انواع بازی با بادکنکانواع بازی با بادکنک, بازی با بادکنک باد شده برای کودکان, طراحی چند بازی کودکانه با بادکنک

بازی با بادکنک برای کودکان

 

بازی با بادکنک باد شده برای کودکان

بازی کردن با بادکنک یکی از بهترین سرگرمی های بچه ها است. بچه ها عاشق بادکنک‌ها هستند، چون آن‌ها رنگارنگ‌ هستند و با قرار دادن کنار هم می‌توانند حتی تاریک‌ترین جاها را هم به مکانی برای سرگرم شدن تبدیل کنند. چنانچه شما هم به دنبال راهی هیجان انگیز برای سرگرم کردن کودکتان هستید، انجام بازی‌های کودکانه با بادکنک می‌تواند مورد مناسبی برای این کار باشد. در ادامه با ما همراه باشید.

جور کردن رنگ بادکنک‌ها 

چنانچه در پی انواع بازی‌های مناسب کودکان و چند بازی کودکانه با بادکنک هستید این بازی می‌تواند ایده‌ای جالبی باشد. برای این بازی به چند بادکنک و دکمه نیاز است. تا ده کودک هم می‌توانند در این بازی شرکت کنند. شیوه بازی به این صورت است که بادکنک‌های رنگی گوناگون را بردارید، آن‌ها را باد کنید و در جاهای مختلف مخفی کنید.

 

دکمه‌هایی با رنگ‌های منطبق با بادکنک‌ها را به بچه ها بدهید و از آن‌ها بخواهید بادکنک متناسب با رنگ دکمه خود را پیدا کنند. کسی که تعداد بیشتری بادکنک همرنگ با دکمه‌های خود پیدا کند برنده است.

 

قدرت بادکنک

در این بازی با بادکنک قدری علم به بازی با بادبادک می افزایید و در آخر کودکان با بعضی فعالیت‌های حرکتی آشنا می‌شوند. این بازی برای فعالیت‌های آموزشی انفرادی و آموزش علت و معلول به کودکان موردی عالی و مناسب است. در این بازی نیاز است توپی سبک مثل توپ پینگ‌پنگ تهیه کنید و آن را روی سطحی صاف بگذارید. آنگاه بادکنک را باد کنید و پس از آن هوای آن را آزاد کرده و توپ را با استفاده از هوا حرکت دهید.

 

انواع بازی با بادکنک, بازی با بادکنک باد شده برای کودکان,بازی با بادکنک

انواع بازی با بادکنک

 

مسابقه به وسیله بادکنک

این بازی کودکانه با بادکنک در مکان باز و با تعداد دو یا چند کودک انجام می‌شود. در این بازی از کودکان بخواهید در خط آغاز بایستند و بادکنک‌ها را میان زانوهای خود بگذارند و بدون انداختن با ترکاندن بادکنک به خط پایان برسند. چنانچه تعداد بسیاری کودک با فضای کم دارید می‌توانید بازی را به طور گروه‌های جدا انجام دهید. همین طور می‌توانید یک آبنبات یا اسباب بازی در بادکنک بگذارید تا ناراحتی ترکیدن بادکنک را از بین ببرد.

 

کشیدن شکلک بر روی بادکنک

این بازی و اسباب‌بازی با بادکنک، یک بازی خلاقانه برای جشن تولد کودکان است. برای انجام آن احتیاج به چند بادکنک و چند ماژیک با رنگ‌های گوناگون دارید. شرکت‌کنندگان این بازی از 2 تا 10 نفر می‌تواند شرکت کنند. شیوه بازی به این صورت است:

 

به هر کودک، یک بادکنک و چند ماژیک بدهید. از آن‌ها بخواهید که انواع گوناگون شکلک‌ها از جمله غمگین، شاد، عصبانی، هیجان‌زده و غیره را بر روی بادکنک بکشد. کشیدن شکلک بر روی بادکنک می‌تواند برای کودکان خردسال چالش‌برانگیز باشد و باعث ترکیدن بعضی از بادکنک‌ها شود. به همین علت حتما چند بادکنک اضافی همراه خود داشته باشید.

 

انواع بازی با بادکنک, بازی با بادکنک باد شده برای کودکان,طراحی چند بازی کودکانه با بادکنک در خانه

طراحی چند بازی کودکانه با بادکنک

 

رنگین کمان بادکنکی

در این بازی کودکانه با بادکنک، کودکان با رنگ‌ها آشنایی پیدا می‌کنند و همین طور از بازی کردن لذت می‌برند. بادکنک‌هایی با رنگ‌های گوناگون تهیه کنید و بادکنک‌های هر رنگ را گروه بندی کنید. آنگاه از کودکان بخواهید آن‌ها را به ترتیب رنگ‌های رنگین کمان به هم وصل کنند و با گذاشتن رشته بادکنک و اتصال آن به پایه ویژه رنگین کمان ایجاد شده را نمایش دهید.

 

پرتاب حلقه هولا هوپ

چند چوب را به فاصله چند متر از هم داخل زمین فرو کنید. به سر هر چوب یک بادکنک که روی آن یک عدد امتیاز نوشته شده است ببندید. سپس به بازیکن‌ها بگویید حلقه هولا هوپ را داخل چوب‌های نصب شده به صورت عمودی در زمین بیاندازند. سپس به هر گروه، بر حسب امتیاز نوشته شده روی هر بادکنک نوک هر چوب امتیاز بدهید. گروه با امتیاز بیشتر برنده است.

 

انواع بازی با بادکنک, بازی با بادکنک باد شده برای کودکان,بهترین بازی های گروهی با بادکنک

بازی با بادکنک

 

بادکنک سورپرایز

در این بازی کودکانه با بادکنک، تعدادی بادکنک تهیه کرده و در آن‌ها تعدادی چیز های کوچک مثل انواع خوراکی‌هایی مانند آبنبات و شکلات‌های کوچک، یادداشت‌ها و اسباب‌بازی‌های ریز و… بگذارید. آنگاه بادکنک‌ها را به بچه‌ها بدهید و از آن‌ها بخواهید آن‌ها را منفجر کنند و جایزه خود را به دست آورند.

 

بازی با ماکارونی و بادکنک

به هر کودک قدری ماکارونی بلند بدهید. یک جعبه بزرگ مقوایی را در وسط اتاق بگذارید و سپس چندین بادکنک دور جعبه بگذارید. زمان را با کرونومتر در حدود 5 دقیقه تنظیم کنید و به کودکان بگویید بادکنک‌ها را بدون استفاده از دست، پا یا دیگر اندام بدن خود داخل جعبه بیاندازند. بچه ها باید تنها با استفاده از رشته ماکارونی بلند این کار را بکنند. پس از آنکه آنها به این نتیجه رسیدند که می‌توانند در دو گروه بازی کنند و بادکنک‌ها را داخل جعبه بگذارند بازی به صورت گروهی ادامه پیدا می کند.

 

انواع بازی با بادکنک, بازی با بادکنک باد شده برای کودکان,بهترین بازی های گروهی با بادکنک برای بچه ها

بهترین بازی های گروهی با بادکنک

 

از زیر پل رد شو

چنانچه این بازی را با دوستانت انجام میدهی، باید سه نفر یا بیشتر باشید. ولی چنانچه با مامان یا بابا بازی میکنی میتوانید دونفری نیز این بازی را انجام دهید. ولی فراموش نکنید هر چقدر بیشتر باشید از این بازی بیشتر لذت می برید. چنانچه با دوستانت بازی میکنی از آنها بخواهید مقابل هم بایستند و دستهایشان را به هم بگیرند تا یک تونل درست شود. بعد تو باید با چند تا بادکنک از توی این تونل رد شوی. هنگامی که رد شدی با یکی از دوستانت تونل درست کن تا نفر بعدی از توی تونلی که شما درست کرده اید رد شود. چنانچه هم با مادر و پدر بازی میکنی میتوانی از آنها بخواهی تا بایستند و پاهایشان را باز کنند تا تو با بادکنکهایت از زیر پای آنها رد شوی.

 

بادکنک را هوا پرتاب کنید

این بازی نوعی بازی کلاسیک بوده و برای تعداد یک یا چند کودک و حتی در خانه قابل انجام است. در این بازی فقط احتیاج است که کودکان بادکنک را در هوا نگه دارند و اجازه ندهند بادکنک با زمین یا اشیاء برخورد کند. برای انجام این بازی حتماً جایی باز و بدون وسایل شکننده و خطرناک در نظر بگیرید. می‌توانید در هنگام بازی از موسیقی‌های هیجان آور هم استفاده کنید.

 

گردآوری: بخش سرگرمی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------