تصفیه آب راد گستر نوینX

براي پختن شيريني 

براي پختن شيريني

 

براي اينکه شيريني بد بو و بد طعم نشود، ظرف‌هاي مربوطه به آن را خيلي تميز بشوئيد. براي اينکه شيريني‌ها نسوزند ساعت را همراه با خود به مطبخ ببريد. قالب‌هاي مخصوص شيريني پزي را هميشه آماده داشته باشيد‌. هميشه مواظب درجه فر و مراقب شيريني ها باشيد تا از سوختن آن جلوگيري کنيد‌.


فر گرم و حاضر باشد . آنچه مورد نياز است روي ميز حاضر باشد. تمام لوازم شيريني پزي از قبيل کارد و چنگال و قالب و غيره در دسترس باشد.


اگر بايد شکلات مصرف شود آن را در ظرفي گذاشته و آن ظرف را در آب داغ بگذاريد تا شکلات آب شود.


سيني مخصوص حاضر باشد. اگر در دستور شيريني، روغن زياد به‌کار رفته است لازم نيست سيني فر را چرب کنيد و در غير اين‌صورت بايد سيني فر را حتماً با پنبه آغشته به روغن چرب کنيد.


آرد لازم را از ابتدا الک کرده اندازه بگيريد و چنانچه ظرف مخصوص نداريد و با فنجان اندازه مي‌گيريد سعي کنيد فنجان از حد معمول و متوسط زياد بزرگتر نباشد. وقتي که آرد را در فنجان ريختيد روي آن را با کارد خوب صاف کنيد، ممکن است آرد و شکر را با قاشق سوپخوري نيز اندازه کرد. ساير مواد خشک مورد مصرف را هم اندازه گرفته حاضر کنيد. اگر ميوه با انواع دانه‌هاي روغني به‌کار مي‌بريد، آنها را هم اندازه گرفته حاضر بگذاريد .


اگر روغن را بايد آب کنيد براي شيريني پزي بهتر است روي چراغ بگذاريد چون عطر روغن از بين مي‌رود و بوي روغن داغ شده در شيريني زننده است. پس لازم است روغن را با قاشق چوبي آنقدر بزنيد تا آب شود. البته انتظار نداشته باشيد که به اين ترتيب روغن به کلي آب شود بلکه به‌صورت کرم يا ماست شلي در مي‌آيد که براي شيريني پختن کافي خواهد بود.


براي اندازه گيري شکر هم مانند آرد پس از اينکه در فنجان ريختيد روي آن را با کارد صاف کنيد، لازم است ابتدا از تميز بودن شکر اطمينان داشته باشيد. پس بهتر است شکر را الک کنيد.

 

چاشني‌هاي مورد نياز را اگر اول با روغن مورد مصرف خوب به‌هم بزنيد. بهتر با خمير مخلوط خواهد شد. معمولاً تخم مرغ اول با شکر و روغن مخلوط مي‌شود مگر اينکه در دستور غير از اين ذکر شده باشد.


دانه‌ها و ميوه‌جات هميشه در آخر به‌کار مي‌روند. گاهي کيک به ظرف مي چسبد و به‌ راحتي در نمي‌آيد، براي اينکه آن را بدون دردسر بيرون بياوريد، ظرف کيک را روي يک قطعه کاغذ تميز واژگون کرده و ته آن را با پارچه مرطوب بپوشانيد. پس از پنج دقيقه کيک به آساني از طرف جدا مي‌شود.

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------