت چرخش طناب بیشتر می شود این مراحل هم تکرار می شوند .

 

انواع بازی با طناب,انواع بازی هیجان انگیز با طناب,طناب زدن و انواع آن

انواع بازی هیجان انگیز با طناب

 

پریدن از روی طناب متحرک

این نوع طناب بازی بیشتر کودکان  بازی می کنند. طناب را روی زمین به سمت جلو و عقب بجنبانید و از کودک بخواهید بدون تماس با طناب روی آن بپرد به طور متناوب طناب را پایین و به سمت زمین در یک مسیر دایراه ای حدود ۸  فوتی حرکت دهید.

 

انواع بازی با طناب,انواع بازی هیجان انگیز با طناب,بازی و طناب

 بازی با طناب

 

برعکس طناب بزنید

حال وقت این رسیده که تمرینتان را حرفه ای تر کنید و برعکس طناب بزنید. طناب را جلوی پای خود قرار داده و این بار سعی کنید از بالای سرتان طناب را رد کنید. اکنون قبل از این که طناب به پشت پایتان بخورد، از روی آن بپرید.

 

انواع بازی با طناب,انواع بازی هیجان انگیز با طناب,معرفی طناب‌بازی

بازی و طناب

 

جاگینگ

یک شیوه درست طناب زدن است پرش جاگینگ در طناب زدن به صورت یک پا دو پا است یعنی شما با هر بار پرش یک پای خود را تا زانو خم می کنید و در هر بار پرش یک پا طناب را دور پا بچرخانید.

 

پاشنه پاشنه

این حرکت نوعی هماهنگی عضلانی و عصبی است در این حرکت طناب را در پشت خود بگذارید و پا را از قسمت پاشنه صاف کنید و یک پا را جلوتر از دیگری قرار دهید این حرکت نیز به صورت یک پا دو پا است.

 

چرخش کمر

در حرکت چرخش کمر شما حرکت جفت پرشی را انجام خواهید داد این حرکت نیز نیاز به تمرین زیادی دارد و به این گونه است که با چرخاندن طناب شما قسمت پائین تنه و کمر خود می چرخانید و هر بار چرخش به سوی یک قسمت از بدن انجام می گیرد.

 

ضربدری

براي انجام دادن این نوع طناب زنی، تنها کاری که باید انجام دهید جابه جاکردنِ دست های خود بعد از هر بار طناب زدن است. این کار نیاز به تمرین بسیاری دارد تا بتوانید بدونِ برهم خوردنِ تمرین، آن را انجام دهید. یک بار با وضعیت قبلیِ دست ها، طناب بزنید و سپس دست ها را ضربدری کرده و مجددا طناب بزنید.

 

انواع بازی با طناب,انواع بازی هیجان انگیز با طناب,معرفی انواع طناب‌بازی

معرفی طناب‌بازی

 

پرش قیچی کنار

این حرکت به نسبت ساده تر است و شما با دو حرکت ترکیبی پروانه و قیچی میتوانید یک روش درست طناب زدن را استفاده کنید. ابتدا به شکل پروانه پرش می کنید و با پایین آوردن طناب پاهای خود را در حالت قیچی بگذارید و در کنار یکدیگر می گذارید.

 

پرش قیچی جلو

در این حالت باید پاها را به سمت جلو قیچی کنید و در حقیقت پاها در خط صاف جلو قرار می گیرند یک پا را به سمت جلو و دیگری را به سمت عقب بگذارید و به همین صورت طناب را بچرخانید و پاها را جلو عقب کنید.

 

پرش پروانه

در حرکتی ديگر براي طناب زدن باید به شیوه ای برعکس شکل قیچی کنار انجام دهید و با پرش و چرخاندن طناب پاها را به صورت پروانه از یکدیگر باز کنید.

 

پرش زیگزاگ

این حرکت خیلی مانند حرکت اسکی روی برف است و شما با هر بار پرش پائین تنه و کمر خود را به شکل زیگزاگ در کنار خود به حرکت در می آورید. در این حرکت نحوه درست طناب زدن این گونه است که شما باید در یک خط با طناب زدن به کنار حرکت کنید.

 

انواع بازی با طناب,انواع بازی هیجان انگیز با طناب,طناب زدن و انواع آن

معرفی انواع طناب‌بازی

 

گردآوری: بخش سرگرمی بیتوته 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------