گل آرايي براي عيادت از بيمار 

گل آرايي براي عيادت از بيمار

 

 

مقدمه :

در اين جلسه يك نوع گل آرايي را كه براي عيادت از بيماران هديه ميبرند آموزش مي‌دهيم. اين نوع گل آرايي يك سبك مدرن است كه معمولاً در آن از گل‌ها و برگهاي كمتري استفاده ميشود.

براي شروع گل آرايي ابتدا سبدي را انتخاب ميكنيم و اسفنجي را در درون آن قرار مي‌دهيم. گل‌هاي اصلي مرغ بهشت و آنتريوم هستند. البته گل‌آرايي چه از نوع سنتي باشد و چه از نوع مدرن به سه نوع الف) گل اصلي؛ ب) گل‌ها و برگ‌هاي خطي؛ و ج) پر كننده‌ها نياز داريم. سپس برگهاي خطي را در پشت گل‌هاي اصلي قرار ميدهيم و فضاي خالي گلآرايي را با گردي پر ميكنيم.

 

گل‌هايي را كه براي عيادت بيمار ميبريم نبايد بوي تند داشته باشند يا اينكه حساسيت در بيمار ايجاد كنند. همچنين رنگ گل‌ها نبايد خيلي تند يا ملايم باشد بلكه گل‌هايي با رنگ شاد هديه مي‌بريم تا براي بيمار نشاط‌آور باشد.

وقتي كه به عيادت بيمار ميرويم معمولاً با خودمان کمپوت و آب ميوه ميبريم كه بهتر است بجاي گذاردن اين وسايل در كيسه، خوردنيها را در كنار سبد گل قرار دهيم. براي عيادت بچه‌ها مي‌توان سبد گل را با شكلات و خوردني‌هاي مورد علاقه‌ي بچه‌ها پر كرد.

در اين نوع گل آرايي نبايد از رنگهاي پاييزي و يا گل آفتاب گردان استفاده بكنيم چرا كه رنگ پاييزي روحيه خوبي براي بيمار نخواهد داشت.

 

* ساخت دسته گل ديگر

گاهي ممكن است عطر و بوي گلي را كه براي بيمار ميبريم، موجب كسالت و ناراحتي بيمار شود. لذا چنين گلي را در محفظهاي قرار مي‌دهيم طوري كه زيبايي دسته گل حفظ شود. براي اين كار ابتدا زرورقي را پهن ميكنيم و گل‌هايي چون رز صورتي، بيد و شمشاد را بر روي آن مي‌چينيم و نيز فضاي بين آن‌ها را با گردي پر ميكنيم (گل‌ها روي رنگ سبز نماي بيشتري دارند) و در نهايت زرورق را دور گل‌ها ميپيچيم و آنرا با روباني تزيين ميكنيم. سعي كنيد در هر فصل از گل‌هاي همان فصل استفاده كنيد.

منبع: هنرکده honarkadeh

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------