نحوه بازی محلی چوب توپبازی محلی چوب توپ,بازی محلی توپ و چوب ,نحوه بازی محلی توپ و چوب

بازی محلی توپ و چوب

 

شیوه بازی محلی توپ و چوب

این بازی یک بازی محلی به صورت گروهی است. این بازی برای تمرکز در زدن توپ و سرعت عمل در ادامه بازی و قوای جسمانی بسیار مهم است. با یادگیری این بازی هر گروه سعی می کند بازی را به سود خود به پایان برساند. این بازی به صورت مسابقه و امتیاز بندی دارد.

نحوه بازی محلی توپ و چوب

در فضای باز در دو گروه مساوی (حداقل شش نفره) اجرا می شود و ابزار مورد نیاز آن تعدادی توپ پشمی و چوب گردی به قطر پنج سانتیمتر و طول یک متر است.

 

دو نفر سرگروه انتخاب می شوند و این دو سرگروه برای خود یار می گیرند. جایی را به عنوان مکان آغاز بازی معلوم می کنند و در فاصله ۴۰ متری آن، مکانی را به نام دک انتخاب می کنند. آنگاه به شیوه برانداختن معین می کنند کدام گروه باید بازی را شروع کند.

 

بازی محلی چوب توپ,بازی محلی توپ و چوب ,شیوه بازی محلی توپ و چوب

نحوه بازی محلی توپ و چوب

 

گروه برنده، توپ را دراختیار می گیرد و گروه بازنده در داخل زمین می مانند. از گروه بازنده یک نفر به مکان آغاز بازی که گروه برنده از آنجا توپ را پرتاپ می کند، می رود تا توپ را به زننده توپ پاس دهد.

 

بازیکن گروهی که چوب در دستش است، باید توپی را که بازیکن گروه دیگر به او پاس داده است، با چوب بزند و بازیکنان گروه دیگر سعی می کنند بدون آنکه توپ به زمین بخورد آن را در هوا بگیرند. چنانچه موفق شوند جای دوگروه تعویض می گردد.

 

بازی محلی چوب توپ,بازی محلی توپ و چوب ,بازی محلی چوب توپ چگونه است

بازی محلی چوب توپ چگونه است

 

بازیکنی که توپ را با چوب زده است باید به سرعت بدود و خود را به دک برساند و بازگردد. در این فاصله افراد گروه دیگر که توپ را به دست آورده اند، تلاش می کنند او را بزنند که در صورتی که موفق شوند جای دو گروه تغییر میکند. اما چنانچه گروه بازنده نتواند دونده را بزند، نوبت به یک نفر دیگر از افراد همان گروه می رسد که توپ را با چوب بزند.

 

گردآوری: گروه سرگرمی بیتوته

 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------