انواع بازی های دو نفره خانگی جالبانواع بازی های دو نفره خانگی جالب, بازی های دو نفره خانگی جالب, بازی های دو نفره خانگی

بازی های دو نفره خانگی جالب

 

بازی های دو نفره خانگی 

بازی های جالب دونفره با دوست یا همسرتان یا اعضای خانواده‌ صمیمیت بین شما را بیشتر می‌کند. چنانچه بازی های دونفره خانگی را بشناسید، هم سرگرم می‌شوید و لذت می‌برید و هم با روحیات یکدیگر بیشتر آشنا می‌شوید. در این مطلب، تعدادی از انواع بازی‌ های دونفره خانگی را برای شما آورده ایم. با ما همراه باشید.

بازی‌ های دونفره خانگی جالب

گل‌ یا پوچ

قدیمی ترین روش بازی دو نفره خانگی گل یا پوچ این است که شیء کوچکی را ، در دستتان پنهان کنید و طرف روبرو حدس بزند شی ء در کدام دست شماست. چنانچه صحیح بگویید گل به طرف مقابل داده می‌شود و امتیاز به شما می‌رسد. بازی به همین ترتیب ادامه پیدا می‌کند تا یک‌طرف به امتیازی که باهم قرار گذاشته‌اید، برسد. این بازی را گروهی هم می توانید با هیجان بیشتری انجام دهید.

 

انواع بازی های دو نفره خانگی جالب, بازی های دو نفره خانگی جالب,انواع بازی های دو نفره

انواع بازی های دو نفره خانگی جالب

 

پانتومیم

در بازی پانتومیم باید به دو گروه تقسیم شوید. نفر آغاز کننده بازی با ایما و اشاره یک کلمه را توضیح می دهد و طرف مقابل باید آن را حدس بزند. اگر درست حدس زد نفر مقابل پانتومیم را انجام می دهد. بهتر است کلماتی را انتخاب کنید که بشود با ایماواشاره، بازیشان کرد. این بازی را نیز می توان به صورت گروهی بازی کرد.

 

انواع بازی های دو نفره خانگی جالب, بازی های دو نفره خانگی جالب,بازی های جالب دونفره

انواع بازی های دو نفره خانگی

 

اسم فامیل

این بازی با دونفر می توان انجام داد تا هر چند نفر. تنها به قلم و کاغذ احتیاج دارید و صفحه را برای اسم، فامیل، شهر، کشور، غذا، اشیا و … ستون‌بندی کنید.

 

به‌نوبت هرکسی یک حرف را اعلام می‌کند و خودش و بقیه آغاز می‌کنند کلمه‌های مرتبطی را که با آن حرف خاص آغاز می‌شود، زیرستون‌ها می‌نویسند. در این بازی حضور ذهن و سرعت عمل خیلی مهم هست هستند.

 

نخستین نفری که همه ستون‌ها را پر کرد، برگه‌اش را بالا می‌گیرد و «استوپ» کشیده و بلندی می‌گوید و دیگران باید نوشتن را تمام کنند. شیوه امتیازدهی نیز این شکلی است که به جواب‌های درست ۵ امتیاز می گیرند و چناننچه فردی برای یکی از ستون‌ها اسمی منحصربه‌فرد را نوشته باشد که بقیه آن را خالی گذاشته باشند، ۱۰ امتیاز نوش جان می‌کند.

 

این سبک، سنتی‌ترین شکل برگزاری بازی است ولی چنانچه می‌خواهید قدری هیجان و اطلاعات به‌روزتر را همراه بازی کنید، می‌توانید بازی را به طور مثال در ژانر سینما برگزار کنید و سرستون‌هایتان را اسم فیلم، کارگردان، بازیگر و … بگذارید.

 

انواع بازی های دو نفره خانگی جالب, بازی های دو نفره خانگی جالب,روش بازی دو نفره خانگی

 بازی های دو نفره خانگی

 

سودوکو

کتاب‌های سودوکو، خیلی ارزان هستند و می‌توانند ساعت‌ها به پر کردن اوقات فراغت شما کمک کنند. این سرگرمی عالی همینطور برای تقویت ذهن هم موثر است.

 

انواع بازی های دو نفره خانگی جالب, بازی های دو نفره خانگی جالب,بازی های دو نفره خانگی

انواع بازی های دو نفره

 

نقطه‌بازی

یک نفر باید زمین‌بازی را مربعی نقطه باران کند. سپس بازی را شروع کنند. هر فردی سعی می‌کند با خط‌هایی که به‌نوبت می‌کشد، یکی از چهارخانه‌ها را مال خودش کند و هر خانه‌ای را که کامل کرد،  اولین حرف اسم خودش را توی آن خانه می نویسد.

 

فردی که یک‌خانه را تصاحب می‌کند، جایزه دارد که یک خط دیگر نیز بکشد که اگر شانسش خوب باشد و خط قبلی را با زرنگی کشیده باشد، می‌تواند یک‌خانه دیگر را برای خودش کند. آخر بازی که زمین‌بازی حسابی شلوغ شد و دیگر نمی‌شد به خط‌ها اضافه کرد، هر کس تعداد خانه‌های خودش را می‌شمارد. فردی که خانه های بیشتری دارد، برنده است.

 

انواع بازی های دو نفره خانگی جالب, بازی های دو نفره خانگی جالب, بازی های دو نفره خانگی

بازی های جالب دونفره

 

دومینو

تطبیق اعداد و چیدن قطعات بازیِ فکریِ دومینو ساعت‌ها شما و مهمانتان را سرگرم ‌می‌کند. به جز این، تا هنگامی که دومینو فرونریخته، یک سازه زیبا مهمان دکوراسیون خانه خواهد بود.

 

انواع بازی های دو نفره خانگی جالب, بازی های دو نفره خانگی جالب,, بازی های جالب

روش بازی دو نفره خانگی

 

مار و پله

مار و پله نیز یکی دیگر از بازی های دو نفره خانگی جالب و هیجان‌انگیز است که به‌ گونه گروهی نیز می توانید انجام دهید. همه شما این بازی را حتماً در دوران بچگی حتی برای یک‌بار نیز شده انجام داده‌اید.

 

بازی که تنها به مهره‌هایی بارنگ‌های مختلف احتیاج دارد و یک عدد تاس و یک صفحه طراحی‌شده با شماره‌ها و شکل‌هایی از چند مار بازی به این گونه است که هر نفر با رعایت نوبت خود تاس را می‌اندازد و هر عددی که آمد به تعداد همان، خانه‌ها را جلو می رود و چنانچه در خانه‌ای قرار گرفت که دهان مار هست باید به خانه‌ای که دم همان مار است بازگردد و چنانچه به پایین نردبانی رسید باید به خانه برود که بالای نردبان به آن می‌رسد. در ضمن هر فردی بتواند زمان انداختن تاس شش بیاورد دوباره می‌تواند تاس را بیندازد.

 

انواع بازی های دو نفره خانگی جالب, بازی های دو نفره خانگی جالب,بازی های جالب دونفره

بازی های دو نفره خانگی جالب

 

دوز بازی

به قول فرنگی‌ها «ایکس – او»، یک بازی دو نفره خانگی که تنها یک کاغذ و قلم نیاز هست. در کلاسیک‌ترین شکل ماجرا، در یک صفحه جدولی ۳ در ۳ می‌کشید و هر یک از دو طرف یکی از علامت‌های ضربدر یا دایره را برای خودشان انتخاب و سعی می‌کنند یکی از ردیف‌های افقی، عمودی یا قطری را از آن خودشان کنند.

 

سه مستطیل تودرتو بکشید و با چهار خط قطری گوشه‌هایش را به هم متصل کنید. وسط اضلاع نیز باید به هم وصل شوند. دو بازیکن این بار به‌جای خودکار، باید نخود و لوبیا به‌عنوان مهره دستشان بگیرند تا به‌نوبت روی زمین‌بازی بگذارند و بالاخره یکی بتواند مهره‌هایش را روی یک خط کنار هم به‌صف کند. هر فردی بتواند این کار را انجام بدهد، نوبت بعدی به‌عنوان جایزه با اوست.

 

انواع بازی های دو نفره خانگی جالب, بازی های دو نفره خانگی جالب,روش بازی دو نفره خانگی

بازی های دو نفره خانگی

 

فوتبال دستی

چنانچه میز فوتبال دستی دارید، حتماً در دور همی‌های خود این بازی دو نفره خانگی را فراموش نکنید و ساعت ها سرگرم شوید.

 

انواع بازی های دو نفره خانگی جالب, بازی های دو نفره خانگی جالب, بازی های دو نفره

بازی های دو نفره 

 

حدس بزن چیه

به‌نوبت، چشم‌های یکدیگر را ببندید و از فردی که چشم‌هایش بسته است بخواهید با لمس اشیایی که شما انتخاب می‌کنید نام آن‌ها را بگوید. ماهی یخ‌زده، صابون، خیارشور، و… از هر چیزی که به نظرتان جالب است می‌توانید برای این بازی استفاده کنید.

 

حدس کلمات

یکی از جالب‌ترین بازی‌های چند نفره که می‌توان آن را دو نفره یا بیشتر انجام داد، بازیِ حدس حروف تشکیل دهنده یک کلمه یا عبارت است.

 

برای تجربه این سرگرمی جذاب ابتدا یک کلمه را در نظر قرار داده و روی کاغذ به تعداد حروف آن خط تیره (به عنوان جای خالی) می‌کشیم. حال طرف مقابل باید با انتخاب حروف مناسب جا‌های خالی را پر کند تا کلمه آخر را حدس بزند.

 

گردآوری: بخش سرگرمی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------