تازه های مهارتهای زندگی

راهنمای کامل برای انتخاب بهترین,رازهای انتخاب قرص ماشین ظرفشویی

مقایسه انواع قرص‌های ماشین ظرفشویی

انواع قرص ماشین ظرفشویی رازهای انتخاب قرص ماشین ظرفشویی با تأثیر بیشتر انواع قرص ماشین ظرفشویی،…

راهنمای خرید اسکوترهای برقی یا هاوربوردهاهاوربورد، اسکوتر برقی، اسکوتر هوشمند یا هر نام دیگری که برای شما بامعناتر باشد، وسیله ای است که هنوز مشاهدۀ یک شخص در حال استفاده از آن، توجه بسیاری از افراد را به خود جلب می‌کند، اما با توجه به مزایای آن، احتمالاً در آیندۀ نزدیک شرایط در مورد این وسیلۀ حمل و نقل شخصی تغییر خواهد کرد.

 

اگر بخواهیم هاوربورد یا اسکوتر برقی را توصیف کنیم، باید بگوییم که در مورد یک وسیلۀ نسل جدید شخصی صحبت می کنیم. یک اسکوتر با دو چرخ که دارای یک موتور بوده و می تواند تعادل خود را حفظ کند. این وسیله در انواع و برندها و حتی نام های مختلفی در بازار وجود دارد و در این مقاله، با عوامل مؤثر در انتخاب یک اسکوتر برقی آشنا خواهید شد.

 

راهنمای خرید اسکوتر برقی,خرید اسکوتر برقی

هاوربورد، اسکوتر برقی، اسکوتر هوشمند یا هر نام دیگری که برای شما بامعناتر باشد

 

اگر خیلی عجله دارید یا حوصلۀ خواندن کل مطلب را ندارید، نکاتی که در ادامه می آید به طور مختصر به شما را راهنمایی می کنند.

 

هاوربوردهای امروزی همان اسکوترهای برقی خود متعادل هستند. انتظار نداشته باشید مانند شخصیت های فیلم های علمی تخیلی با آن در هوا معلق بمانید.

برای بچه‌های کوچک هاوربورد خریداری نکنید. معمولاً محدودۀ سنی بالاتر از ۱۲ سال پیشنهاد می شود.

 

نقد و بررسی های مشتریان را روی سایت ها و فروشگاه های آنلاین مطالعه کنید.

سعی کنید به دنبال برندهای معتبرتر و شناخته شده تر بروید. گارانتی و خدمات پس از فروش را نیز فراموش نکنید.

 

شارژ شدن هاوربوردها ممکن است چند ساعتی به طول بیانجامد بنابراین باید مقداری صبور باشید.

سرعت اکثر این بوردها، بین ۳ تا ۱۷ کیلومتر است و بین ۱۷ تا ۲۴ کیلومتر مسافتی‌ست که می توانند طی کنند.

پیش از خرید وزن هاوربوردی که می‌خرید را برای آمادگی بیشتر در مورد حمل و نقل آن بررسی کنید.

 

اگر قصد استفادۀ حرفه‌ای یا به خصوص ندارید، از خرج اضافه بپرهیزید. اکثر مدل‌های ارزان‌قیمت پاسخ‌گوی مصارف عادی و سرگرمی شما خواهند بود.

قوانین محلی را بررسی کنید. در بعضی نقاط دنیا، استفاده از چنین وسایلی هنوز مجاز نیست و جریمه‌هایی در پی دارد.

 

مراقب مدل های تقلبی باشید. سعی کنید از برندهای معتبر تهیه کنید و مدلی را خریداری کنید که شرایط بازگشت کالا در صورت ایراد جدی را داشته باشد.

 

هاوربورد چیست و چه کار می کند؟

اگر به طور کلی هیچ آشنایی با این محصول ندارید، باید بگوییم که این وسیلۀ حمل و نقل شخصی یا هاوربورد، تخته ای با دو چرخ است که کاربر آن پاهای خود را در دو طرف آن قرار می دهد و با کمک سنسورهای جالبی که در آن قرار داده شده، تعادل شخص خود به خود حفظ می شود. با اندکی خم شدن به جلو، می توان به جلو حرکت کرد و با مقدار این عمل، سرعت را افزایش داد و عکس آن با تمایل به عقب، شاهد کاهش سرعت یا حرکت رو به عقب خواهیم بود. با حرکت به جلوی یکی از پاها و یا در بعضی مدل ها با تکیه به یک سمت، می توان عمل دور زدن را انجام داد.

 

راهنمای خرید هاوربورد,خرید هاوربورد

با اندکی خم شدن به جلو، می توان به جلو حرکت کرد و با مقدار این عمل، سرعت را افزایش داد

 

هاوربوردها از باتری های قابل شارژ برای نیرو دادن به یک یا دو موتور محرک چرخ‌های دستگاه استفاده می کنند. در مدل‌های مختلف، ممکن است ویژگی های دیگری مانند سیستم کلید هوشمند یا حتی یک اپلیکیشن برای جلوگیری از استفادۀ دیگران از دستگاه شما نیز وجود داشته باشند.

 

هاوربوردهای امروزی هنوز در حد آن چیزی که نام آن‌ها بیان می کند نیستند و نمی‌توانند مانند فیلم های علمی تخیلی مثل سه گانۀ بازگشت به گذشته، شما را در هوا معلق نگه دارند. اما شرکت های بزرگی مانند Lexus و Hendo در حال کار روی بوردهایی هستند که واقعاً بدون نیاز به چرخ، بتوانند روی هوا معلق بمانند.

 

نگرانی در مورد ایمنی

با توجه به اینکه این ابزارها هنوز به اندازۀ کافی تبدیل به یک محصول معمول نشده اند، هنوز نگرانی هایی در مورد تولید و استفاده از آن ها وجود دارد. گزارشاتی در مورد آتش گرفتن بعضی مدل های هاوربورد تولید شده در امریکا منتشر شده که باعث شد فروشگاه آمازون بسیاری از برندهای تولیدکنندۀ این ابزار را از لیست فروش خود خارج کند. نتایج بررسی باتری های هاوربوردهای وارد شده به لندن نیز امکان ریسک داغ شدن بیش از حد یا حتی انفجار هاوربوردها را تأیید می‌کرد.

 

ایمنی های اسکوتر برقی, نکاتی برای ایمنی اسکوتر برقی

باتری هاوربوردهای وارد شده به لندن امکان داغ شدن بیش از حد یا حتی انفجار  آن می شوند

 

پیش از خرید، باز هم توصیه می کنیم که به برند محصولی که می خرید توجه کنید و در مورد عملکرد آن از خریداران قبلی پرس و جو کنید. ضمن اینکه اتحادیۀ آتش نشانان امریکا توصیه هایی در مورد استفاده از هاوربوردها کرده است از جمله اینکه هنگام شارژ، حواستان به آن‌ها باشد، بیش از زمان مورد نیاز آن‌ها را شارژ نکنید و ترجیحاً از شارژرهای نامربوط برای شارژ کردن آن ها استفاده نکنید.

 

شرایط سوارکار را در نظر بگیرید

حتی اگر کودک ۳ سالۀ شما بتواند با اسکوتر خود مثل رعد و برق این طرف و آن طرف برود، باید رک باشیم و بگوییم که هاوربوردها وسیله‌ای برای بچه های کوچک نیستند. بعضی مدل ها سرعت هایی بین ۱۷ تا ۲۴ کیلومتر بر ساعت را نیز پشتیبانی می کنند و برخورد با همین سرعت با یک عابر پیاده می تواند برای یک کودک (و البته برای هر کسی که نمی تواند به خوبی تعادل خود را حفض کند، مانند افراد مسن) خطرناک باشد.

 

در اکثر هاوربوردها سن ۱۲ سال به بالا برای استفاده اعلام شده است. ضمن اینکه معمولاً چندین صفحه توضیحات در مورد خطرات استفاده از دستگاه نوشته می شود که بیانگر ریسک در تهیۀ آن برای کودکان نیز هست.

 

به همین ترتیب، اگر زیاد از حد نیرومند هستید یا بیش از ۹۰ کیلوگرم وزن دارید، احتمالاً برای بسیاری از مدل ها زیادی سنگین خواهید بود که حتی اگر بتوانید آن ها را کنترل کنید، سرعت و نحوۀ حرکت شما محدود خواهد شد.

 

شرایط استفاده از اسکوتر برقی,قیمت اسکوتر برقی

در اکثر هاوربوردها سن ۱۲ سال به بالا برای استفاده اعلام شده است

 

کیفیت ساخت

هاوربوردهای مختلف موجود در بازار، از حیث جنس قاب، بدنه، محصول استفاده شده برای تولید چرخ ها، کیفیت ساخت موتورهای داخلی، سنسورها و سایر بخش ها متفاوت هستند. بعضی موارد با بررسی و مشاهدۀ محصول از نزدیک قابل تشخیص هستند.

 

اگر بررسی های خریداران هاوربوردها را مطالعه کنید، با موارد زیادی مثل خط و خش افتادن روی بدنه، آسیب پوشش چرخ ها یا خالی شدن سریع باتری برخورد خواهید کرد. بهتر است چند دقیقه ای زمان بگذارید و در مورد مدل به خصوصی که قصد تهیۀ آن را دارید تحقیق کنید و نظرات را بخوانید.

 

خرید اسکوتر برقی, نکاتی برای خرید اسکوتر برقی

هاوربوردها از حیث جنس قاب، بدنه، کیفیت موتورهای داخلی، سنسورها و ... متفاوت هستند

 

بحث گارانتی چند در مورد ضمانت تعمیر دستگاه و چه دربارۀ شرایط بازگشت کالا را حتماً در نظر داشته باشید.

 

مدت زمان شارژ

باتری ها جزو مهم ترین بخش های هاوربوردها هستند. در تمام این محصولات، باتری استفاده شده می تواند روی سرعت حرکت شما، میزان حرکت با یک شارژ و وزن خود دستگاه تأثیر زیادی داشته باشد. ضمن اینکه مدت زمان شارژ نیز یک عامل مهم در انتخاب خواهد بود. مطمئناً هیچکس دوست ندارد برای شارژ شدن دستگاهش بیش از اندازه منتظر بماند.

 

خرید هاوربورد,راهنمای خرید اسکوتر برقی

باتری ها جزو مهم ترین بخش های هاوربوردها هستند

 

سرعت و دامنه حرکت

در مورد سرعت، اکثر مدل‌ها یک محدودۀ مشخصی را اعلام می‌کنند. این محدوده معمولاً از حدود ۳ کیلومتر بر ساعت تا نزدیک به ۱۷ کیلومتر بر ساعت را شامل می‌شود. در مدل‌های دیگری، این محدوده تا ۲۰ یا ۲۴ کیلومتر در ساعت نیز گسترده می‌شود. سرعتی که شاید به نظر خیلی بالا نرسد اما باید توجه داشته باشید که این سرعت، برای بسیاری از افراد حداکثر سرعت دویدن است، آن هم در حالی که روی هاوربورد حتی نیاز به تکان دادن پای خود ندارید.

 

اندازه گیری دامنۀ حرکت سخت تر است زیرا عوامل مختلفی مثل جنس زمین، شیب، سرعت و وزن سوارکار روی آن تأثیر می‌گذارند. اکثر مدل‌ها دو ساعت یا اندکی بیشتر استفادۀ معمولی یا ۱۷ تا ۲۴ کیلومتر حرکت روی سطح صاف را پشتیبانی می کنند. در بعضی محصولات به خصوص تا بیش از ۳۰ کیلومتر نیز به عنوان دامنه حرکتی اعلام شده است.

 

قابلیت حمل

اگر قصد داشته باشید هاوربورد خود را تمام روز همراه خود ببرید، باید وزن آن را نیز در نظر بگیرید. اکثر مدل ها بین ۹ تا ۱۴ کیلوگرم وزن دارند که برای یک شخص با اندام متوسط، حمل آن برای مدت کوتاه سخت نیست اما در مسافت یا مدت طولانی به مشقت خواهد افتاد.

 

شارژ شدن هاوربورد, ایمنی های اسکوتر برقی

اکثر مدل های اسکوتر برقی بین ۹ تا ۱۴ کیلوگرم وزن دارند

 

نکتۀ دیگری که باید در نظر بگیرید، محدوده‌ای است که در آن از هاوربورد استفاده می کنید. در بیشتر مدل ها ادعا شده که در شیب ۵ تا ۱۰ درجه به خوبی حرکت می کنند اما به هر حال اگر قصد استفاده در مکان های بسیار شیب دار یا با ناهمواری های زیاد را داشته باشید، احتمالاً باید بیشتر مسیر را به حمل کردن حاملِ خود بپردازید.

 

قیمت اسکوتر برقی

عملکرد کلی هاوربوردها مشترک است اما بعضی مدل ها امکانات دیگری نیز در اختیار شما قرار می دهند که باعث گوناگونی قیمت در آن ها می شود. مدل های گران قیمت تر معمولاً بدنه های قوی تری دارند که در مقابل وزن زیاد سوارکار یا ضربات و فشارهای مسیر حرکت، دوام بیشتری خواهد داشت. بعضی از دو موتور استفاده می کنند که قدرت و دامنه حرکت آن را افزایش می دهد. در مدل های دیگری، کنترل از راه دوری برای قفل کردن هاوربورد وجود دارد و امکان برخورداری از بلوتوث و پخش موسیقی در حال حرکت (که شاید برای همسایگان شما چندان خوشایند نباشد) نیز وجود دارد.

 

نکاتی برای ایمنی اسکوتر برقی,شرایط استفاده از اسکوتر برقی

مدل های گران قیمت تر معمولاً بدنه های قوی تری دارند

 

اگر به دنبال امکانات خاصی نباشید یا استفادۀ ویژه ای از هاوربورد نمی‌کنید، اکثر مدل های با قیمت متوسط یا حتی پایین می توانند پاسخگوی نیاز شما باشند.

 

ابهامات قانونی

هاوربوردها هنوز آنقدر همه گیر نشده اند و قوانین در مورد آن ها در تمام دنیا یکسان نیست. در شهرهایی مانند نیویورک یا لندن، استفاده از این وسیلۀ نقلیه در خیابان یا حتی پیاده رو ممنوع شده و تا ۲۰۰ دلار جریمه در پی خواهد داشت. در بعضی شهرهای دیگر استفاده از آن‌ها آزاد و البته محدود به قوانینی مانند قوانین مربوط به دوچرخه سواری هستند. تا آن‌جا که ما می دانیم، در کشور ما هنوز قانون مشخصی در این زمینه تعیین نشده اما احتمالاً به زودی باید شاهد چنین قوانینی باشیم. به هر حال باید حواستان به مسائل قانونی در این زمینه باشد.

 

شرایط استفاده از اسکوتر برقی,خرید هاوربورد

در نیویورک یا لندن، استفاده از این وسیلۀ نقلیه در خیابان یا حتی پیاده روها ممنوع شده است

 

مراقب مدل های تقلبی باشید

تولیدکننده‌ها و برندهای بسیار متفاوتی در بازار هاوربوردها وجود دارند. البته موتور و قطعات داخلی حساس بسیاری از آن‌ها، تولید شرکت‌های یکسانی است اما با نام های مختلف و متفاوتی روی محصول، شاید شاهد اختلاف قیمت بالایی باشید. این اختلاف قیمت معمولاً بی دلیل نیست و ممکن است به علت استفاده از باتری ضعیف تر، سنسورهای با حساسیت کمتر یا مواردی از این دست اتفاق افتاده باشد. حتی در بعضی برندهای ناشناخته‌تر امکان خطراتی مثل آتش گرفتن و انفجار باتری نیز دور از انتظار نیست.

 

متأسفانه نو بودن تولید این دستگاه‌ها و البته شرایط خاص کشور ما در ورود محصولات مختلف، باعث سخت‌تر شدن انتخاب یک برند معتبر می‌شود اما خرید از فروشگاه‌های معتبر که امکان بازگشت کالا در صورت بروز عیب و نقص یا مغایرت داشتن شرایط آن با مشخصات معرفی‌شده را فراهم می‌کنند، می‌تواند در این زمینه به شما کمک کند.

 

منبع : blog.bamilo.com

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------