نحوه بسته بندی لوستر کریستالی برای جابه جاییبسته بندی لوستر کریستالی,نحوه بسته بندی لوستر کریستالی,شیوه بسته بندی لوستر کریستالی

بسته بندی لوستر کریستالی

 

نحوه بسته بندی لوستر کریستالی

موقع جابه جایی و اثاث کشی، بسته بندی وسایل منزل اهمیت زیادی دارد. برای آنکه بدون آسیب به وسایل جابه جا شوید، به اصول بسته بندی دقت داشته باشید. یکی از وسایلی که بسته بندی آن دشوارتر از بقیه است، لوسترها هستند، مخصوصا لوستر کریستالی که خیلی ظریف و شکننده است. در ادامه، بهترین شیوه بسته بندی لوستر کریستالی را آورده ایم تا اثاث کشی راحتی را داشته باشید.

شیوه بسته بندی لوستر کریستالی

روش اول

بسته بندی لوستر نیز مانند بسته بندی ظروف شکستنی، کریستال و چینی خیلی حساس است و باید با دقت و صبر و حوصله به وسیله  آن گروه از کارگران حمل بار که در این مورد تخصص دارند، انجام بگیرد. با این فرق که حجم کار تا اندازه ای بالاتر است و برای این کار اغلب احتیاج به جعبه و کارتن های بزرگ و موادی مثل فوم و یا پلاستیک برای پیشگیری از ضربه خوردن و صدمه دیدن آن است.

 

- اول باید کلید برق لوستر، در وضعیت خاموش باشد.

- بسته به بزرگی یا کوچکی لوستر کارگرانی باید با استفاده از نردبان بالا رفته و سر لوسترها را شل کرده و بعد آهسته آن را پایین بیاورند.

- بعد از گذاشتن لوستر بر روی زمین و یا یک سطح امن، به آهستگی و با دقت لامپ ها را یکی یکی باز کرده و جدا کنید.

- جعبه و کارتن های حمل بار را مهیا کنید. 

- برخی از لوسترهای جدید دفترچه راهنما دارند، در این صورت حتما آنرا مطالعه کنید و نکاتی که در مورد جابجایی و نصب لوستر نوشته شده را انجام دهید.

- لامپ ها را باید جداگانه در کارتن قرار داده شوند و لابه لای آنها از پارچه، فوم و یا مقوا و کاغذ استفاده شود تا در موقع حمل بار  صدمه ای به آنها وارد نشود. 

- بدنه اصلی لوستر هم اگر شیشه ای است می توانید با استفاده از نایلون و یا پلاستیک های قابل انعطاف روی آنرا پوشانده، شاخه های آنرا با پلاستیک های حباب دار بپوشانید و به آهستگی در کارتن و یا جعبه های حمل آن بگذارید. 

- حتما روی کارتن های دارای لوستر، علامت مشخصی بگذارید و یا درشت بنویسید که دارای چه چیزی است.

 

بسته بندی لوستر کریستالی,نحوه بسته بندی لوستر کریستالی,بسته بندی لوستر کریستالی برای جابه جایی

نحوه بسته بندی لوستر کریستالی

 

روش دوم

البته شیوه دیگری هم برای جداسازی و حمل لوستر وجود دارد این گونه که لوستر را بر روی یک نایلون بگذارید و آنگاه با استفاده از دو نایلون دیگر (ترجیحا از نوع حباب دار) که بر روی زمین به صورت علامت جمع بگذارید سپس لوستر را به آهستگی با همه متعلقات آن (از جمله قطعات شیشه ای) بر روی آن بگذارید. در این مرحله، حتما توجه داشته باشید که طوری لوستر را بر روی نایلون ها قرر دهید که کوچکترین فشاری وارد نیاید تا لامپ ها و یا دیگر قطعات شیشه ای صدمه ای نبینند.

 

اکنون لوستر را به آهستگی ببندید و در جعبه و یا کارتن ویژه حمل قرار بگذارید. چنانچه از این شیوه استفاده می کنید بهتر است موقع بسته بندی  لوستر و گذاشتن آن در کارتن، دور قسمت های شیشه ای آنرا با ورق و یا پارچه به دقت چند دور بپوشانید تا دیگر مشکلی از  پیش نیاید.

 

بسته بندی لوستر کریستالی,نحوه بسته بندی لوستر کریستالی,بسته بندی و حمل لوستر ها در اسباب کشی

بسته بندی لوستر کریستالی برای جابه جایی

 

روش سوم

شیوه دیگری وجود دارد که بیشتر در مورد لوسترهای خیلی بزرگ و در کشورهای خارجی انجام می شود و به این صورت است که جعبه های مخصوصی برای قراردادن لوستر به طور کامل برای این کار استفاده می شود و از اطراف هم با چوب و لایه های یونولیت لوستر را می پوشانند.

 

بسته بندی لوستر کریستالی,نحوه بسته بندی لوستر کریستالی,بسته بندی لوستر کریستالی در اسباب کشی

شیوه بسته بندی لوستر کریستالی در اسباب کشی

 

گردآوری: بخش خانه داری بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین مطالب خانه داری(شستشو، نظافت، لکه گیری، نکات آشپزی، هنر در خانه، مهارتهای زندگی و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------