قفل دیجیتال کارنX

تازه های هنر در خانه


تزیین ظرف میوه, تزیین ظرف میوه برای میهمانی, تزیین ظرف میوه برای میهمانی و خواستگاری

تزیین ظرف میوه برای میهمانی و خواستگاری

تزیین ظرف میوه تزیین ظرف میوه برای میهمانی مدل ظرف میوه در شیوه چیدن و تزیین میوه ها اثر بسیاری…

آموزش ساخت عروسک فیل با جوراب و پارچهساخت عروسک فیل,ساخت عروسک فیل با جوراب ,ساخت عروسک فیل با پارچه

ساخت عروسک فیل

 

آموزش تصویری ساخت عروسک فیل

شما می توانید عروسک های گوناگونی برای بچه ها خود درست کنید، آموزش های کاملی برای ساخت عروسک جورابی،ساخت عروسک های نمدی،ساخت عروسک پارچه ای،ساخت عروسک با کاموا،ساخت عروسک با چوب بستنی و … وجود دارد که به آسانی می توانید عروسک های مختلفی را برای بچه های خود تهیه و آنها را خوشحال کنید.در این مطلب آموزش ساخت عروسک فیل را برای شما عزیزان آماده کرده ایم.

ساخت عروسک جورابی

یکی از جورابها را از داخل برگردانید. که ای از جوراب را مانند شکل 3-1 / 2 اینچ برش دهید. با آغاز 3 اینچ از پاشنه ، درزهای 8/1 اینچی را در دو طرف خط وسط و در انتهای نوار بدوزید. جوراب را میان درزها و فاصله 1-1 / 2 اینچی عقب تر ببرید تا سوراخ شود. طرف راست را بچرخانید.

 

ساخت عروسک فیل,ساخت عروسک فیل با جوراب ,آموزش عروسک پارچه ای طرح دار فیل

ساخت عروسک فیل با جوراب

 

سر و بدن

برای شکل دادن به سر ، جوراب را خوب پر کنید و از دور گردن را با روبان ببندید. دایره های 1-1 / 2 اینچی مقوا را در پاها قرار دهید. کار را به پایان برسانید ، پاها را بدوزید و در فاق شکاف دهید ، یک درز را در قسمت زیرین بدن قرار دهید و دیگری را به سمت بالای دم کنید. 

 

پاها

جوراب دوم را همانطور که نشان داده شده به طول 5 اینچ برش دهید. وارونه کنید ، در امتداد یک طرف و در عرض پا کوک بزنید. تکه های مقوا را در پا ، وسایل قرار داده و نزدیک قسمت جلوی بدن قرار دهید.

 

دهان

پاشنه را  کامل از جوراب دوم جدا کنید. کمی مواد را بچسبانید و سر آن را بدوزید. برای شکل دهان از وسط مرکز کوک بزنید.

 

تنه

نوار صاف جوراب را باز کنید تا در انتهای آن حدود 1 اینچ و در سر دیگر آن 6 اینچ باشد. انتهای پهن را بدوزید. از طول ، از داخل به نصف بریزید و در امتداد یک لبه و اطراف انتهای باریک آن را درز بگیرید. سمت راست را بچرخانید و موارد دیگر را انجام دهید. درست به بالای دهان و درز زیر آن بدوزید. برای خم و نگه داشتن پشت در موقعیت های مختلف ، یک قطعه سیم را از طریق طول صندوق وارد کنید. مشبک های تمیز کننده لوله را وارد کنید.

 

گوش ها

برای هر گوش ، دو تکه را به شکل گوش برش دهید. بدوزید و داخل آن را بچرخانید. آن را بدوزید.

 

چشم ها

برای دوختن چشم ها از دکمه ها یا نمد استفاده کنید یا از گلدوزی با نخ سیاه بدوزید. 

 

دم

از نوار کوتاه استفاده کنید و در جای خود بدوزید.

 

ساخت عروسک فیل,ساخت عروسک فیل با جوراب ,آموزش عروسک فیل پارچه ای

ساخت عروسک فیل با پارچه

 

آموزش عروسک فیل پارچه ای 

در اولین مرحله الگوها را رسم نموده و  برش بزنید. پس از آن قطعه های الگو را بر روی پارچه های لازم قرار داده و از هر یک از آنها به تعداد نیاز قیچی نمایید، توجه داشته باشید نیم سانتی متر برای دوخت بگذارید.

 

اطراف تکه های گوش را بدوزید و تنها قسمت پایین آن باز باشد، آنگاه اتو زده و آن را برگردانید، اطراف هر دو گوش فیل را کوک شل بزنید و در آخر نخ را بکشید تا جایی که چین هایی در گوش به وجود آید و گوش کمی جمع شود، و با دست چین ها را یکدست کنید آنگاه نخ را محکم کنید تا گوش همه خود را ثابت نگه دارد.

 

گوش را از قسمت داخل به وسیله ی سوزن ته گرد و یا کوک شل به تنه ی فیل وصل کنید، بعد از آن تکه ی سر فیل را که برش زده اید از داخل به تنه و گوش فیل به همین صورت وصل کنید. هر دو طرف عروسک را که انجام دادید، با چرخ خیاطی دوخت اصلی را انجام دهید.

 

دکمه هایی را که برای چشم انتخاب کرده اید را در جای خود دوخته شود، آنگاه دو قسمت تنه و سر فیل را بر روی هم گذاشته و دور تا دور آن را بدوزید، برای آسانی کار می توانید باز هم کوک شل بزنید و یا با سوزن ته گرد آن را ثابت نگه داشته و آنگاه بدوزید، همه جا را غیر از بخشی در زیر شکم و یا پشت فیل (۵ – ۶ سانتی متر) را بدوزید، آن را برگردانید و به وسیله ی الیاف مناسب پر کرده و در آخر درز را بدوزید، برای این که درز شما زیبایی عروسکتان را از بین نبرد می توانید از روبان  و یا سایر وسایل تزیینی استفاده کنید.

 

ساخت عروسک فیل,ساخت عروسک فیل با جوراب , شیوه های درست کردن عروسک فیل

عروسک پارچه ای طرح دار فیل

 

گردآوری: بخش خانه داری بیتوته

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------