نحوه بازی سنگ سنگ چلیپا چگونه است؟بازی سنگ سنگ چلیپا,نحوه بازی سنگ سنگ چلیپا,بازی سنگ سنگ چلیپا چگونه است

نحوه بازی سنگ سنگ چلیپا

 

بازی سنگ سنگ چلیپا

بازی سنگ سنگ چلیپا یکی از بازی هایی که در بالا بردن دقت و توجه، قدرت بازنمایی و تقلید، احساس حالات تن و چهره و افزایش قدرت درک چهره ای به ما کمک می کند که در این مطلب شیوه بازی آن را برای شما آورده ایم با ما همراه باشید.

نحوه بازی سنگ سنگ چلیپا

بچه ها در یک صف می ایستند یا به صورت دایره و استاد در پشت سر آن ها حرکت می کند و سنگ ریزه را به گونه ای که کسى متوجه نشود، در دست یکى از بچه ها می گذارد و می گوید "سنگ سنگ چلیپا/نه در زمین نه در هوا!" فردی که سنگ ریزه را در دست دارد، باید پیش از این که دیگران متوجه شوند و او را بزنند، از صف فرار کند و خود را به جایی که قبلاً در خارج از صف تعیین شده، برساند. چنانچه فردی پیش از خارج شدن از صف، او را بزند، او دیگر نمی تواند فرار کند و در صف باقى می ماند.

 

بازی سنگ سنگ چلیپا,نحوه بازی سنگ سنگ چلیپا,بازی محلی سنگ سنگ چلیپا

بازی سنگ سنگ چلیپا چگونه است

 

در صورتی که خود را به مکان مورد نظر برساند، آن وقت استاد، براى هر یک از بازیکنان داخل صف، نامى را انتخاب می کند. سپس، از بازیکن خارج از صف، می خواهد نام بازیکنان را حدس بزند. بازیکن حدس می زند، در صورتی که درست بود، از آن فردی که نام آن را درست حدس زده، از فاصله محلى که ایستاده تا صف، کولى می گیرد. اگر موفق نشد، دو بار دیگر، فرصت حدس زدن دارد، چنانچه در این دو بار نیز نتوانست حدس درستى بزند، مجددا به صف باز می گردد.

 

گردآوری: بخش سرگرمی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------